X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Opór wobec narracji Putina i Łukaszenki. Redaktor naczelny Polskiego Radia dla Zagranicy o akcji FOCUS ON THE BORDER

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 16:42
- Nasi partnerzy poświęcają zbyt dużo czasu antenowego Ławrowowi, Łukaszence czy Putinowi i przez to ci - korzystając z naiwności odbiorcy - realizują swoje cele strategiczne - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dyrektor i redaktor naczelny Polskiego Radia dla Zagranicy Andrzej Rybałt.
Andrzej Rybałt o projekcie Focus on the border: trzeba było podjąć inicjatywę
Andrzej Rybałt o projekcie "Focus on the border": trzeba było podjąć inicjatywęFoto: Leonid Shcheglov/PAP

Gość audycji został zapytany o genezę projektu #FocusOnTheBorder, w którym będą przedstawiane reportaże dotyczące przyczyn i skutków kryzysu migracyjnego na wschodniej granicy Unii Europejskiej, NATO i Polski. Dokumenty będą dostępne w serwisie internetowym Polskiego Radia oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.

Jak wskazał Andrzej Rybałt, pomysł ten narodził się wśród pracowników portalu Polskiego Radia oraz dziennikarzy (zarówno sekcji wschodnich, jak i zachodnich) Polskiego Radia dla Zagranicy. - Chodzi o to, że obserwując jak na globalnych rynkach medialnych - szczególnie w świecie euroatlantyckim i anglosaskim - jest przedstawiana sytuacja ataku hybrydowego na członków NATO - Polskę i Litwę - doszliśmy do wniosku, że trzeba podjąć jakąś inicjatywę - tłumaczył redaktor naczelny.

Jak podkreślił, potrzebę stworzenia takiego projektu sygnalizowali dziennikarzom słuchacze pochodzący głównie z Ukrainy po to, żeby "narracja Putina i Łukaszenki napotkała na jakikolwiek opór".

Dezinformacja strony rosyjskiej i białoruskiej

Dyrektor Polskiego Radia dla Zagranicy dodał, że podczas obserwacji relacji z granicy - które były nadawane zarówno przez ośrodki medialne finansowane przez reżim rosyjski i białoruski, ale też przez uznane media takie jak BBC, Deutsche Welle czy CNN - zauważono, że "narracja Putina i Łukaszenki niestety dociera do świadomości naiwnych Europejczyków czy Amerykanów".

- Nasi partnerzy poświęcają zbyt dużo czasu antenowego Ławrowowi, Łukaszence czy Putinowi i przez to ci - korzystając z naiwności odbiorcy - realizują swoje cele strategiczne, czyli mówią głównie o kryzysie migracyjnym, o tragedii migrantów - tłumaczył gość audycji. Dodał także, że wskazani politycy "absolutnie odżegnują się od tego, że to oni są sprawcami tego, co dzieje się na polsko-białoruskiej czy litewsko-białoruskiej granicy".

- Te same kalki stosowali oni podczas ataku na Ukrainę w roku 2013 i 2014 w czasie interwencji zielonych ludzików na Krymie - powiedział. Jak dodał, oznacza to, że "starają się w bardzo złym świetle przedstawiać obrońcę granicy polskiej i NATO-wskiej, tak jak wcześniej szkalowali obrońców granicy ukraińskiej".

Posłuchaj
05:56 PR24_mp3 2021_11_25-15-51-48.mp3 Andrzej Rybałt o projekcie #FocusOnTheBorder ("Temat dnia"/Polskie Radio 24) 

Zobacz także: Marcin Ociepa w Programie 3 Polskiego Radia

Czytaj także:

Więcej w nagraniu. 

Audycja: "Temat dnia"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Andrzej Rybałt (dyrektor redaktor naczelny Polskiego Radia dla Zagranicy)

Data emisji: 25.11.2021

Godzina: 15:50

ng

Czytaj także

Prof. Grochmalski: obserwujemy przygotowania Rosji do wielkiej wojny hybrydowej

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 11:04
- W tej chwili Putin zdiagnozował, że ma swoistą szansę, jeśli wykaże się zdecydowaniem i determinacją i narzuci swoją logikę wydarzeń całej Unii Europejskiej oraz głównym państwom regionu - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Grochmalski, ekspert ds. bezpieczeństwa międzynarodowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleś Zarembiuk o polityce Putina: nie można wykluczyć kontynuacji wojny przeciwko Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 15:11
- Koordynacja państw bałtyckich i Polski jako członków Unii Europejskiej graniczących z Rosją jest bardzo wskazana, szczególnie w  sytuacji doniesień wywiadu USA, że Rosja może rozpocząć drugą część wojny przeciwko Ukrainie w przyszłym roku - mówił w Polskim Radiu 24 Aleś Zarembiuk, prezes Domu Białoruskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryzys migracyjny. Dominika Ćosić o instytucjach UE: prawie wszyscy rozumieją Polskę

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 12:19
- Grecja jako jedna z pierwszych wyraziła pełną solidarność z działaniami Polski (…). Wszystkie kraje mające zewnętrzną granicę Unii Europejskiej rozumieją, jak to wygląda w praktyce. Czym innym jest teoretyzowanie niefrasobliwego premiera Luksemburga na temat tego, jak powinien dany kraj się zachowywać, a budowa muru czy zasieków w XXI w. jest barbarzyństwem - mówiła w Polskim Radiu 24 Dominika Ćosić, korespondentka TVP w Brukseli.
rozwiń zwiń