X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Efektem może być utrata większości w Sejmie". Lisicki o konflikcie w Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 14:00
- W Zjednoczonej Prawicy mają miejsce spory ambicjonalne, są też takie dotyczące kwestii wartości, jest spór o Fundusz Odbudowy. Nawet jeśli Solidarna Polska zagłosuje przeciw, to nie musi oznaczać końca koalicji - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki z tygodnika "Do Rzeczy".
Paweł Lisicki
Paweł LisickiFoto: Materiały promocyjne/DoRzeczy

Wicepremier Jarosław Gowin powiedział w wywiadzie dla "Super Expressu", że w ostatnim czasie "naturalne różnice między koalicjantami przekroczyły masę krytyczną", ale "można jednak z tej drogi zawrócić". 

Kazimierz Kik 1200.jpg
"Rozbieżność celów i wygórowane aspiracje". Prof. Kik o perspektywach i różnicach w Zjednoczonej Prawicy

- Dzisiejszy wywiad wicepremiera Jarosława Gowina w "SE" ukazał się pod nazwiskiem. Gdyby w oparciu o ten wywiad spróbować wyciągnąć wnioski dotyczące tego, jak ma wyglądać współpraca w ramach koalicji, no to tych chmur nad Zjednoczoną Prawicą rzeczywiście zebrało się bardzo dużo. Może to grozić wyładowaniem, używając metaforycznego języka. To jest o tyle dziwne, że właściwie każda ze stron w tym układzie ma dużo do stracenia i niewiele do wygrania - ocenił Paweł Lisicki. 

Posłuchaj
22:41 PR24_mp3 2021_04_08-12-36-36.mp3 Paweł Lisicki o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy ("Północ-Południe") 

- W tej chwili Zjednoczona Prawica ma stabilną większość w sejmie. Nie ma żadnej gwarancji, że ta większość zostanie utrzymana, gdyby doszło do przyśpieszonych wyborów. Trudno wierzyć, by Zjednoczona Prawica wygrała teraz te wybory. Sondaże są niejednoznaczne. Wskazują raczej na duże prawdopodobieństwo, że władza mogłaby przejść ręce opozycji - zaznaczył gość audycji. 

Jak dodał Lisicki, innym skutkiem tego konfliktu mogą być rządy bez koalicjantów. - Jeśli dobrze odczytuję wywiad Jarosława Kaczyńskiego dla "GP" to wyglądałoby na to, że jeśli Solidarna Polska zagłosuje w sejmie przeciwko Funduszowi Odbudowy, to Jarosław Kaczyński - taki można wyciągnąć wniosek - zrezygnuje z koalicji - podsumował Lisicki.  

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Północ-południe"

ProwadzącyRyszard Gromadzki

GośćPaweł Lisicki ("Do Rzeczy")

Data emisji: 08.04.2021

Godzina emisji: 12.36

kmp

Czytaj także

Jacek Ozdoba: w Zjednoczonej Prawicy, jak w dobrym małżeństwie, zdarzają się kłótnie

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2020 09:29
- W Zjednoczonej Prawicy jest jak w dobrym małżeństwie - zdarzają się kłótnie; po takiej kłótni należy porozmawiać - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" wiceminister klimatu, poseł Solidarnej Polski Jacek Ozdoba. Musimy ostudzić emocje, usiąść do stołu i porozmawiać - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sytuacja Zjednoczonej Prawicy. Dr Onasz: emocje nie są wyciszone do końca

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 14:00
- Do końca te emocje nie są wyciszone. Nie należy się spodziewać, że nawet po upływie jakiegoś czasu wszystko pójdzie w zapomnienie i sytuacja w Zjednoczonej Prawicy wróci do jakiegoś totalnego porządku - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Maciej Onasz, politolog. 
rozwiń zwiń