X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Barbara Stasiak o śledztwie ws. katastrofy smoleńskiej: grzech pierworodny poprzedniej ekipy rządzącej ma znaczenie

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 22:25
- Mam wrażenie, że śledztwo trwa zbyt długo. Bardzo ufałam i ufam instytucjom zajmującym się tą sprawą, ale wydaje mi się, że powinny już się pojawić ostateczne efekty. Znaczenie może mieć też grzech pierworodny, który popełniła poprzednia ekipa rządząca, czyli że na samym początku źle wybrano podstawę prawną śledztwa, de facto oddano je Rosjanom - powiedziała w Polskim Radiu 24 Barbara Stasiak, wdowa po Władysławie Stasiaku.
Audio
  • Barbara Stasiak o śledztwie dot. katastrofy smoleńskiej ("Północ-Południe")
10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku w katastrofie Tu-154M zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka
10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku w katastrofie Tu-154M zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonkaFoto: Tomasz Bidermann/shutterstock.com

11 lat temu w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem zginął prezydent RP Lech Kaczyński, jego żona Maria Kaczyńska oraz 94 inne osoby, wśród nich wielu wysokich urzędników państwowych i dowódców wojskowych. Polska delegacja leciała na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. 

Tomasz Sakiewicz 1200.jpg
Katastrofa smoleńska. Sakiewicz: nie ma wątpliwości, że samolot został zniszczony w wyniku kilku eksplozji

Jedną z ofiar katastrofy smoleńskiej był Władysław Stasiak, szef Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Barbara Stasiak przyznała, że bardzo ważne, iż pomimo pandemii, są uroczystości państwowe, które upamiętniają tragiczne wydarzenie, do jakiego doszło w kwietniu 2010 roku.

Posłuchaj
21:33 PR24_mp3 2021_04_10-21-36-00.mp3 Barbara Stasiak o śledztwie dot. katastrofy smoleńskiej ("Północ-Południe")

Odnosząc się do prac próbujących wyjaśnić okoliczności katastrofy smoleńskiej, rozmówczyni Tadeusza Płużańskiego spodziewała się, że zostaną szybciej zakończone zarówno działania prokuratury, jak i podkomisji smoleńskiej.

- Mam wrażenie, że trwa to zbyt długo. Bardzo ufałam i ufam tym instytucjom, że mają dobre intencje, ale wydaje mi się, że powinny już się pojawić ostateczne efekty. Znaczenie może mieć też grzech pierworodny, który popełniła poprzednia ekipa rządząca, czyli że na samym początku źle wybrano podstawę prawną śledztwa, de facto oddano je Rosjanom - zaznaczyła Barbara Stasiak.

Więcej w całej rozmowie.

* * *

Audycja: "Północ-Południe"
Prowadzący: Tadeusz Płużański
Gość: Barbara Stasiak, wdowa po szefie Kancelarii Prezydenta RP Władysławie Stasiaku
Data emisji: 10.04.2021
Godzina emisji: 21.36

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Małgorzata Wypych: dla Pawła najważniejsza w jego pracy była służba innym

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 20:50
- Był to dzień, który dla 96 rodzin stanowił moment zwrotny. Paweł zawsze mówił, że nie był politykiem, a urzędnikiem. Najważniejsza była dla niego służba. Pomoc społeczna, pomoc osobom niepełnosprawnym były przestrzeniami, które przede wszystkim towarzyszyły mu w jego pracy - powiedziała Małgorzata Wypych, wdowa po Pawle Wypychu.
rozwiń zwiń