X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Adopcja przez pary homoseksualne. Filip Memches: UE pokazuje, że nie jest neutralna światopoglądowo

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 08:16
- Mamy do czynienia z sytuacją, która pokazuje że Unia Europejska, przy wszystkich swoich zaletach, nie jest instytucją która jest światopoglądowo neutralna. Chce ona modelować w jakiś sposób myślenie ludzi mieszkających w państwach, które są jej członkami - powiedział w Polskim Radiu 24 o pomysłach zapisów w dokumentach unijnych obowiązku uznania adopcji homoseksualnych w innych krajach Filip Memches, publicysta.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Alexandros Michailidis / Shutterstock.com

Komisja Europejska zapowiedziała prace nad dokumentem, który będzie wymuszał na państwach członkowskich akceptację dokonanych w innym kraju adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Ma to być wprowadzone w formie rozporządzenia dla wszystkich członków UE. We wrześniu 2020 r. przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen oświadczyła, że "jeżeli jesteś rodzicem w jednym kraju, jesteś rodzicem w każdym kraju".

michał wójcik 1200.jpg
Zakaz adopcji dla par homoseksualnych. Wójcik: te przepisy są potrzebne z uwagi na zapędy UE

"Agenda równościowa"

Filip Memches podkreślił, że władze Unii Europejskiej pokazały tymi pomysłami, że chcą modelować życie w państwach członkowskich. - Mamy do czynienia z sytuacją, która pokazuje że Unia Europejska, przy wszystkich swoich zaletach, nie jest instytucją która jest światopoglądowo neutralna. Chce ona modelować w jakiś sposób myślenie ludzi mieszkających w państwach, które są jej członkami - powiedział.

Czytaj także: 

Gość Polskiego Radia 24 tłumaczył, że jest to element ideologii równości. - Jest to pewnego rodzaju agenda równościowa. To równość pojęta w sposób radykalny, to równość różnych stylów bycia czy rzeczy, które nie są takie same. Można powiedzieć, że małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny to nie jest to samo, co związek osób tej samej płci. Ta ideologia równości ma poważne konsekwencje - ocenił.

- Warto zwrócić uwagę, że w Polsce ruchy, które opowiadają się za emancypacją mniejszości seksualnych, bardzo długie lata mówiły, że nie chodzi o żadną adopcje a o związki partnerskie. Widzimy, że te postulaty narastają i wciąż pojawiają się nowe. Sygnał, który wychodzi z instytucji unijnych jest istotny - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
22:51 PR24_mp3 2021_05_08-07-35-38.mp3 Filip Memches o homoadopcjach ("Wojna cywilizacji")

* * *

Audycja: "Wojna cywilizacji"
Prowadzi: Robert Tekieli
Gość: Filip Memches (publicysta)
Data emisji: 08.05.2021
Godzina emisji: 07.35

dz

Czytaj także

Rewolucja obyczajowa. Jakub Pacan: do jej przeprowadzenia potrzeba coraz głupszych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2021 08:10
- Do przeprowadzania tego typu rewolucji potrzeba ludzi coraz głupszych, którzy są coraz mniej wykształceni. Ludzi, którzy nie potrafią sobie stworzyć syntezy dziejów. Jakiejkolwiek - powiedział o wprowadzaniu na Zachodzie zapisów prawnych będących częścią rewolucji obyczajowej Jakub Pacan, publicysta Tygodnika Solidarność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Gierycz: polityka unijna różni się znacznie od chrześcijańskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 12:00
- Należy doprecyzować, że mówiąc o europejskiej polityce, chodzi przede wszystkim o politykę unijną. W znaczeniu właściwym europejska znaczy właśnie chrześcijańska. Unijna już niekoniecznie - powiedział prof. Michał Gierycz, politolog i ekspert antropologii politycznej z UKSW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Tekieli: niemiecki Kościół głosi herezje i dąży do schizmy

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 12:42
- Tezę o schizmie mogę dziś rozbudować już w sposób absolutnie pewny o herezję. Kościół niemiecki głosi herezję i idzie bardzo ostro w kierunku schizmy. Powiedział to wprost, artykułując to zresztą bardzo mocno, niemiecki kardynał Walter Brandmüller - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta naszej stacji Robert Tekieli, odnosząc się do zapowiedzi niemieckich biskupów, którzy - wbrew nauce Kościoła - zamierzają błogosławić pary homoseksualne.
rozwiń zwiń