X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

M. Kosiński o zmianach w rządzie: to nie rewolucja, a kontynuacja

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 10:31
- Spodziewano się trzęsienia ziemi. Okazało się, że zmiany są co najwyżej personalne, kosmetyczne. To nie jest żadna rewolucja, to kontynuacja. Dla mnie osobiście zaskoczeniem jest brak Jerzego Kwiecińskiego - mówił Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność") na antenie Polskiego Radia 24. W "Debacie Polskiego Radia 24" wzięli również udział dr Karolina Zioło-Pużuk oraz Jerzy Mosoń.
Audio
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Mateusz Marek

Premier Mateusz Morawiecki, który pozostanie szefem rządu przedstawił skład swojego nowego gabinetu. Rząd będzie liczył 20 resortów. Powstaną nowe ministerstwa, w tym resort nadzoru właścicielskiego, resort zarządzania funduszami i resort klimatu. Zlikwidowane zostanie natomiast Ministerstwo Energii. Goście "Debaty Polskiego Radia 24" skomentowali zapowiedziany skład gabinetu premiera.

Dworczyk 1200 pap.jpg
"Klimat ważnym obszarem działań". Szef KPRM o składzie nowego rządu

Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność") zwrócił uwagę, że po wyborach niektórzy mówili o "rewolucji w rządzie". - Spodziewano się trzęsienia ziemi. Okazało się, że zmiany są co najwyżej personalne, kosmetyczne. To nie jest żadna rewolucja, to kontynuacja - mówił. - Dla mnie zaskoczeniem jest nowy minister finansów. Dotychczasowy minister - Jerzy Kwieciński - był bliskim współpracownikiem premiera Morawieckiego. Jest to już szósty minister finansów w rządzie. Nie jest to dobry sygnał - zwrócił uwagę publicysta.

"Polska ma wielki potencjał turystyczny"

- Turystyka może być bardzo ważną gałęzią gospodarki dla państwa. Polska ma wielki potencjał turystyczny. Te ruchy między resortami uważam za bardzo dobre rozwiązania. To wszystko "ma ręce i nogi" - mówił Kosiński. Kiedy wywiązała się dyskusja nt. parytetów płci publicysta zwrócił uwagę, że "takie podejście jest nienaturalne". - Jeżeli ktoś jest dobrym ministrem, to jest dobrym ministrem, a nie ze względu na płeć - mówił.

Dr Karolina Zioło-Pużuk (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego) podkreśliła, że nadzieje opozycji na "oddanie władzy przez PiS" są przedwczesne. - Poważniejsze zmiany, rekonstrukcja może nastąpić po wyborach prezydenckich. Zapowiada się rząd kontynuacji i stabilizacji. (...) Rozdzielenie Ministerstwa Sportu od Turystyki może mieć pewną logikę. Moglibyśmy rozwijać tę turystykę. Ciekawe, że ciągle nie ma Ministerstwa Sportu. Są teorie, że czeka na senatora, który "się złamie". Osobiście nie sądzę, by tak się stało - mówiła.

1200_Morawiecki_PAP.jpg
Mateusz Morawiecki ponownie na czele rządu PiS

"Wydaje się, że polski rząd postawi na ekologię"

- Rada Ministrów nie zmieniła się znacząco. Doszło do pewnych zmian w strukturach. Wydaje się, że polski rząd postawi na ekologię. Chciałbym również zauważyć docenienie pani Emilewicz, która została mianowana na ministra rozwoju - mówił Jerzy Mosoń (fundacja FIBRE). - Minister Kwieciński nie mógł się wykazać, bo był za krótko ministrem finansów. Jego brak w rządzie może budzić pewnego rodzaju niepokój. Nie wiem jak będzie wyglądał nowy resort zarządzania funduszami. Pani Jarosińska-Jedynak to urzędniczka wysokiej klasy - dodał.

- Turystyka powinna iść w górę, powinna dostać oddzielne ministerstwo. (...) Ministerstwo ds. europejskich jest typowo zrobione dla pana Szymańskiego, który ma duże doświadczenie na arenie międzynarodowej - zaznaczył.

***

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji "Debata w PR24" był Jerzy Jachowicz.

Polskie Radio 24/pb

______________________

Data emisji: 09.11.2019

Godzina emisji: 09.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: rząd ma charakter w wielkiej mierze kontynuacyjny

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 19:07
- Skład rządu, który został przedstawiony przez premiera Mateusza Morawieckiego został zaakceptowany po dyskusji przez Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości - poinformował prezes PiS Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: to będzie bardzo sprawna i dobra drużyna

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 19:57
- Polacy po raz drugi z rzędu powierzyli Prawu i Sprawiedliwości samodzielne rządy. Chcemy kontynuować wszystkie nasze programy - mówił premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej po decyzji komitetu politycznego PiS w sprawie nowej Rady Ministrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowi szefowie resortów gospodarczych w rządzie Mateusza Morawieckiego

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 23:20
Premier Mateusz Morawiecki podał dziś skład nowej Rady Ministrów. W rządzie nastąpią zmiany zarówno strukturalne, jak i personalne - w tym w resortach gospodarczych. Poniżej przedstawiamy sylwetki ministrów odpowiedzialnych za sprawy gospodarcze.
rozwiń zwiń