X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Monumentalna, a nawet totalna". Prof. Betlej o wystawie arrasów Zygmunta Augusta na Wawelu

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 11:00
- Pokażemy arrasy, które nigdy nie były pokazywane - tak o jednej z wystaw w Krakowie mówił w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Betlej, dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu.
Wawel
WawelFoto: peter89ba/pixabay.com/domena publiczna

Na Wawelu po raz pierwszy można oglądać całą zachowaną kolekcję 137 arrasów Zygmunta Augusta. Jedna seria arrasów o nieznanej liczbie kosztowała równowartość nawet 1200 koni bojowych lub 6 tys. kompletów zbroi.

- To wyjątkowa okoliczność, tego typu wystawa na pewno nie pojawi się w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat. Po raz pierwszy pokazujemy wszystkie arrasy króla. To okoliczność zmuszająca do odwiedzenia Zamku Królewskiego na Wawelu - powiedział gość PR24.


Karolina Ziebinska-Lewandowska free-1200.jpg
Muzeum Warszawy ma nową dyrektor. Dr Karolina Ziębińska-Lewandowska zaprasza do zwiedzania

"Wystawa totalna"

Wystawa upamiętnia ważne dla Polski wydarzenia: setną rocznicę powrotu arcydzieł z Rosji Sowieckiej na mocy traktatu ryskiego w 1921 r. i sześćdziesiątą rocznicę powrotu arrasów po II wojnie z Kanady w 1961 r.

- Zdecydowaliśmy się pokazać nawet te arrasy, które są obecnie w procesie konserwacji. Będzie można poznać więc tajniki tego, w jaki sposób zostały one wykonane, zobaczyć ich oryginalną kolorystykę. To wystawa monumentalna, a moi koledzy twierdzą nawet, że to wystawa totalna - podkreślił prof. Andrzej Betlej.

Wystawa czynna będzie w przedłużonym czasie zwiedzania od g. 9.00 do g. 19.00 do 20.03.2021 r., a po tym terminie czekać będzie propozycja online: WAWEL WIRTUALNY: #przezdziurkeodklucza, gry edukacyjne, blog edukacyjny. Szczegóły na stronie wawel.krakow.pl.


Posłuchaj
21:22 PR24_mp3 2021_03_18-23-36-20.mp3 Prof. A. Betlej o wystawie "Wszystkie arrasy króla" ("Weekend kulturalny")

Audycja: "Weekend kulturalny"

Prowadzący: Maja Kluczyńska

Gość: prof. Andrzej Betlej (dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu)

Data emisji: 18.03.2021

Godzina: 23:36

Czytaj także

"Pole Bitwy". Nowa wystawa w Galerii Bielskiej BWA o "napięciach na polu społecznych wyobrażeń"

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 07:53
- Człowiek jest zawieszony w sieci różnych znaczeń, które nieustannie sam wytwarza - powiedziała w Polskim Radiu 24 Ada Piekarska, kuratorka wystawy w Galerii Bielskiej pt. "Pole Bitwy". Gościem audycji był także jeden z twórców biorących udział w wystawie, Piotr Bujak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teresa Jakubowska w Muzeum Karykatury. Kuratorka wystawy: satyryczka z urodzenia

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 11:56
- Pożywką artystyczną dla niej były między innymi podróże - mówiła w Polskim Radiu 24 Karolina Prymlewicz, kuratorka wystawy "Teresa Jakubowska. Z życia wycięte" w Muzeum Karykatury w Warszawie.
rozwiń zwiń