X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Magdalena Złotnicka

Król: w pewnych środowiskach mamy triumf nihilizmu prawnego

- Mamy triumf nihilizmu prawnego w pewnych środowiskach, to trzeba ukrócić - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta tygodnika Sieci Marek Król. Podkreślił, że ci sędziowie, którzy krytykują reformę sądownictwa proponowaną przez PiS chcą wywołać "burzę w szklance wody". Gośćmi audycji byli także politolog Paweł Krulikowski i Jakub Majmurek z "Krytyki Politycznej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka POLSKA polityka Marek Król sądownictwo reforma sądownictwa sąd

Domagalski: PiS nie cofnie się ws. ustawy o sądownictwie

- Jestem przekonany, że ze względów politycznych PiS nie cofnie się ws. ustawy dot. sądów powszechnych - powiedział Marek Domagalski z "Rzeczpospolitej". - Chwilami histeryczny opór oraz krytyka zapowiedzianych zmian pośrednio dowodzą jej znaczenia - dodał. Do sprawy odniósł się również Aleksander Majewski z portalu wpolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 sądownictwo reforma sądownictwa POLSKA Magdalena Złotnicka Antoni Opaliński

Wizyta ministrów w USA. Ekspert: może chodzić o przyjazd Trumpa do Polski

Krzysztof Szczerski i Paweł Soloch udali się do Waszyngtonu. - Jest to spotkanie robocze, związane m.in. ze zwiększeniem obecności żołnierzy USA w Polsce, prawdopodobnie toczone są też rozmowy związane ze spotkaniem prezydentów, być może z wizytą Donalda Trumpa w Polsce - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Kohut, amerykanista i ekspert Klubu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Ameryka Stany Zjednoczone USA Krzysztof Szczerski Paweł Soloch Waszyngton Magdalena Złotnicka Bliski Wschód

Małe bezrobocie pomoże w energetycznej transformacji

Problemem dla gospodarki jest zbyt mały poziom inwestycji firm prywatnych, brak rąk do pracy oraz znalezienia skutecznego sposobu, aby zachęcać starszych pracowników do pozostania w pracy i nie przechodzenie na emeryturę - powiedział prof. Witold Orłowski w audycji "Gość Polskiego Radia 24", którą prowadziła Magdalena Złotnicka.
Zobacz więcej na temat:  energia odnawialna Unia Europejska budżet Polski JST węgiel import emerytura ZUS Magdalena Złotnicka

Schetyna oskarżony o blokowanie kampanii Kidawy-Błońskiej. "W PO każdy na każdego patrzy wilkiem"

Według tygodnika "Wprost" Grzegorz Schetyna blokuje Małgorzacie Kidawie-Błońskiej pieniądze na kampanię prezydencką. - W partii jest tak dużo frakcji, że każdy na każdego patrzy wilkiem. Natomiast skąpienie funduszy dla głównej kandydatki opozycji na prezydenta jest czymś dziwnym - powiedział w PR24 Igor Szczęsnowicz z "Gazety Polskiej Codziennie".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Grzegorz Schetyna Magdalena Złotnicka Platforma Obywatelska Małgorzata Kidawa-Błońska

FELIETON Kocia prezydentura

"Pierwsza Dama pogryzła spodnie prezydenta USA", "Podczas rozmów z premierem Wielkiej Brytanii Pierwsza Dama wypluła kłaczek na stół" - tytuły nagłówków, jakie pojawiłyby się w prasie zagranicznej, jeśli w Pałacu Prezydenckim zagościłby Robert Biedroń z kotką Pierwszą Damą, można by mnożyć, tworząc coraz to śmieszniejsze zestawienia. Problem polega na tym, że kiedy prezydent jest śmieszny, to przestaje być zabawnie.
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Złotnicka felieton Robert Biedroń Lewica Razem Wiosna Roberta Biedronia polityka kot POLSKA

Mateusz Wyrwich: senatorowie powinni zapoznać się z opinią Komisji Weneckiej

- Jeśli w opinii Komisji Weneckiej znajdą się kłamliwe sformułowania, to senatorowie powinni wobec niej zaprotestować - powiedział publicysta "Tygodnika Niedziela" Mateusz Wyrwich. Na antenie Polskiego Radia 24 gościli również prof. Kazimierz Kik z UJK, prof. Andrzej Gil z KUL oraz Michał Kolanko z "Rzeczpospolitej", który odniósł się do sytuacji wewnętrznej w Platformie Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Komisja Wenecka sądownictwo Senat Tomasz Grodzki Kazimierz Kik Magdalena Złotnicka

Maciej Kożuszek: Donald Trump zadekretował zwycięstwo w bitwie

- Siła i charakter irańskiego ataku nie zmierzały do eskalacji konfliktu. Natomiast Donald Trump zachował się doskonale. Obawiałem się, że zwycięży jego testosteronowa strona. Tak się nie stało. To jeden z lepszych momentów jego prezydentury - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek (Gazeta Polska). Gościem Debaty Dnia był również Adam Buła (Polska The Times). 
Zobacz więcej na temat:  Iran USA Donald Trump likwidacja Ghasema Solejmaniego Magdalena Złotnicka

Jakub Pacan: gesty Tomasza Grodzkiego zaczynają być groteskowe

Marszałek Senatu będzie rozmawiał w Brukseli o ustawach dot. sądownictwa. Wzbudza to sprzeciw obozu rządzącego. Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność") ocenił, że Tomasz Grodzki może stać się "niewygodny dla opozycji". Paweł Krulikowski (politolog) przyznał, że temu wydarzeniu nadaje się zbyt wielką wagę, a Jakub Majmurek ("Krytyka Polityczna") jest zdania, że tego typu dwugłos "w polskim systemie politycznym jest czymś normalnym".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Złotnicka Tomasz Grodzki Senat polityka

Daniel Boćkowski: Amerykanie uderzyli w bardzo czuły punkt

- To bardzo wyraźna odpowiedź Amerykanów. Zmusi Iran do reakcji, żeby nie utracić twarzy na Bliskim Wschodzie. Iran ma duże możliwości, żeby odpłacić USA – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Daniel Boćkowski z Uniwersytetu w Białymstoku, który zauważył, że w niektórych miejscach, gdzie są możliwe ewentualne działania zbrojne, są "polskie siły".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Donald Trump wybory prezydenckie w USA Magdalena Złotnicka Irak Iran

Politolog: Grzegorz Schetyna będzie chciał mieć wpływ na PO

- Tomasz Siemoniak to polityk o charakterze technokratycznym i gabinetowym. Jego kandydatura to próba utrzymania układu sił w Platformie Obywatelskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz z Instytutu Józefa Piłsudskiego. Gośćmi audycji byli również Edyta Hołdyńska ("Sieci") i Krzysztof Wołodźko ("Gazeta Polska Codziennie).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska Grzegorz Schetyna Tomasz Siemoniak polityka Borys Budka opozycja Andrzej Anusz Magdalena Złotnicka Antoni Trzmiel