X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nigdy go nie zapomnimy". Adam Sztaba i Marian Lichtman wspominają Krzysztofa Krawczyka

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 10:00
- Pamiętam nasze spotkania na próbach przed występem w Operze Leśnej. Człowiek orkiestra. Czuł się dobrze w każdym rodzaju muzyki, od rocka, przez ballady, po popowe przebojowe - powiedział w Polskim Radiu 24 kompozytor Adam Sztaba, który z Marianem Lichtmanem, liderem zespołu Trubadurzy, wspominał Krzysztof Krawczyka.
Opole 06.1975. XIII Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, 2529 czerwca 1975. Występ Krzysztofa Krawczyka (na zdjęciu) z grupą Fair.
Opole 06.1975. XIII Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, 25–29 czerwca 1975. Występ Krzysztofa Krawczyka (na zdjęciu) z grupą Fair.Foto: PAP/Zbigniew Wdowiński

W Poniedziałek Wielkanocny, w wieku 74 lat, zmarł Krzysztof Krawczyk, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor, jeden z najbardziej znanych głosów polskiej sceny muzycznej.

Posłuchaj
21:51 _PR24_AAC 2021_04_06-23-37-37.mp3 "Nigdy go nie zapomnimy". Adam Sztaba i Marian Lichtman wspominają Krzysztofa Krawczyka (Kwadratura Kultury)

Wiadomość o śmierci legendy polskiej piosenki - Krzysztofa Krawczyka - przekazał w poniedziałek na Facebooku jego przyjaciel i menadżer Andrzej Kosmala. W poniedziałek po południu zamieścił wpis: "Zmarł Krzysztof Krawczyk R.I.P.". Tę informację potwierdziła również wdowa po artyści - Ewa Krawczyk.

1200x660_krawczyk-klenczon-01.2.jpg
"Może gdybyśmy dłużej siedzieli, nie doszłoby do wypadku". Krawczyk wspomina Klenczona

"Był uroczy, trudno było w nim się nie zakochać"

Legendarnego muzyka wspominali w Polskim Radiu 24 kompozytor Adam Sztaba i lider grupy Trubadurzy, Marian Lichtman. - Pamiętam nasze próby przed jubileuszem w Operze Leśnej. Mnóstwo różnych instrumentów, przekrój różnych stylów muzycznych - wspominał Adam Sztaba.

Marian Lichtman opowiedział o tym jak poznał Krzysztof Krawczyka. - Krzysia pierwszy raz zobaczyłem na tzw. spotkaniach z piosenką w Łodzi. To była cotygodniowa impreza, na którą przychodziła pokazać się młodzież - mówił.

- Powiedział, że zaśpiewa piosenkę aktorską. Przyłożył ręcznik do policzków i zaczął śpiewać "ząb, boli mnie ząb". Był uroczy, trudno było w nim się nie zakochać - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

* * *

Audycja: "Kwadratura kultury"

Prowadzący: Monika Małkowska

Gość: Adam Sztaba (kompozytor), Marian Lichtman (Trubadurzy)

Data emisji: 06.04.2021

Godzina: 23:36

Czytaj także

"Był dla mnie mistrzem tego, jak dążyć za marzeniami". Krystian Kuczkowski wspomina Krzysztofa Krawczyka

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 11:13
- Życie nie rozpieszczało Krzysztofa Krawczyka, było pełne zakrętów, wzlotów i upadków, walki o życie, walki z nałogami. Mimo to osiągnął ogromny sukces. Wchodził na szczyt, spadał, ale potrafił się podnosić - powiedział Krystian Kuczkowski, współautor filmu dokumentalnego o zmarłym w poniedziałek artyście.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyje Krzysztof Krawczyk. "Jego twórczość jest ponadczasowa"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 15:10
- Twórczość Krzysztofa Krawczyka to twórczość ponadczasowa. Jego muzyka i teksty będą przez lata towarzyszyły nam i kolejnym pokoleniom - powiedział w Polskim Radiu 24 kompozytor Jerzy Grunwald, który ze satyrykiem Janem Pietrzakiem wspominał zmarłego w Poniedziałek Wielkanocny Krzysztofa Krawczyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Był autentyczny, jego sztuka była samą prawdą". Krzysztof Krawczyk we wspomnieniach artystów

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 21:00
- Jeżeli można o kimkolwiek mówić, że jest spełnionym artystą, to jest wielka nieuprzejmość. Artysta nigdy nie jest spełniony. Krzysiek był przede wszystkim prawdziwym artystą. Jego sztuka polegała na jego trzewiach. To nie było udawane, nie było żadnego makijażu. To była sama prawda - powiedział w Polskim Radiu 24 Ryszard Poznakowski, muzyk, kompozytor, były członek zespołu Trubadurzy. Postać Krzysztofa Krawczyka wspominał również Wojciech Gąssowski. 
rozwiń zwiń