X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Manasterski: dołączenie Kukiza do Zjednoczonej Prawicy dałoby absolutnie stabilną większość sejmową

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2021 10:45
- Byłoby dobrze, gdyby do Zjednoczonej Prawicy dołączył Paweł Kukiz. Wtedy byśmy mieli absolutnie stabilną większość sejmową - powiedział w Polskim Radiu 24 Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej. Gośćmi audycji byli także politolog prof. Jacek Reginia-Zacharski z Uniwersytetu Łódzkiego i dr Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego. 
Paweł Kukiz
Paweł Kukiz Foto: PAP / Mateusz Marek

Goście PR24 podsumowali wydarzenia polityczne 2020 roku. Mówili między innymi o tarciach w Zjednoczonej Prawicy. Odnieśli się także do kwestii ewentualnych przedterminowych wyborów.

Prof. Jacek Reginia-Zacharski stwierdził, że nie powinno do nich dojść. - Nie wydaje mi się, aby tak się stało. Trzeba zadać sobie pytanie, komu by na nich zależało. Odpowiem przekornie, że nikomu, a najmniej rządzącemu obozowi. Nawet jeżeli doszłoby do kolejnego kryzysu w Zjednoczonej Prawicy, który tym razem zakończyłyby się jakimś pęknięciem, to i tak nie stwarza to pola do rozważania decyzji o wcześniejszych wyborach - powiedział profesor. 

pap sejm 1200.jpg
Dr Artur Wróblewski: poparcie dla PiS może znów wzrosnąć do ponad 40 proc.

Miłosz Manasterski z kolei podkreślił, że "w ostatnim sondażu, który był przygotowany dla "Rzeczpospolitej", osobno badano poparcie dla partii tworzących Zjednoczoną Prawicę". - Chyba pierwszy raz się zdarzyło, że Solidarna Polska uzyskała 5,4 proc. poparcia. Natomiast wcześniej zarówno Solidarna Polska jak i Porozumienie uzyskiwały wyniki w okolicach 2 czy 2,5 proc. Nadal moim zdaniem jest to abstrakcyjne, żeby te partie startowały do Sejmu samodzielnie - zaznaczył. 


Posłuchaj
52:40 _PR24_AAC 2021_01_02-09-07-14.mp3 Jacek Reginia-Zacharski, dr Artur Wróblewski i Miłosz Manasterski o roku 2020 w polskiej polityce (Debata PR24)

 

- Gdybym miał sobie pomarzyć, co mogłoby się wydarzyć w tym roku, to byłoby dobrze, gdyby do Zjednoczonej Prawicy dołączył Paweł Kukiz, wtedy byśmy mieli absolutnie stabilną większość sejmową - dodał Manasterski.

Według Artura Wróblewskiego ruch Pawła Kukiza "oparty jest na konserwatyzmie, liberalizmie, demokracji bezpośredniej i koncepcji Europy ojczyzn". - Jemu jest bliżej do Zjednoczonej Prawicy, do tej wizji państwa, tego nowego ładu opartego również na solidaryzmie społecznym. Natomiast trudno było powiedzieć co robił Paweł Kukiz z PSL-em - powiedział gość PR24. 

Więcej w nagraniu

***

Audycja: "Debata PR24"

Prowadzący: Jerzy Jachowicz

Goście: prof. Jacek Reginia-Zacharski (Uniwersytet Łódzki), dr Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego), Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna)

Data emisji: 2.01.2021

Godzina: 9.06

Czytaj także

"Są kodem kreskowym do kupienia w każdej chwili przez każdego". Paweł Kukiz o PSL

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2020 10:28
- PSL nowym logo pokazało, że są kodem kreskowym do kupienia w każdej chwili przez każdego. Jest możliwy alians PSL z każdym - powiedział Paweł Kukiz.
rozwiń zwiń