X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Michał Kondrat: film "Czyściec" był inspirowany prawdziwymi doświadczeniami

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 09:24
- Poruszyły mnie opisy dusz, które przychodziły do mistyków, opowiadając swoje historie (...). Czerpałem z takich opisów, układając scenariusz filmu  - mówił w Polskim Radiu 24 reżyser, scenarzysta i producent filmu "Czyściec" Michał Kondrat. Dodaje, że część ułożonych przez niego scen ma charakter fabularny.
Kadr z filmu Czyściec, który od 23 października można oglądać w polskich kinach
Kadr z filmu "Czyściec", który od 23 października można oglądać w polskich kinachFoto: materiały prasowe /Kino Świat

Pinokio 1200.jpg
"Nakręceni". I śmieszno i straszno - trzy propozycje na filmowy wieczór

- Film można zobaczyć na ekranach kin - mówił reżyser filmu "Czyściec" Michał Kondrat, dodając, że obecnie kina wprowadziły zabezpieczenia na czas epidemii. Jak tłumaczył, że film z punktu widzenia religii ma dwa przesłania, uświadamia, że ważna jest modlitwa za zmarłych, a także, jak mówił gość PR24, życie na ziemi to krótki moment w odniesieniu do perspektywy wieczności. 

- Obraz ten nie jest tylko dla osób wierzących - zapewniał gość audycji. Dodał, że wiele osób w naturalny sposób zastanawia się, co się dzieje po śmierci.

Czytaj także: 

W roli głównej wystąpiła Małgorzata Kożuchowska, której partnerują, m.in.: Philippe Tłokiński, Kamila Kamińska, Marcin Kwaśny, Olga Bończyk, Henryk Gołębiewski, Ida Nowakowska i Maria Niklińska.


Posłuchaj
23:19 PR24_MPLS 2020_10_25-08-35-49.mp3 Rozmowa z Michałem Kondratem o filmie "Czyściec" (Rozmowa kulturalna/Polskie Radio 24)

 

Konsultantami filmu było grono wybitnych międzynarodowych teologów oraz naukowców, od lat badających stan świadomości człowieka w momencie śmierci ciała. Wśród nich znaleźli się: ojciec Marciano Morra, rektor Sanktuarium Notre-Dame de Montligeon – Don Paul Denizot, jeden z najbardziej rozpoznawalnych duszpasterzy akademickich w kraju – salezjanin Dominik Chmielewski, siostra Monika Chilicka, doktor Pasquale Bellanti, kustosz sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii – Wojciech Skóra oraz wyświęcony przez św. Jana Pawła II, sekretarz Międzynarodowego Stowarzyszenia Grup Modlitwy Ojca Pio – ojciec Carlo Maria Laborde.

Więcej w rozmowie.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadząca: Magdalena Piejko
Gość: Michał Kondrat, reżyser
Data emisji: 25.10.2020
Godzina emisji: 08.35

Polskie Radio 24/PR24/materiały prasowe/agk

Czytaj także

Znikające punkty na filmowej mapie. Czy multipleksy pożrą tradycyjne kina?

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 09:00
- Kina w małych miejscowościach padały w latach '90 jak muchy. Paradoksalnie w ostatnich latach zaczęły się jednak odradzać - mówił w Polskim Radiu 24 krytyk filmowy Łukasz Jasina.
rozwiń zwiń