X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Do urn pójdziemy 28 czerwca". Michał Wróblewski o dacie wyborów prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2020 10:30
- PO zdała sobie sprawę, że przeciąganie wyborów prezydenckich do jesieni, nie służy Rafałowi Trzaskowskiemu, dlatego zrezygnowała z torpedowania wyborów 28 czerwca - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Wróblewski z portalu wp.pl. Gośćmi audycji byli też: dr Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego i Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej.
Audio
  • M. Wróblewski, M. Manasterski i A. Wróblewski o wyborach ("Debata w PR24")
Michał Wróblewski
Michał WróblewskiFoto: PR24/AK

Jednym z tematów dyskusji były w wybory prezydenckie. Publicyści zastanawiali się czy 28 czerwca 2020 roku w Polsce będzie święto demokracji. To dlatego, że w Senacie doszło do zamieszania politycznego wokół daty wyborów, a opozycja chciała ich przesunięcia.

Michał Wróblewski z Wirtualnej Polski powiedział, że wybory prezydenckie jego zdaniem odbędą się 28 czerwca mimo zawirowań w Senacie. - Owszem, mówiło się o wyborach w lipcu, ale wydaje się że ten nieformalny polityczny konsensus wokół daty wyborów udało się osiągnąć - dodał.

"Nieudana szarża"

Zauważył, że nie jest tak iż cały Senat optuje za tym by wybory przełożyć po 6 sierpnia czyli na moment gdy funkcja prezydenta zostanie "opróżniona". - To była szarża konkretnych osób i nazwisk w tym Michała Kamińskiego, Gabrieli Morawskiej Staneckiej i samego marszałka senatu Tomasz Grodzkiego i cała ta trójka była inspirowana przez prawników, szarża nieudana z czego zdała sobie sprawę PO - powiedział Michał Wróblewski.

bielan 1200 pap.jpg
Bielan: z jednej strony mamy zgodną współpracę rządu i prezydenta, z drugiej koalicję chaosu

Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego dodał, że wybory 28 czerwca będą dowodem odporności polskiej demokracji, a obowiązkiem konstytucyjnym jest zapewnienie ciągłości władzy czyli uporanie się z obowiązkami przed 6 sierpnia. - Jeśli państwo działa, to wybory muszą być przeprowadzone 28 czerwca - dodał.

"Liberum veto"

Zauważył, że obstrukcja w Senacie jakiej dopuścił się między innymi Michał Kamiński, przypomina liberum veto w dawnych czasach. - Zamieszanie w Polsce i brak wyborów, może cieszyć niechętnych do nas sąsiadów, którzy mogą przyklasnąć na fakt, że w Polsce jest bałagan, a sprawcą tego bałaganu jest opozycja - mówił Artur Wróblewski.

Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej podkreślił, że droga do wyborów 28 czerwca jednak nie będzie łatwa, a opóźniania wszystkiego jest jego zdaniem grą niebezpieczną. Opozycja z kolei jak dodał kieruje się interesem własnym a nie interesem państwa.

- Opozycja będzie utrudniać nie tylko organizacje wyborów 28 czerwca, ale dojdzie też do sytuacji w której zacznie ona kwestionować wynik wyborów prezydenckich w przypadku własnej przegranej. To typowa obstrukcja i droga jaką wybierze - mówił Miłosz Manasterski.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Debata w PR24"

Prowadzący: Jerzy Jachowicz

Goście: Michał Wróblewski (wp.pl), dr Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego) i Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna)

Data emisji: 30.05.2020

Godzina: 9.06


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nie stoi za nimi argumentacja prawna". Prof. Czesław Kłak o propozycjach przesunięcia wyborów

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2020 13:50
- Za takimi działaniami z pewnością stoją przesłanki inne niż prawne. Trudno mi się wypowiadać na temat motywacji, które przyświecają poszczególnym osobom. Natomiast z całą pewnością za tymi stanowiskami nie stoi argumentacja prawna - powiedział w Polskim Radiu 24 sędzia Trybunału Stanu prof. Czesław Kłak, odnosząc się do propozycji przesunięcia wyborów prezydenckich. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Sławomir Sowiński: wątki światopoglądowe mogą spowodować przegraną Rafała Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 13:12
- Jeśli Rafał Trzaskowski popełni takie błędy, jakie popełniła Koalicja Europejska w 2019 roku, zanadto forsując pewne wątki światopoglądowe i wystraszy elektorat PiS-u, to to może dać zwycięstwo prezydentowi Andrzejowi Dudzie - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Sławomir Sowiński, politolog z UKSW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przeszarżowali". Publicysta o wycofaniu się opozycji z bojkotu wyborów

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 19:15
- Można wyobrazić sobie rozłam w opozycji, ale widać jednak, że jeśli był, to na krótko, i jest już zgoda na to, by wybory prezydenckie odbyły się 28 czerwca - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Płociński z "Rzeczpospolitej". Gościem audycji był też Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej. 
rozwiń zwiń