X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Prymat emocji nad rozumem". Dr Tymoteusz Zych o Strajku Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2021 08:24
- Rozum jest potrzebny do tego, żeby toczyć jakąkolwiek normalną debatę. Chodzi tak naprawdę o to, żeby możliwość prowadzenia rzeczywistej debaty, zrozumienia pewnych problemów, zrozumienia racji różnych stron toczącego się sporu, przykryć po prostu przez emocje - mówił w Polskim Radiu 24 dr Tymoteusz Zych z Ordo Iuris, odnosząc się do agresji i wulgarnych okrzyków na demonstracjach po publikacji orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.
Protesty po publikacji uzasadnienia orzeczenia TK ws. aborcji. Nz Marta Lempart, liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet
Protesty po publikacji uzasadnienia orzeczenia TK ws. aborcji. N/z Marta Lempart, liderka Ogólnopolskiego Strajku KobietFoto: PAP/Leszek Szymański

W środę Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie orzeczenia dotyczącego stwierdzenia niekonstytucyjności tzw. przesłanki eugenicznej w ustawie o zakazie aborcji. Jeszcze tego samego dnia późnym wieczorem orzeczenie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw, a tym samym stało się obowiązującym prawem. W związku z publikacją uzasadnienia oraz zapowiedzią opublikowania samego orzeczenia na ulicach polskich miast znów rozpoczęły się protesty Strajku Kobiet. W audycji "Wojna cywilizacji" mówił o tym dr Tymoteusz Zych z Ordo Iuris.

strajk_pap_1200.jpg
W czasie Strajku Kobiet wtargnięto na teren TK. Żukowska: to nie powinno się zdarzyć

"Pożegnanie z kulturą"

Gość PR24 zwrócił uwagę na agresję, do jakiej dochodzi na demonstracjach organizowanych przez stowarzyszenie Strajk Kobiet. Stwierdził, że wokół wydarzeń na ulicach polskich miast tworzony jest klimat wulgarności i agresji. Jego zdaniem aż dotąd nie mieliśmy do czynienia z wejściem na taką skalę agresji i wulgarności do mainstreamu. Za przykład dał to, jak o protestach piszą niektóre media, jak "Gazeta Wyborcza", która nie tylko cytuje treści transparentów i okrzyki z demonstracji, ale także je pochwala.

Czytaj również:

- Mamy do czynienia z prymatem emocji, i to skrajnych emocji, wyrażanych w skrajny sposób, nad rozumem. A rozum jest potrzebny do tego, żeby toczyć jakąkolwiek normalną debatę. Chodzi tak naprawdę o to, żeby możliwość prowadzenia rzeczywistej debaty, zrozumienia pewnych problemów, zrozumienia racji różnych stron toczącego się sporu, przykryć po prostu przez emocje - mówił dr Tymoteusz Zych.

- Temu oczywiście musi towarzyszyć pożegnanie się z całą kulturą, która jest przedstawiana jako pewnego rodzaju sztuczny konstrukt, który może zostać odrzucony. Jak widzimy, rzeczywiście podczas różnego rodzaju zgromadzeń tego ruchu ta kultura jest rzeczywiście traktowana jako pewnego rodzaju przeżytek, który należy odrzucić - dodał gość.

Posłuchaj
22:48 PR24_mp3 2021_01_30-07-35-55_Wojna_Cywilizacji.mp3 Dr Tymoteusz Zych o Strajku Kobiet ("Wojna cywilizacji" / PR24)

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Wojna cywilizacji"
Prowadzi: Robert Tekieli
Gość: dr Tymoteusz Zych (Ordo Iuris)
Data emisji: 30.01.2021
Godzina emisji: 07.36

PR24/jmo

Czytaj także

"Duża agresja i bardzo brzydki styl". Andrzej Potocki o protestach w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 15:55
- Ten sam styl, te same argumenty, te same zachowania, czyli powtórka prawie że w 100 procentach i to w nie najlepszym wydaniu. Prawdopodobnie nie będzie żadnych nowych metod, sposobów tego protestu, poza tym, co już widzieliśmy wcześniej, czyli dużą agresją, wielkimi słowami, nakręcaniem emocji - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Potocki, publicysta tygodnia "Sieci".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protesty przeciwko zakazowi aborcji. Dawid Wildstein: lewica głosi teraz, że nie liczy się życie, a jakość życia

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 12:00
- Lewica nie walczy teraz o dopuszczenie aborcji do trzeciego miesiąca życia, bo nie ma tu argumentów ontologicznych. Konstruuje teraz zdegenerowany konstrukt tego, że liczy się jakość życia, a nie samo życie - powiedział w Polskim Radiu 24 Dawid Wildstein (TVP). Gośćmi audycji byli również Sławomir Jastrzębowski, ekspert ds. wizerunku i Piotr Cywiński ("Sieci").
rozwiń zwiń