X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Stabilizacja obozu rządzącego". Michał Wróblewski o wyniku wyborów prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2020 10:30
- Opozycję czeka znalezienie nowej formuły. To samo czeka tez obóz Zjednoczonej Prawicy, choć stanowisko premiera Mateusza Morawieckiego jest niezagrożone - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta portalu wp.pl, Michał Wróblewski. Gośćmi audycji byli też: Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego i Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej.
Michał Wróblewski
Michał WróblewskiFoto: PR24/AK

Goście Debaty PR24 rozmawiali o politycznej rzeczywistości po wyborach prezydenckich, które rywalizując w drugiej turze z kandydatem PO, Rafałem Trzaskowskim, wygrał ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda.

Zdaniem Michała Wróblewskiego z portalu "wp.pl", w 2015 roku wielu doczekało się zasadniczej zmiany na scenie politycznej i dużych przetasowań. Wybory przegrał wtedy Bronisław Komorowski, a wygrał je Andrzej Duda. Wygrana tego drugiego, pociągnęła za sobą kolejną, sukces PiS w wyborach parlamentarnych.

"Stabilizacja pozycji PiS"

- W wyborach prezydenckich, które minęły 28 lipca tego roku, takiej zasadniczej zmiany nie ma. To raczej zwieńczenie wcześniejszych wygranych PiS w całym kilkuletnim ciągu wyborczym. Mamy więc stabilizację pozycji obozu rządzącego, a opozycja która liczbowo w osobie Rafała Trzaskowskiego pociągnęła za sobą wielu wyborców, jednak musi szukać nowej formuły - podkreślił publicysta.


1200_Sejm_PAP.jpg
PiS na czele, Hołownia wchodzi do Sejmu. Nowy sondaż

Inną ocenę wyniku wyborczego zaprezentował dr Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego. Jego zdaniem ten ostatni wynik w wyborach prezydenckich jest taki sam jak wcześniejsze wyniki wyborów po 1989 roku.

- Polska jest podzielona, tylko wcześniej podział przebiegał pomiędzy Solidarnością a postkomunistami, teraz mamy liberałów kontra nie liberałowie. Ale tzw. liberałowie, którzy zaczęli czuć pogardę do wszystkich inaczej myślących i inaczej głosujących, sami są sobie winni. Obrażając innych, tracą głosy - komentował ekspert.

"Bariery intelektualne"

Posłuchaj
49:28 _PR24_AAC 2020_07_18-09-09-06.mp3 M. Wróblewski, A. Wróblewski i M. Manasterski o sytuacji po wyborach prezydenckich ("Debata w PR24")

 

Jak dodał, Rafał Trzaskowski przegrał, ale gdyby pokonał intelektualne bariery, mógłby wybory łatwo wygrać. W PO jak dodał dr Artur Wróblewski, panuje bowiem ciasnota intelektualna, zmiana pieczątek i szyldów niczego nie zmieni bo w tej partii panuje układ towarzyski.

- Rafał Trzaskowski to długopis, podpisywał wszystko po swojej poprzedniczce Hannie Gronkiewicz-Waltz, wspierał układy deweloperów. Warszawa nie potrzebuje i nie oczekuje kolejnego wsparcia dla organizacji LGBT, ale tworzenia i odbudowywania tkanki miejskiej i to odbiera mu możliwość bycia liderem - mówił politolog.

Zdaniem Miłosza Manasterskiego z Agencji Informacyjnej, PiS wygrało kolejne wybory z jeszcze lepszym wynikiem niż poprzednio. To jak dodał, jest bardzo ważną informacją dla świata, a prezydent w tej drugiej i ostatniej kadencji jest niezależnym politycznie podmiotem.

- Rafał Trzaskowski również uzyskał bardzo dobry wynik w minionych wyborach prezydenckich, ale na marginalizację mniejszych partii opozycyjnych, nie pozwolą mu one same. Jest ciekawie, ale i stabilnie jednak - mówił.


Audycja: "Debata w PR24"

Prowadzący: Jerzy Jachowicz

Goście: Michał Wróblewski (wp.pl), dr Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego) i Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna)

Data emisji: 18.07.2020

Godzina: 9.09


Czytaj także

"Mniejsze formacje polityczne nie chcą iść z nią pod rękę". Marek Tejchman o PO

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 09:30
- Zwycięstwo Andrzeja Dudy sprawiło, że to nie PO, a PiS będzie narzucało narrację polityczną na najbliższe lata - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Marek Tejchman. Gościem audycji był też red. Michał Płociński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stefan Sękowski: Platforma Obywatelska powinna rozważyć własną identyfikację

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 14:00
- Platforma Obywatelska jest ciągle za Prawem i Sprawiedliwością, powinna rozważyć własną identyfikację, na razie jest tylko anty-PiS - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Stefan Sękowski z "Nowej Konfederacji".
rozwiń zwiń