X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowe przepisy ws. wyrażania poglądów na uczelniach. Jakub Pacan: jeszcze 10 lat temu bym w to nie uwierzył

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 08:50
- Jakby ktoś powiedział mi 10 lat temu, że wprowadzaniem nowych przepisów trzeba będzie zabezpieczać podstawowe prawa obywateli do wyrażania własnych uczuć, to bym mu powiedział, żeby mnie uszczypnął. Bo ja bym w to po prostu nie uwierzył - podkreślił w Polskim Radiu 24 Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność". 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: AN NGUYEN/Shutterstock.com

W Polsce nauczyciel akademicki nie będzie mógł być karany za wyrażanie przekonań religijnych, światopoglądowych lub filozoficznych. - Tak zakłada projekt ministra Przemysława Czarnka. To tak jakby ksiądz nie był karany za modlitwę, a piłkarz za hatrricka - powiedział prowadzący audycję Robert Tekieli. 

LGBT Unia Europejska free-1200.jpg
Adopcja przez pary homoseksualne. Filip Memches: UE pokazuje, że nie jest neutralna światopoglądowo

Jego zdaniem "przez Polskę zaczyna się przetaczać neomarksistowska paranoja".

- Niepokoi mnie to, że bardzo często nie ma w tego typu przypadkach logiki formalnej. To o czym pan mówi, niejednokrotnie dotyczy też ludzi z tytułami naukowymi. W imię lewicowej ideologii rezygnują oni ze zwykłego myślenia i to na poziomie czysto ludzkim - podkreślił Jakub Pacan. 


Posłuchaj
22:38 PR24_mp3 2021_05_15-07-35-29.mp3 Jakub Pacan o zmianach społecznych i lewicowej ideologii (Wojna cywilizacji)

 

- Ktoś na przykład jest za ochroną niepełnosprawnych, za ochroną chorych dzieci, a jednocześnie chodzi na marsze, które mają wesprzeć legalizację aborcji. Coraz mniej mnie to bawi, a jest coraz bardziej przerażające - dodał dziennikarz. 

Według niego "to posunięcie ministra Przemysława Czarnka jest bardzo dobre". - Z drugiej strony to, że akurat słyszymy to w Polsce w 2021 roku, jest przerażające. Jakby ktoś powiedział mi o tym 10 lat temu, że tak trzeba będzie zabezpieczać podstawowe prawa obywateli do wyrażania własnych uczuć, to bym mu powiedział, żeby mnie uszczypnął. Bo ja bym w to po prostu nie uwierzył - zaznaczył Jakub Pacan. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Wojna cywilizacji"
Prowadzi: Robert Tekieli
Gość: Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność") 
Data emisji: 15.05.2021
Godzina emisji: 7.35

bartos

Czytaj także

Powstaje elitarna akademia dla młodych naukowców

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 13:45
Elitarna akademia dla młodych naukowców. Academia Iuvenum to nowa platforma interdyscyplinarnej wymiany intelektualnej. W programie - mniej zajęć dydaktycznych, a więcej szkoleń. I atrakcyjne wynagrodzenie, by najlepsi nie uciekali do świata biznesu. O tym w programie "Trójka do trzeciej" mówił profesor Arkadiusz Wójs, rektor Politechniki Wrocławskiej.
rozwiń zwiń