X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jakub Pacan: lewicowa rewolucja zniszczyła Europę, w Polsce to dopiero początek

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2020 09:00
- W zachodnim mainstreamie nie ma już tego, co było fundamentami naszej cywilizacji. Nie ma myśli Kościoła, partie chadeckie stałe się centrolewicowymi - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność").
Parada równości w Warszawie. Zdjęcie ilustracyjne
Parada równości w Warszawie. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Mazur Travel / Shutterstock.com

Od kilku tygodni jesteśmy w Polsce świadkami demonstracji, których uczestnicy domagają się liberalizacji prawa aborcyjnego. Przy okazji protestów po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej pojawiają się również akty wrogości wobec Kościoła katolickiego.

Posłuchaj
22:06 _PR24_AAC 2020_11_28-07-35-33.mp3 Jakub Pacan: lewicowa rewolucja zniszczyła Europę, w Polsce to dopiero początek (Wojna Cywilizacji)

Jak wskazuje wielu komentatorów, to tylko jeden z elementów wkraczającej do Polski lewicowej rewolucji, która od lat niszczy zachód. Czy uda nam się jej przeciwstawić?

mężczyzna kościół 1200 free
Młodzi ludzie odchodzą od Kościoła? Terlikowski: ich sposób odbierania rzeczywistości jest często antychrześcijański

Gruzy cywilizacji zachodniej Europy

Jakub Pacan podkreślał w Polskim Radiu 24, że lewicowa rewolucja zniszczyła Europę. - W Polsce dopiero to się zaczyna. W Holandii czy Norwegii nawet osoby konserwatywne przesiąkły już tą ideologią, nie zdając sobie z tego sprawy. Cenzura na uniwersytetach i w korporacjach pokazuje gruzy cywilizacji zachodniej - mówił.

- Jeżeli cywilizacja chrześcijańska ma się odrodzić, to w sposób oddolny, niepopularny - wskazywał.

Gość Polskiego Radia 24 zwracał uwagę na to, że partie, które odwołują się dziś do chrześcijańskich korzeni, są traktowane przez mainstream jak trędowate. - A to chrześcijańska myśl zbudowała Europę. To przykre, że doszliśmy do takiego momentu - powiedział.

Posłuchaj w PR24:

Publicysta "Tygodnika Solidarność" odniósł się także do lewicowej rewolucji w naszym kraju. - W Polsce jesteśmy dziś na krawędzi, jest jeszcze czas, aby walczyć z lewicową ideologią degrengolady - mówił.

- Dużą rolę odegrają reformy wymiaru sprawiedliwości i czy studenci prawa, na opanowanych przez lewicę uniwersytetach, będą ulegali modnym ideologiom - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Wojna cywilizacji"
Prowadził: Robert Tekieli
Gość: Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność")
Data emisji: 28.11.2020
Godzina emisji: 07.36

ks


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adopcja tylko dla małżeństw, "matką kobieta, ojcem mężczyzna". Węgry nowelizują prawo

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2020 14:17
Rząd węgierski złożył w środę w parlamencie projekt poprawki do konstytucji, w której zapisano m.in. ochronę małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety, oraz projekt poprawek do kodeksu cywilnego, przewidujący możliwość adopcji tylko dla małżeństw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"6-latkowie mają być uczeni technik seksualnych". Afera z reformą oświaty w Hiszpanii

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 11:34
Blisko 1,5 mln podpisów zebrano pod petycją przeciwko projektowi ustawy reformy hiszpańskiej oświaty, która wprowadza w szkołach zajęcia z tzw. edukacji seksualnej dla dzieci od 6. roku życia. Nowe przepisy forsuje Isabel Celaa, szefowa resortu oświaty i kształcenia zawodowego Hiszpanii. Projekt zakłada nauczanie 6-latków m.in. technik seksualnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gmyz: w Niemczech nie ma dyskusji o środowiskach LGBT, ludzie boją się wyrażać krytyczne opinie

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 11:27
- Podnoszenie w Niemczech kwestii dotyczącej tego, czy homoseksualiści mają prawo do zawierania małżeństw lub adopcji dzieci jest czymś niedopuszczalnym. W zgodnej opinii niemieckich elit takie prawo im się należy. Nie ma tam wolności słowa - powiedział Cezary Gmyz, korespondent TVP w Berlinie.
rozwiń zwiń