X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wspomnienie Krzysztofa Krawczyka. "Współpraca z Bregovicem pokazała go w nowym świetle"

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 12:19
- Bardzo cieszyłem się z tego, że po tym projekcie Krzysztof rozszerzył grono swoich sympatyków, rozszerzył grono fanów. Dzięki tym występom trafił do jeszcze szerszej publiczności. Zaczęły powstawać nowoczesny utwory, które pokazały go w nowym świetle - powiedział o swoich wspomnieniach z Krzysztofem Krawczykiem i jego współpracy z Goranem Bregovicem Marek Kościokowski, kompozytor. Gościem audycji "Weekend kulturalny" był także Jakub Marcinowicz.
Krzysztof Krawczyk
Krzysztof KrawczykFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Krzysztof Krawczyk był jednym z najbardziej znanych polskich wokalistów. Wylansował wiele przebojów, jak "Parostatek", "Chciałem być", "To, co dał nam świat", "Mój przyjacielu", "Trudno tak", "Bo jesteś ty". Nagrywał płyty z różnorodną muzyką, od popu poprzez rhythm & bluesa, swing, soul czy jazz, aż po pieśni religijne oraz muzykę cygańską czy biesiadną. Zmarł w Poniedziałek Wielkanocny, 5 kwietnia. Miał 74 lata.

pap_19640000_008 (1).jpg
Muzyczne drogi Klenczona i Krawczyka. Piotr Wawrowski: w wielu punktach były podobne

"Idealnie pasował do projektu"

Marek Kościkowski poznał Krzysztofa Krawczyka przy okazji jego współpracy z Goranem Bregovicem. Polski artysta zrobił na nim bardzo dobre wrażenie. - Moje wspomnienia z Krzysztofem Krawczykiem wiążą się ze współpracą z Goranem Bregovicem. Pytał się czy mam kogoś, kto mógłby zrealizować jego drugi projekt. Szukał wokalisty z doświadczeniem. Kogoś kto dużo przeżył i ma dobry kontakt z publicznością. Pamiętam, że od razu pomyślałem o Krzysztofie. Idealnie pasował do tego profilu - powiedział.

- Pojechaliśmy do niego i przywitał nas po królewsku. Był promienny i zadowolony, że taki projekt ma szansę dojść do skutku i będzie miał w nim udział. W sekundę doszliśmy do porozumienia. Od razu wiedzieliśmy, że to właściwy projekt - wspomina.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył, że ta współpraca znacznie poszerzyła grono fanów wokalisty. - Bardzo cieszyłem się z tego, że po tym projekcie Krzysztof rozszerzył grono swoich sympatyków, rozszerzył grono fanów. Dzięki tym występom trafił do jeszcze szerszej publiczności. Zaczęły powstawać nowoczesny utwory, które pokazały go w nowym świetle - powiedział.

Gościem "Weekendu kulturalnego" był także Jakub Marcinowicz, który mówił o plebiscycie "Nieprzeciętni".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

Posłuchaj
23:07 PR24_mp3 2021_04_09-23-36-08.mp3 Marek Kościkowski o Krzysztofie Krawczyku ("Weekend kulturalny")

***

Audycja"Weekend kulturalny"

Prowadziła: Maja Kluczyńska

Gość: Marek Kościkowski (kompozytor), Jakub Marcinowicz (dziennikarz)

Data emisji: 09.04.2021

Godz. emisji: 23.35

dz

Czytaj także

"Był otwarty na każdego człowieka". Krzysztof Krawczyk we wspomnieniach Eleni

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 13:20
- Krzysztof był człowiekiem bardzo pracowitym, dążył do tego, co już postanowił. Nagrał wiele wspaniałych piosenek, które pozostaną - powiedziała w Polskim Radiu 24 Eleni, piosenkarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Menadżer Krzysztof Krawczyka: on umiał zaśpiewać wszystko, od tanga po piosenki religijne

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 23:04
Andrzej Kosmala, wieloletni menadżer i przyjaciel Krzysztofa Krawczyka zauważa, że nie można przewidzieć, która piosenka stanie się przebojem, a która przejdzie niezauważona. - Jak słuchaliśmy z Krzysztofem tych wszystkich piosenek, które nagraliśmy, to wielokrotnie zadawaliśmy sobie pytanie, a dlaczego ta piosenka nie była przebojem? - mówi. Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia w wieku 74 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostatnie pożegnanie Krzysztofa Krawczyka. Legendarny artysta spocznie na cmentarzu w Grotnikach

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 09:04
W Łodzi odbędą się dziś uroczystości pogrzebowe Krzysztofa Krawczyka. W południe w archikatedrze łódzkiej odbędzie się msza żałobna, potem trumna z ciałem artysty zostanie złożona na cmentarzu parafialnym w Grotnikach pod Łodzią (godz.15.00), gdzie muzyk mieszkał. Uroczystości będą miały charakter państwowy.
rozwiń zwiń