X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jan Ardanowski: staramy się wyrównywać szanse rozwojowe na wsi

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 22:00
- Polska wieś potrzebuje inwestycji w infrastrukturę drogową. Drogi mają wpływ na jakość życia. Liczy się tak naprawdę cała sfera usług społecznych. Staramy się wyrównywać szanse rozwojowe na wsi - powiedział w Polskim Radiu 24 minister rolnictwa Jan Ardanowski, obecny na Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju.
Audio
  • 04.09.2019 Jan Ardanowski o wyzwaniach stojących przed polskim sektorem rolniczym
Krzysztof Ardanowski
Krzysztof ArdanowskiFoto: PR24/Adam Koniecki

- Nie wiem czy to głupota czy brak pamięci czy zła wola. Pomimo ogromnych protestów społecznych to koalicja PO-PSL podniosła wiek emerytalny do 67 lat. Nie należało wtedy tego ruszać, wówczas nie byłoby problemu. Także KRUS nie wolno w tej chwili ruszać. Głupota PSL, która przez lata sprawiała, że nie starano się pomóc rolnikom, mogłaby w tej chwili tylko zaważyć rolnikom. System emerytalny dla rolników jest preferencyjny. Składki, które rolnicy płacą co kwartał wystarczają tylko na 8 proc. składek - zaznaczył, komentując wypowiedź Marka Sowy z PO-KO, jakoby PiS podwyższył wiek emerytalny rolnikom.

hogan 1200.jpg
Mateusz Morawiecki spotkał się z komisarzem UE do spraw rolnictwa

Minister zdrowia skomentował także postulat szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. Chodzi o dobrowolność w płaceniu składek na ZUS - To jest możliwe. Nie widzę tutaj czegoś, co byłoby nielogiczne, jeżeli ktoś byłby w stanie opłacać inną formę ubezpieczenia. Ubezpieczenie w ZUS gwarantuje wypłatę świadczeń. Nagle panu Kosiniakowi-Kamyszowi przychodzą olśnienia. To tylko i wyłącznie frazeologia wyborcza. Dlaczego tych pomysłów nie realizował, kiedy był u władzy - twierdzi minister.

Inwestycja w polską wieś

- Polska wieś potrzebuje inwestycji w infrastrukturę drogową. Drogi mają wpływ na jakość życia. Liczy się tak naprawdę cała sfera usług społecznych. Staramy się wyrównywać szanse rozwojowe na wsi. Również program premiera Morawieckiego to szanse dla wsi. Samo rolnictwo nie utrzyma wsi, trzeba myśleć o innych sektorach, aby ludzie mieli pracę tam na miejscu.

Szef resortu rolnictwa wypowiedział się o kandydaturze Janusza Wojciechowskiego na na stanowisko komisarza UE ds. rolnictwa. - Janusz Wojciechowski jest jednym z najlepiej przygotowanych polityków do reprezentowania nas w Brukseli. Cieszę się z tej nominacji, gdyż ma bardzo podobną wizję rolnictwa do mojej. Życzę mu sukcesów. Może się jednak okazać, że nasza opozycja będzie blokowała go parlamencie europejskim, ale wierzę że do tego nie dojdzie  - uważa gość Polskiego Radia 24.

Janusz Wojciechowski 1200 EastNews.jpg
Janusz Wojciechowski: komisja ds. rolnictwa jest jedną z najważniejszych w Unii Europejskiej

- Zależy mi na tym, aby polskie rolnictwo miało te same możliwości konkurowania. Najpierw trzeba wywalczyć w Brukseli duży budżet rolny. Wojciechowski daje gwarancję, że będzie walka o to, by nasza część Europy nie była w tym zakresie dyskryminowana - dodał. 

Rola polskiego rolnictwa w UE niepomiernie wzrosła. To także zasługa rządów PiS - podsumował Jan Ardanowski. 

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy PR24 z Krynicy-Zdroju.

Polskie Radio 24 / pkr

* * *

Audycja: "Północ-południe"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Jan Ardanowski 

Data emisji: 04.09.2019

Godzina emisji: 21:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak