X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Katastrofa smoleńska. Sakiewicz: nie ma wątpliwości, że samolot został zniszczony w wyniku kilku eksplozji

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 21:25
- Żadna katastrofa czy zamach nie został tak dokładnie przebadany i pokazany, jak to, co się stało w Smoleńsku - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska).
Tomasz Sakiewicz
Tomasz Sakiewicz Foto: PR24/AK

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154, wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

Cezary GMyz.jpg
"Ordynarna próbą wprowadzenia opinii publicznej w błąd". Cezary Gmyz o kwestionowaniu śladów trotylu na wraku Tu-154M

Tomasz Sakiewicz przypominał, że liczne badania laboratoryjne potwierdziły obecność śladów materiałów wybuchowych na szczątkach prezydenckiego samolotu. - Potwierdzono istnienie od kilkudziesięciu do kilkuset śladów materiałów wybuchowych w różnych częściach samolotu (…) Także prokuratura za rządów Donalda Tuska potwierdziła, że wykryto ślad materiałów wybuchowych, ale stwierdzono, że nie są to na tyle precyzyjne urządzania, by powiedzieć, że był to np. trotyl. Są także inne ślady eksplozji - zaznaczył publicysta.

- Chodzi o przedstawienie żelaznych dowodów eksplozji, takich, których nie da się podważyć. Nawet część dowodów wystarczyłaby do powiedzenia, co się stało. Przyjęto inną metodę, naukowcy podkomisji zdecydowali, że sprawdza każdy ślad, każdy watek i możliwość, w związku z tym trwa to dłużej, a muszą prowadzić badania bez wielu podstawowych dowodów - mówił o pracy podkomisji smoleńskiej gość audycji.

Jak zaznaczył, sam mechanizm eksplozji, zniszczenia samolotu, został opisany najdokładniej w historii. - Żadna katastrofa, czy zamach nie został tak dokładnie przebadany i pokazany, jak to, co się stało w Smoleńsku. Nigdy nie było takiej ilości badań czy symulacji, wszelkiego typu wielokrotnych potwierdzeń,  jak w przypadku tej tragedii, tu są żelazne dowody - podkreślił.

- Prezydent Polski i delegację i prezydenta zamordowano w wyniki eksplozji samolotu w powietrzu. Każdy, kto twierdzi inaczej, przeczy po prostu nauce - stwierdził Tomasz Sakiewicz.

Posłuchaj

17:09 PR24_mp3 2021_04_10-20-41-02.mp3 Tomasz Sakiewicz o przyczynach katastrofy smoleńskiej (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Więcej w zapisie audycji

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Tomasz Sakiewicz

Data emisji: 10.04.2021

Godzina emisji: 20.41

PR24/ka

Czytaj także

Foltyn-Kubicka: hejt wymierzony w Marię i Lecha Kaczyńskich był czymś niebywałym i niezrozumiałym

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 17:48
- Postponowanie prezydenta dotyczyło niemal wszystkiego, każdego błędu językowego, uśmiechu, tego że był niewysoki. Było to niebywałe i dotykało również mnie, jako jego przyjaciółkę - powiedziała Hanna Fołtyn-Kubicka była poseł i europarlamentarzysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dłużewska: wyjaśnienie okoliczności katastrofy smoleńskiej jest kwestią niepodległości i suwerenności państwa

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 19:00
- Utrzymuję kontakt z tzw. rodzinami smoleńskimi. Dla mnie są wielkim wzorem i przykładem ogromnej siły. Nie mamy prawa skazywać ich na los niewyjaśniania, jak zginęli ich najbliżsi. Państwo na pewno nie powinno sobie na to pozwolić - powiedziała reżyserka Maria Dłużewska.
rozwiń zwiń