X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Ma charakter porządkujący". Prof. Jacek Reginia-Zacharski o rekonstrukcji rządu

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 22:02
- Ta sytuacja trochę się przeciągnęła, natomiast wymagała uporządkowania - mówił w Polskim Radiu 24 politolog prof. Jacek Reginia-Zacharski, komentując zbliżającą się rekonstrukcję rządu. Jak stwierdził, wiadomo było, że musi do tego dojść, odkąd koalicję opuścił Jarosław Gowin.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Mateusz Włodarczyk / Forum

Prezydent dokona we wtorek zmian w składzie Rady Ministrów. Uroczystość ma się rozpocząć o godz. 17.00 w Pałacu Prezydenckim. Zmiany w rządzie są zapowiadane od czasu opuszczenia koalicji przez część polityków Porozumienia, w tym Jarosława Gowina. W ramach nowej formuły koalicyjnej do Zjednoczonej Prawicy i rządu mają wejść politycy Partii Republikańskiej założonej przez Adama Bielana oraz stowarzyszenia OdNowa RP skupionego wokół wiceministra obrony narodowej Marcina Ociepy. W Polskim Radiu 24 o rekonstrukcji rządu mówił politolog prof. Jacek Reginia-Zacharski.

prezydent free podpis tt 1200.jpg
Prezydent dokona zmian w składzie rządu. Podano termin rekonstrukcji

Gość PR24 stwierdził, że mająca odbyć się we wtorek rekonstrukcja ma charakter porządkujący. Jak zauważył, początek korekt w rządzie zaczął się w momencie, w którym rząd i koalicję opuściło Porozumienie Jarosława Gowina. - Ta sytuacja trochę się przeciągnęła, natomiast wymagała uporządkowania - dodał.

Czytaj również:

Podkreślił, że nie posiada informacji dotyczących planowanych zmian w rządzie. Oprócz oficjalnie potwierdzonego wprowadzenia do rządu Kamila Bortniczuka jako ministra sportu oraz nieoficjalnych doniesień o zmianie na stanowisku ministra rolnictwa nic więcej o rekonstrukcji nie wiadomo.

Prof. Jacek Reginia-Zacharski, zastanawiając się nad zmianą ministra rolnictwa (Grzegorza Pudę ma zastąpić Henryk Kowalczyk), stwierdził, że "być może zaważyły względy osobowościowe". - Minister Puda, wydaje się, nie wykazał się jakąś niestarannością. Natomiast w zestawieniu ze swoim poprzednikiem, ministrem Ardanowskim, na pewno nie jest postacią tak bardzo medialną. Być może tutaj kwestia komunikacyjna też gra rolę - dodał.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
25:51 PR24_mp3 2021_10_25-20-32-50_Reginia.mp3 Jacek Reginia-Zacharski o rekonstrukcji rządu ("Temat dnia / Gość PR24")

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Piotr Wąż
Gość: prof. Jacek Reginia-Zacharski (politolog, Uniwersytet Łódzki)
Data emisji: 25.10.2021
Godzina emisji: 20.33

IAR/PAP/PR24/jmo

Czytaj także

"Pojawiło się wiele dobrych nazwisk". Marcin Porzucek o nowym składzie rządu

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 18:09
- Mamy zrekonstruowany gabinet i pojawiło się wiele dobrych nazwisk, na czele z prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Przed nami historyczne trzy lata i ten czas należy do nas. Wszystkie narzędzia do tego, aby przekonać Polaków, że nie ma realnej alternatywy dla PiS, są w naszych rękach - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Marcin Porzucek, poseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Gontarski: KE mówi o ochronie praworządności, po czym dopuszcza się bezprawia

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 15:39
- Parlament Europejski zachowuje się tak, jakby był parlamentem jakiejś federacji, a nie Unii Europejskiej, związku suwerennych państw, które przekazały instytucjom unijnym zarządzanie swoimi kompetencjami, ale w ograniczonym zakresie - mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Waldemar Gontarski, były pełnomocnik rządu przed TSUE, adwokat, rektor Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji.
rozwiń zwiń