X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Roman Jasiński. Twórczość długoletniego dyrektora muzycznego Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 10:32
Autorzy programu recenzowali książkę Romana Jasińskiego pt. "Nowe życie. Wspomnienia 1945-1976" oraz książkę Sławomira Kopra i Tomasza Stańczyka pt. "Ostatnie lata polskiego Wilna".
Audio
  • K. Masłoń i T. Zapert o książkach m.inn "Nowe Życie" ("Poczytnik")
Pianista i kompozytor Józef Hofmann (w jasnym kapeluszu) w towarzystwie pianisty i profesora Konserwatorium Warszawskiego Romana Jasińskiego (drugi z prawej). Warszawa, 29 września 1934 roku
Pianista i kompozytor Józef Hofmann (w jasnym kapeluszu) w towarzystwie pianisty i profesora Konserwatorium Warszawskiego Romana Jasińskiego (drugi z prawej). Warszawa, 29 września 1934 rokuFoto: NAC/Koncern Ilustrowany Kurier Codzienny - Archiwum Ilustracji

Goście PR24 przypomnieli, że Roman Jasiński porusza we wspomnieniach wątki osobiste i polityczne, opisuje peerelowską codzienność, od stalinowskiego terroru, cenzury, do biurokracji i ciągłych kolejek.

Nie stroni też od uwag na temat życia osobistego swych przyjaciół, ale nie przekracza granic dobrego smaku, nie chce nikogo kompromitować, natomiast ukazuje, jak dramatyczne były losy osób z jego otoczenia.


Roman Jasiński 1200.jpg
"Nowe życie" z radiem. Wspomnienia Romana Jasińskiego

"Dzieło potężne"

- Jego książka to dzieło potężne i obszerne, ale nie można się przy nim nudzić. Opowiada w niej, że praca była czymś więcej niż tylko pracą w obiegowym pojęciu. Autor kokietuje nas w tej książce, to duża przyjemność lektury - mówił Krzysztof Masłoń.

Tomasz Zapert dodał, że książka opisuje losy Polskiego Radia po wojnie. - Autor opowiada o tym, że w tamtym czasie radio cierpiało na brak kadr, stąd brano ludzi po tzw. linii - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Poczytnik"
Prowadzący: Krzysztof Masłoń i Tomasz Zapert
Data emisji: 24.05.2020
Godzina emisji: 22.06

Polskie Radio 24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Matthew Tyrmand: gdy inni klękali przed reżimem, ojciec tego nie robił i płacił za to cenę

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 12:15
- To jeden z najbardziej nieustępliwych myślicieli lat 60. i 70. Był antykomunistą i uważał, że komunizm należy wykorzenić, bo jest rakiem. Wiem na pewno, że ojciec krytycznie podchodziłby do dzisiejszej polskiej lewicy, również tej spod znaku "Gazety Wyborczej" - powiedział Matthew Tyrmand, syn Leopolda Tyrmanda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Twórczość literacka Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 10:32
W tym roku przypada 100. rocznica urodzin Jana Pawła II. Papież Polak nie tylko zapadł w naszej pamięci jako następca św. Piotra, ale również jako poeta oraz miłośnik teatru. Przy tej okazji w audycji "Poczytnik" rozmowa o twórczości pisarskiej Karola Wojtyły i jego obrazie w polskiej literaturze.
rozwiń zwiń