X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Arcydzieła z Watykanu". Fałkowski: duża rola i udział ministra kultury

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 12:30
- Podpisanie umowy z Papieską Radą Kultury było znakomitą dla nas furtką, przez którą mogliśmy się dostać do muzeum w Watykanie - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Wojciech Fałkowski, dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie. 
Wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński i nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio zwiedzają wystawę Arcydzieła z Watykanu.
Wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński i nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio zwiedzają wystawę "Arcydzieła z Watykanu".Foto: PAP/ARCH Marcin Obara

Wystawa "Arcydzieła z Watykanu" w Zamku Królewskim w Warszawie odbywa się z inicjatywy ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotra Glińskiego i jest możliwa m.in. dzięki podpisaniu 7 czerwca 2019 r. listu intencyjnego o współpracy między polskim Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego a Papieską Radą Kultury reprezentowaną przez przewodniczącego Rady kardynała Gianfranco Ravasiego.

- Zamysł tej wystawy ewoluował, zaczynaliśmy bowiem od pomysłu na wystawę skromniejszą, która składałaby się z pamiątek po Janie Pawle II, chodziło o wypożyczenie ich np. z Wadowic. Jednak z czasem pomysł zaczął się rozrastać i zaczęliśmy nabierać chęci na większe obudowywanie wystawy - powiedział gość PR24.

Look-unlock-plakat fb-663.jpg
"Wielu ludzi tego potrzebowało". Bartosz Ivan w PR24 o wystawie LOOK/UNLOCK

"Furtka dla nas"

Przypomniał, że podpisanie umowy przez ministra Piotra Glińskiego z Papieską Radą Kultury było swego rodzaju furtką, przez którą można dostać się do muzeum w Watykanie. - Muzea w Watykanie nie wypożyczają swoich dzieł sztuki ani chętnie ani często, a nasze zbiory nie są aż tak wybitne, stąd cieszymy się tym bardziej, że się udało - powiedział prof. Wojciech Fałkowski.

Na wystawie jest siedem arcydzieł dotychczas nieeksponowanych w Polsce, specjalnie użyczonych Zamkowi Królewskiemu przez Muzea Watykańskie. To przede wszystkim: Madonna z Dzieciątkiem i świętymi Dominikiem i Katarzyną Aleksandryjską Fra Angelica, Święty Mateusz z aniołem Guida Reniego, Uczynki miłosierdzia Olivuccia di Ciccarellego, Odkupiciel Antonia Allegriego, zwanego Correggiem, Święta Trójca z martwym Chrystusem Ludovica Carracciego, Madonna z Dzieciątkiem Giovanniego Battisty Salviego zwanego Sassoferratem i Obserwacje astronomiczne Donata Cretiego.


Posłuchaj
23:04 PR24_mp3 2021_06_03-23-35-49.mp3 Prof. W. Fałkowski o wystawie "Arcydzieła z Watykaniu" ("Weekend kulturalny")

***

Audycja: "Weekend kulturalny"

Prowadzący: Maja Kluczyńska

Gość: prof. Wojciech Fałkowski (dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie)

Data emisji: 03.06.2021

Godzina: 23:35

Czytaj także

Teresa Jakubowska w Muzeum Karykatury. Kuratorka wystawy: satyryczka z urodzenia

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 11:56
- Pożywką artystyczną dla niej były między innymi podróże - mówiła w Polskim Radiu 24 Karolina Prymlewicz, kuratorka wystawy "Teresa Jakubowska. Z życia wycięte" w Muzeum Karykatury w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kongres Polska Wielki Projekt. Prof. Jerzy Miziołek: o patriotyzmie nie można mówić językiem banalnym

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 22:15
- Są kapitalne rzeczy, nie tylko Maria Curie-Skłodowska czy Kopernik, które pokazują fenomen polskości, który trzeba na nowo wydobyć i z wielkim blaskiem pokazać - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jerzy Miziołek, historyk sztuki.
rozwiń zwiń