X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Kolejny raz dowiódł unikatowego spojrzenia na polską historię". Zapert o prof. Nowaku

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 09:51
- Kunszt profesora Nowaka ujawnił się nawet bardziej niż w jego pracach naukowych - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Masłoń. Tematem audycji była książka prof. Andrzeja Nowaka i Doroty Truszczak "Żywoty równoległe".
Autorzy audycji Historia żywa i książki Żywoty równoległe - Dorota Truszczak i profesor Andrzej Nowak.
Autorzy audycji "Historia żywa" i książki "Żywoty równoległe" - Dorota Truszczak i profesor Andrzej Nowak. Foto: Polskie Radio
free Chciałem być piosenkarzem .jpg
"Odniosłem wrażenie, że obcuję z produktem z fabryki biografii". Orbitowski o książce "Chciałem być piosenkarzem"

Jak podkreślił prowadzący Tomasz Zapert - tom, którego podtytuł brzmi "Wyjątkowi Polacy, tragiczne wybory, heroiczne postawy", "ma genealogię radiową".

Posłuchaj
23:13 PR24_mp3 2021_11_14-22-06-30.mp3 Tomasz Zapert: prof. Nowak potwierdził niesamowity talent narracyjny (Polskie Radio 24)

- Otóż przed pięcioma laty ówczesna prezes Polskiego Radia wymyśliła program poświęcony popularyzacji naszej historii, który pokazywał w każdym z odcinków dwie postaci - zaznaczył. Jak dodał, "w roli ekspertów obsadziła właśnie prof. Nowaka i redaktor Truszczak".

- Muszę przyznać, że z narastającym właściwie ze stronicy na stronicę zainteresowaniem czytałem wywody prof. Nowaka, który po raz kolejny dowiódł unikatowego spojrzenia na polską historię, ale też potwierdził niesamowity talent narracyjny, by nie rzec: gawędziarski - wskazał Tomasz Zapert.

Krzysztof Masłoń podkreślił, że w trakcie czytania "towarzyszyły mu dość podobne odczucia". - Powiedziałbym, że w "Żywotach równoległych" ten kunszt profesora Nowaka ujawnił się może nawet bardziej niż w jego pracach naukowych - powiedział.

- To się bardzo dobrze czyta - dodał. - Mamy tutaj 21 par - zaznaczył i podkreślił, że "te nieoczywiste są najciekawsze".


Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Poczytnik"

Prowadzący: Krzysztof Masłoń i Tomasz Zapert

Data emisji: 14.11.2021

Godzina: 22:06

jb

Czytaj także

"Nuż w bżuhu". Wielki skandal kulturalny, polityczny i ortograficzny

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2021 05:45
Sto lat temu po tej publikacji prasa okrzyknęła futurystów "fanatykami ludożerstwa i apostołami zboczeń", niszczącymi polszczyznę i wprowadzającymi bolszewizm. Pod naciskiem opinii publicznej cenzura zatrzymała cały nakład jednodniówki "Nuż w bżuhu", choć zaledwie miesiąc wcześniej wydała pozwolenie na jej druk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyje autor bestsellerów przygodowych i historycznych Wilbur Smith. Miał 88 lat

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2021 03:11
W wieku 88 lat zmarł w RPA, autor popularnych książek przygodowych i historycznych Wilbur Smith - poinformowała w sobotę jego rodzina. Był autorem książek, często inspirowanych własnymi przeżyciami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pierwsza z dystopii ". Paweł Milcarek o książce, którą poleca sam Papież

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2021 20:37
- Benson umierając w 1914 roku nie widział rozwijania się ideologii, które opisał w swojej książce na zasadzie pewnego przewidywania. Jest to jedna z pierwszych dystopii - tak o książce "Władca świata" mówił w Polskim Radiu 24 dr Paweł Milcarek (Christianitas).
rozwiń zwiń