X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Machnik: odbiór protestu medyków zależy od tego, jak potoczą się rozmowy

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 12:38
Wszyscy zgadzamy się, że nakłady na służbę zdrowia i w ogóle służba zdrowia pozostawia wiele do życzenia. To jest takie pole, które wszyscy rozumieją. Gra toczy się tak naprawdę o szczegóły i o styl, w jaki sposób będzie to rozegrane - mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Machnik komentując trwający protest medyków.
Protest pracowników ochrony zdrowia w tzw. białym miasteczku przed siedzibą Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie
Protest pracowników ochrony zdrowia w tzw. "białym miasteczku" przed siedzibą Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w WarszawieFoto: PAP/Radek Pietruszka

W sobotę rozpoczął się protest pracowników ochrony zdrowia, którzy przedstawili osiem postulatów, obejmujących m.in. natychmiastową zmianę ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia; realny wzrost wyceny świadczeń, ryczałtów i tzw. dobokaretki, zapewnienie zawodom medycznym statusu funkcjonariusza publicznego, czy też wprowadzenie urlopów zdrowotnych po 15 latach pracy zawodowej. Według resortu zdrowia łączny koszt postulatów w tym roku to 26,05 mld zł, a w przyszłym roku - 104,7 mld zł. W Polskim Radiu 24 protest medyków komentował dr Bartłomiej Machnik.

Napieralski.jpg
Napieralski: lekarze dostali dodatki za walkę z COVID-19. Dziś mają swoje oczekiwania

Gość PR24 stwierdził, że patrząc na ten obecny protest pracowników ochrony zdrowia, można mieć skojarzenia z rokiem 2007, kiedy też przed siedzibą Kancelarii Prezesa Rady Ministrów stanęło tzw. białe miasteczko. I - zauważył - postulaty od tamtego czasu tak naprawdę też zmieniły się nieznacznie o ile w ogóle.

Czytaj również:

- Mówimy o zdrowiu, czymś, co dotyczy nas wszystkich. Uważam, że nastroje społeczne i odbiór tego, co się dzieje z tym protestem, postulatami i komunikacją rządu z medykami, będzie zmieniać się w zależności od tego, jak potoczą się te rozmowy - mówił dr Bartosz Machnik.

Jak zauważył - wszyscy zgadzamy się, że poziom służby zdrowia, szczególnie jeśli chodzi o nakłady na nią, pozostawia wiele do życzenia. - To jest takie pole, które wszyscy rozumieją. Gra toczy się tak naprawdę o szczegóły i o styl, w jaki sposób będzie to rozegrane - dodał.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
21:16 PR24_mp3 2021_09_13-11-07-54_Machnik.mp3 Dr Bartłomiej Machnik o proteście pracowników ochrony zdrowia ("Temat dnia / Gość PR24")

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Magdalena Złotnicka
Gość: dr Bartłomiej Machnik (Collegium Humanum)
Data emisji: 13.09.2021
Godzina emisji: 11.08

PR24/jmo

Czytaj także

Szef MZ zaprosił protestujących medyków na spotkanie. "Musimy doprecyzować postulaty"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 20:01
- Zaprosiłem komitet protestacyjny na kolejne spotkanie we wtorek – poinformował w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski, odnosząc się do protestu medyków, którzy domagają się m.in. wyższych wynagrodzeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł PiS z apelem do strajkujących medyków: nie upolityczniajcie protestu

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 07:56
- Każdy protest, który wiąże się z udziałem polityków, źle się kończy, bo staje się protestem politycznym i niemającym nic wspólnego z postulatami - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Lorek, poseł PiS. 
rozwiń zwiń