X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Halina Frąckowiak: artystka łącząca pokolenia

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 10:39
Jest autorką ponad 20 płyt i kaset. Koncerty Haliny Frąckowiak można było obejrzeć nie tylko w Polsce, ale również w wielu miejscach Europy i Stanów Zjednoczonych. Piosenkarka, zaliczana do grona najwybitniejszych postaci rodzimej estrady, była również gościem audycji "Pora na Kulturę".
Audio
  • 11.01.19 Halina Frąckowiak: „Pokora jest dla mnie bardzo ważna (…)”.
Halina Frąckowiak
Halina FrąckowiakFoto: facebook.com/FrackowiakHalina

"Papierowy księżyc", "Czekam tu", "Napisz, proszę". To jedne z wielu przebojów, które nierozłącznie kojarzone są z Haliną Frąckowiak. Jednak piosenkarka przyznała, że wyjątkowym utworem jest dla niej pierwszy z wymienionych tytułów.

– Tę piosenkę zaśpiewałam premierowo w 1985 roku na Festiwalu w Opolu. Mój syn chodził wtedy do szkoły i opowiadał mi, że nuciły ją jego koleżanki i koledzy. Dla mnie szczególnie radosne jest to, iż pomimo upływu tylu lat i kolejnych pokoleń miłośników muzyki, publiczność na moich koncertach śpiewa "Papierowy księżyc" razem ze mną, co znaczy, że jest on wciąż znany i lubiany – podkreśliła rozmówczyni Polskiego Radia 24.

Halinę Frąckowiak można zaliczyć do ulubionych artystów amerykańskiej Polonii. Jej sławę w Stanach Zjednoczonych podtrzymuje rzesza wiernych fanów, którzy tłumnie pojawiali się przy okazji wizyt piosenkarki na kontynencie amerykańskim. – Byłam tam 18 razy i muszę przyznać, że nasi rodacy na emigracji bardzo czekają na artystów z Polski, którzy w pewnym sensie są dla nich łącznikiem z ojczyzną – dodała.   

W czasie swojej wieloletniej kariery Halina Frąckowiak była laureatką wielu nagród i wyróżnień. Jedną z najcenniejszych jest dla niej Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", czyli odznaczenie nadawane osobie wyróżniającej się w dziedzinie twórczości artystycznej.

– Mogę być tylko wdzięczna, jeżeli ktoś dostrzega mój trud i to, co uda mi się zrobić. Otrzymanie tego medalu bardzo mnie ucieszyło, czułam się wyróżniona. To znaczy, że w swoim życiu podążałam dobrą drogą – zaznaczyła piosenkarka.  

Jak wygląda polskie środowisko artystów? Czy rzeczywiście jest w nim wiele podziałów? O tym w całej rozmowie z Haliną Frąckowiak.

Audycję "Pora na Kulturę" prowadziła Magdalena Piejko.

Polskie Radio 24/db

-------------------------------

Data emisji: 10.01.2019

Godzina emisji: 22.06

Czytaj także

Halina Frąckowiak: urodziłam się na scenie. Licząc od 1963 roku mam 55 lat

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2018 16:51
- Początki mojej kariery były nieoczekiwane - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Halina Frąckowiak. Piosenkarka była gościem Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg w programie "Nieznani znani".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Makowski: album to w pewnym sensie nowy etap mojego życia artystycznego

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2018 00:10
Satyryk i muzyk, związany przez lata z kabaretami OT.TO i Pod Egidą. Gościem audycji "Kulturalnie na Temat" był Ryszard Makowski. Okazją do spotkania była premiera albumu artysty, która odbyła się 14 grudnia.
rozwiń zwiń