X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wizyta Scholza w Warszawie. Prof. Madajczyk: ważny gest, więcej niż kurtuazja

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2021 12:02
W polsko-niemieckich relacjach iskrzy w ostatnich latach. W związku z tym fakt, że najpierw minister spraw zagranicznych, a potem kanclerz Niemiec - po Paryżu i Brukseli - odwiedza Polskę, jest ważnym gestem, nawet więcej niż kurtuazyjnym - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Madajczyk z PAN.
Olaf Scholz i Mateusz Morawiecki spotkają się w niedzielę w Warszawie. To dopiero trzecia zagraniczna wizyta nowego kanclerza Niemiec. Wcześniej odwiedził Paryż i Brukselę
Olaf Scholz i Mateusz Morawiecki spotkają się w niedzielę w Warszawie. To dopiero trzecia zagraniczna wizyta nowego kanclerza Niemiec. Wcześniej odwiedził Paryż i BrukselęFoto: PAP/EPA/ADAM BERRY / POOL, PAP/Wojciech Olkuśnik

Premier Mateusz Morawiecki spotka się w Warszawie z nowym kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem. Wśród tematów spotkania będą sprawy unijne, kwestie migracyjne, energetyczne, a także sytuacja na wschodniej granicy UE. W Polskim Radiu 24 mówił na ten temat prof. Piotr Madajczyk.

"Więcej niż kurtuazja"

Gość PR24 stwierdził, że przebieg rozmów premiera Polski z kanclerzem Niemiec może zapowiadać wcześniejsza wizyta nowej niemieckiej minister spraw zagranicznych Annaleny Baerbock w Polsce. Podczas tamtej rozmowy poruszono zarówno tematy z przestrzeni "kurtuazji" - dobrosąsiedzkie relacje polsko-niemieckie, jak i kwestie poważniejsze, np. sprawę rekompensat za zniszczenia wojenne.

- Wiemy, że w polsko-niemieckich relacjach iskrzy w ostatnich latach. W związku z tym fakt, że najpierw minister spraw zagranicznych, a potem kanclerz Niemiec - po Paryżu i Brukseli - odwiedza Polskę, jest ważnym gestem, nawet więcej niż kurtuazyjnym - mówił prof. Piotr Madajczyk.

- Oprócz tego spotykają się również w takim momencie, kiedy trudno będzie pozostać przy samej kurtuazji, szczególnie myśląc o wschodnich sprawach, czyli o Rosji, o groźbie agresji w krajach wschodnich, o problemach na granicy polsko-białoruskiej, i w związku z tym myśląc o dwóch ważnych pytaniach: jaką politykę prowadzić wobec Białorusi i jak sobie radzić z problemem migrantów, ludzi, którzy są wykorzystywani jako narzędzie przez władze białoruskie i przerzucani przez granicę - dodał.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:16 PR24_mp3 2021_12_12-10-33-11_Madajczyk.mp3 Prof. Piotr Madajczyk o relacjach polsko-niemieckich ("Temat dnia / Gość PR24")

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Krzysztof Grzybowski
Gość: prof. Piotr Madajczyk (Polska Akademia Nauk)
Data emisji: 13.12.2021
Godzina emisji: 10.33

PAP/PR24/jmo

Czytaj także

Spotkanie szefów MSZ Polski i Niemiec. Parys: to szansa do podsumowania ostatnich 16 lat

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2021 15:13
- To okazja dla strony polskiej by dokonać pewnego podsumowania w stosunkach niemiecko-polskich za ostatnie 16 lat, kiedy politykę wyznaczała kanclerz Merkel - tak o spotkaniu ministrów spraw zagranicznych Polski i Niemiec mówił w Polskim Radiu 24 Jan Parys, b. szef resortu obrony narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy niemiecki kanclerz Olaf Scholz z wizytą w Brukseli

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2021 12:18
Unia Europejska liczy na dobrą współpracę z nową władzą w Niemczech.
rozwiń zwiń