X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Festiwal NNW 2021. Gołębiewski: dużo miejsca dajemy żyjącym świadkom historii

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 12:20
- W tym roku pokazujemy także piękne obrazy z Japonii z czasów wojny i po niej, czy też walkę Szwajcarek o swoje prawa - mówił w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Gołębiewski, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu NNW.
Działaczka podziemia narodowego, Komendantka Główna Narodowego Zjednoczenia Wojskowego Kobiet oraz dyrektor Krajowego Zarządu Kongresu Polonii Amerykańskiej Maria Mirecka-Loryś
Działaczka podziemia narodowego, Komendantka Główna Narodowego Zjednoczenia Wojskowego Kobiet oraz dyrektor Krajowego Zarządu Kongresu Polonii Amerykańskiej Maria Mirecka-LoryśFoto: PAP/ARCH Bartłomiej Zborowski

Festiwal NNW to wyjątkowe wydarzenie na filmowej mapie Europy, kierowane do twórców oraz środowisk interesujących się historią. Festiwal prezentuje filmy kina światowego, europejskiego i polskiego ukazujące różne drogi do wolności narodów, jak i wolności indywidualnej każdego człowieka.

Muzyka na szczytach plakat-1200.jpg
"Każda edycja jest niezwykła". Karolina Kaźmierczak w PR24 o festiwalu "Muzyka na szczytach"

- W tym roku najwięcej miejsca na czerwonym dywanie dajemy żyjącym świadkom historii takim jak np. Maria Mirecka-Loryś, działaczka podziemia narodowego w latach 1939–1945, członkini Narodowej Organizacji Wojskowej, Komendantka Główna Narodowego Zjednoczenia Wojskowego Kobiet, członkini ZG Związku Polek w Ameryce oraz dyrektor Krajowego Zarządu Kongresu Polonii Amerykańskiej - mówił gość PR24.

Duży ekran

Arkadiusz Gołębiewski dodał, że w tym roku na festiwalu nie zabraknie także gwiazd "dużego ekranu", ponieważ już od ubiegłego roku w czasie festiwalu można zobaczyć filmy fabularne, międzynarodowe. - Pojawi się 16 obrazów, dywan więc szeroki i dla wielu będzie miejsce - podkreślił.

Festiwal NNW to także wydarzenia branżowe: Master Classy, Pitching Forum, Case Study, Sesje Q and A. Dopełnieniem festiwalowego programu są wydarzenia artystyczne: koncerty, widowiska plenerowe, spektakle teatralne, wernisaże czy wystawy. XIII Festiwal Filmowy NNW odbędzie się w dniach 29 września – 2 października 2021 roku.

Gościem drugiej części audycji był Jacek Jekiel, dyrektor Opery Na Zamku w Szczecinie, który mówił o operowej wersji "Romea i Julii" w reżyserii Michała Znanieckiego. Zapraszamy do wysłuchania zapisu audycji.


Posłuchaj
22:03 PR24_mp3 2021_09_16-23-37-08.mp3 A. Gołębiewski o Festiwalu NNW 2021 ("Weekend kulturalny")

***

Audycja: "Weekend kulturalny"

Prowadzący: Maja Kluczyńska

Gość: Arkadiusz Gołębiewski, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu NNW

Data emisji: 16.09.2021

Godzina: 23:37


Czytaj także

Festiwal NNW. Radiowcy zaprezentowali dokumenty poświęcone polskiej historii

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 18:25
Podczas pierwszego dnia Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci", zaprezentowano dokumenty radiowe poświęcone polskiej historii. Festiwal, którego ideą jest prezentacja filmów, reportaży radiowych, książek o tematyce historycznej rozpoczął się w Gdyni. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest Polskie Radio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

XII Festiwal "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci". Magdalena Piejko: ks. Orzechowski nie szedł na żadne kompromisy

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 23:00
- Bohater filmu, ks. Orzechowski bardzo pasuje do tego festiwalu - był w 100 proc. autentyczny i niepokorny. On nie szedł na żadne kompromisy - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Magdalena Piejko, laureatka "Złotego Opornika" za film "Orzech. Zawsze chciałem być wśród ludzi". Gośćmi audycji był także reż. Robert Kaczmarek oraz Paweł Nowacki.
rozwiń zwiń