X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jakóbik: atom jest świetnym rozwiązaniem z punktu widzenia bezpieczeństwa i polityki klimatycznej

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2021 12:42
- Krótkoterminowo można podejmować działania doraźne, jak ingerencja w ceny, długoterminowo pomogą tylko reformy. Od lat eksperci mówią o potrzebie transformacji energetycznej, rozstrzygnięcia losu górnictwa w Polsce czy potrzebie budowy elektrowni jądrowej - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Jakóbik (portal BiznesAlert.pl).
Elektrownia atomowa
Elektrownia atomowaFoto: Shutterstock.com/Kletr

Jak poinformował w piątek rzecznik rządu Piotr Müller, trwają prace nad pakietem wsparcia dla osób potrzebujących pomocy w związku z cenami energii elektrycznej. - Toczą się finalne prace legislacyjne dotyczące pakietu wsparcia dla osób, które będą potrzebowały szczególnej pomocy, jeżeli chodzi o kwestię cen energii - powiedział rzecznik, nie zdradzając szczegółów. Dodał także, że na wysokość cen energii obecnie wpływają dwa czynniki: polityka klimatyczna Unii Europejskiej i gazowy szantaż energetyczny Rosji.

gazprom free 1200.jpg
Gazprom szantażuje Europę. Ceny gazu szybują, podczas gdy Nord Stream 2 czeka na certyfikację

Wojciech Jakóbik komentował wzrost cen energii. - Należy reformować energetykę. Nie da się obniżyć cen energii i gazu poprzez działania doraźne. Można fałszować rzeczywistość i pomagać najbardziej potrzebującym poprzez różne formy pomocy socjalnej, jak zamrożenie cen, ale by ceny realnie spadły, musimy zmienić energetykę na mniej emisyjną, bardziej wydajną - podkrełślał.

- Energetyka jądrowa jest wspaniałym rozwiązaniem z punktu widzenia bezpieczeństwa i polityki klimatycznej, czego dowodem jest Francja (…) energia atomowa daje stabilne dostawy energii, niezależnej od pogody, jest zeroemisyjna, a po wielomiliardowych wydatkach na budowę elektrowni jest tania, daje konkurencyjność gospodarce, a sam rozwój energetyki jądrowej wiąże się z powstaniem nowej branży gospodarki i wzrostem zatrudnienia. Wszystko przemawia za tym, by taka elektrownia powstała - dodał ekspert.

Posłuchaj
11:11 PR24_mp3 2021_10_18-11-18-42.mp3 Wojciech Jakóbik o bezpieczeństwie energetycznym (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Czytaj także:

Więcej - w zapisie audycji.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadząca: Magdalena Złotnicka

Gość: Wojciech Jakóbik

Data emisji: 18.10.2021

Godzina emisji: 11.18

PR24/ka

Czytaj także

Jakub Wiech o "Fit for 55": ambitny projekt, który będzie kosztować kolosalne pieniądze

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 14:52
- Unia Europejska chce budować swoją tożsamość i jednolitość na gruncie polityki klimatycznej, to ma być jej nowe spoiwo. UE, która przeszła różne kryzysy, w tym migracyjny czy brexit, potrzebuje wspólnego mianownika, który byłby chodliwy politycznie, ale i gospodarczo - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Wiech, ekspert ds. energetyki (portal bizneslert.pl). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Prawdopodobna jest tu gra Gazpromu, a wybawieniem ma być Nord Stream 2". Roszkowski o wzroście cen gazu

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 16:00
- Widać przygotowywanie rynku do dystrybuowania gazu gazociągiem Nord Stream 2 i dzieje się to przy wsparciu i udziale strony niemieckiej - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Roszkowski ekonomista, prezes Instytutu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń