X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Noc Muzeów w Warszawie. Majcher w PR24: to będzie noc cudów i spotkań

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 08:15
- To będzie noc cudów, ale cudów, które będą się działy w Centrum Olimpijskim, w Muzeum Sportu i Turystyki. To będą cuda polegające na spotkaniach z wybitnymi sportowcami i ich dyscyplinami - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Majcher, dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Gościem audycji był także Andrzej Rumianowski, prezes Fundacji Muzeum Jazzu im. Leopolda Tyrmanda w Warszawie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Jenoche
Zamek Królewski w Warszawie Noc Muzeów noc shutterstock free 1200.jpg
Instytucje kultury przygotowują atrakcje na Noc Muzeów 2021. MKDNiS zachęca do zdalnego udziału

Zwiedzanie tradycyjne i online oraz "spacer z kulturą", czyli atrakcje i ekspozycje na świeżym powietrzu czekają na gości powracającej po rocznej przerwie stołecznej Nocy Muzeów. Obejrzeć będzie można nie tylko muzealne wystawy, ale także zakątki na co dzień niedostępne dla zwiedzających.

Czytaj także:

Warszawska Noc Muzeów powraca już w sobotę po rocznej przerwie spowodowanej pandemią. Swój udział potwierdziło 180 placówek.

Jednym z gościem audycji "Weekend Kulturalny" był Sławomir Majcher, dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, który opowiedział o atrakcjach czekających na zwiedzających.

Posłuchaj
22:30 [PR24] PR24 (mp3) 14 maj_2021_05_14-23-35-02.for_media.mp3 Sławomir Majcher i Andrzej Rumianowski o Nocy Muzeów w Warszawie (Weekend Kulturalny/PR24)

- To będzie noc cudów, ale cudów, które będą się działy w Centrum Olimpijskim, w Muzeum Sportu i Turystyki i w naszym sąsiedztwie. To będą cuda polegające na spotkaniach z wybitnymi sportowcami i ich dyscyplinami - mówił.

- Przed Centrum Olimpijskim, przed naszym muzeum będą ustawione tory łucznicze. Tam będziemy mogli - w bezpieczny sposób, pod okiem instruktorów, m.in. mistrza Polski w łucznictwie Norberta Kopczyńskiego - spróbować swoich sił, swojej celności. Zaczynamy o godz. 17.00. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w bezpiecznym strzelaniu do tarczy - podkreślił Sławomir Majcher.

1200 muzeum free shutterstock.jpg
Noc Muzeów 2021. Sprawdź, z jakich atrakcji można skorzystać w tym roku

Dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki zapowiedział również inne atrakcje. - Dla tych, którzy potrzebują więcej adrenaliny, będzie możliwość wejścia na matę i zmierzenia się z zapaśnikami. Naszym gościem, takim narratorem tej ciężkiej atletyki będzie Andrzej Supron - nazywany profesorem, królem zapasów, wielokrotny mistrz Polski i świata, wicemistrz olimpijski. Będą jego uczniowie, którzy pokażą nam podstawowe chwyty, rzuty - zapowiadał.

"Muzeum Jazzu powstało z miłości do tego gatunku"

Gościem audycji był również Andrzej Rumianowski, prezes Fundacji Muzeum Jazzu im. Leopolda Tyrmanda w Warszawie. Opowiedział on o idei Fundacji Muzeum Jazzu. - Oczywiście, Muzeum Jazzu powstało z miłości do tego gatunku. Jest satysfakcja, jest przyjemność, jest miłość. [...] Odczarujmy jednak tę nazwę. Aby instytucję nazwać "muzeum" musi mieć ona ekspozycję stałą i być wliczona do rejestru muzeów. Na razie jesteśmy na drodze do stworzenia Muzeum Jazzu - zaznaczył.

- Jazz jest sztuką, a sztuka rozwija się najbardziej wtedy, kiedy ma wroga. Jazz takiego wroga miał. Po wojnie nastąpiła eksplozja muzyki jazzowej - rok 1946, 1947... Miłośnicy jazzu ubóstwiali wolność - dodał.

***

Tytuł audycji: "Weekend Kulturalny"
Prowadziła: Maja Kluczyńska
Goście: Sławomir Majcher (dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie), Andrzej Rumianowski (prezes Muzeum Jazzu w Warszawie)
Data emisji: 14.05.2020
Godzina emisji: 23.35

PR24/PAP
pb

Czytaj także

Filmowa Noc Muzeów w Muzeum Etnograficznym

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 11:00
W sobotę wielkie wydarzenie kulturalne: 17. Noc Muzeów! Ta niezwykła impreza wraca po rocznej przerwie spowodowanej pandemią. Teraz też konieczne będzie zachowanie wymogów bezpieczeństwa i dystansu, ale i tak wszyscy są zachwyceni, gdyż to jasny znak, że powoli wracamy do normalności.
rozwiń zwiń