X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Magdalena Złotnicka

Groźba ataku na Ukrainę. Wojciech Mucha: ofensywa dyplomatyczna Zachodu może ostudzić zapał Putina

- Ruchy rosyjskich wojsk ciągnących na granicę z Ukrainą są ponadstandardowe. Sygnały, które płyną z Białorusi, Federacji Rosyjskiej czy nawet odległych republik sowieckich (…) każą nam się obawiać tego, co się stanie - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Mucha, redaktor naczelny "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Rosja Ukraina Białoruś Władimir Putin NATO Magdalena Złotnicka

Spór wokół Turowa. Manasterski: lepiej dać środki Czechom niż Komisji Europejskiej

- Jest w tej historii wielka nauczka dla każdego kraju, który chciałby się spierać przed TSUE z innym krajem. Może okazać się, że skorzysta na tym ktoś trzeci, sam Trybunał i Komisja Europejska - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 polityka POLSKA Trybunał Sprawiedliwości UE Czechy energia elektryczna energetyka Magdalena Złotnicka

Prof. Waldemar Paruch: w Niemczech od dawna nie obowiązuje trójpodział władzy

I sędziowie, i media w Niemczech to są te instytucje, które są wprzęgnięte w realizację polityki racji stanu Republiki Federalnej Niemiec. (...) W Niemczech od dawna ta zasada trójpodziału władzy, w takim modelu monteskiuszowskim, jest nierealizowana. Także czwarta władza, czyli media, również jest bardzo mocno uzależniona od władz RFN - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch, politolog z UMCS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Niemcy sądownictwo Magdalena Złotnicka

Jak stworzyć dobry klimat wokół rodzin? Marlena Maląg: ważna jest zmiana myślenia

- Najważniejsze jest to, abyśmy tworzyli dobry klimat wokół rodzin, przede wszystkim przez budowanie państwa szczęśliwych rodzin - mówiła w Polskim Radiu 24 minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. - Ważna jest zmiana myślenia, pewnych trendów z Europy Zachodniej, które już do naszego kraju przyszły - wskazała. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg Magdalena Złotnicka Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Polski Ład rodzina społeczeństwo infografika

"Przy tak dużej reformie zdarzają się błędy". Lisiecki o Polskim Ładzie

- Trzeba wziąć odpowiedzialność za te błędy, trzeba je korygować i przeprosić za nie. Wdrożenie Polskiego Ładu musi być cały czas monitorowane i poprawiane tam, gdzie jest to potrzebne - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Paweł Lisiecki. - Biorąc pod uwagę całość reformy, to dla zdecydowanej większości osób będzie ona korzystna - zaznaczył. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Lisiecki polityka Magdalena Złotnicka Polski Ład społeczeństwo podatki gospodarka polska

"To nie była intencja rządu". Cezary Kaźmierczak o niższych pensjach m.in. nauczycieli

- Wprowadzono szereg różnego rodzaju zmian i tutaj, jeżeli chodzi o nauczycieli, policję czy wojsko, ci ludzie rzeczywiście dostali mniej pieniędzy, ale to nie była ani zamierzona działalność rządu, ani intencja rządu. To była po prostu pomyłka - powiedział w Polskim Radiu 24 prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Cezary Kaźmierczak Magdalena Złotnicka Polski Ład podatki społeczeństwo pieniądze zarobki

"Czarne wizje opozycji". Karnowski o doniesieniach Radia Zet ws. odwołania Ziobry z funkcji ministra

"Kaczyński poświęci Ziobro dla pieniędzy z UE. Powodem zmiany w sądownictwie" - grzmi tytuł artykułu na portalu radiozet.pl. Czy rzeczywiście może się tak wydarzyć? Okazuje się, że niekoniecznie. Jak powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika "Sieci", oznaczałoby to rząd techniczny opozycji albo przyspieszone wybory. - To nie jest Porozumienie Jarosława Gowina ulepione takim mało trwałym lepiszczem, które przy pierwszym uderzeniu skurczyło się do pięciu posłów. W tej sytuacji to by się nie udało - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość Solidarna Polska Zbigniew Ziobro Jacek Karnowski Magdalena Złotnicka Ministerstwo Sprawiedliwości Sąd Najwyższy fundusze unijne fundusze europejskie Krajowy Plan Odbudowy

Różnorodność w jedności. Czego nas uczy polski romantyzm?

– Ta dwoistość romantyzmu, który jest jednocześnie narodowy, swoisty i ponadnarodowy, jest bardzo dobrym modelem kultury na dzisiejsze czasy, które są czasami globalizacji, uniformizacji. Te problemy pojawiły się po raz pierwszy na początku XIX wieku i dlatego kultura romantyczna może być wzorem dla współczesnej kultury polskiej i nie tylko polskiej, w obrębie tego zjednoczonego, ale zróżnicowanego jednak świata – ocenia prof. Andrzej Waśko.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Magdalena Złotnicka KULTURA literatura literatura polska romantyzm

Będzie niższy VAT na benzynę? Król: inflację trzeba próbować zdławić

- Mateusz Morawiecki marzy o tym, by zbić cenę litra paliwa do ok. 5 złotych i to byłoby coś, co mogłoby uratować notowania rządu - powiedział w Polskim Radiu 24 Bartosz Machalica z Instytutu Daszyńskiego, komentując rządowe plany obniżenia VAT na paliwa. - Mamy ograniczoną suwerenność, nie możemy samodzielnie podejmować takiej decyzji, ale trzeba, gdzie tylko można, inflację próbować zdławić - przekonywał zaś Marek Król z "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Złotnicka polityka POLSKA Marek Król inflacja vat paliwa Polska w Unii Europejskiej tarcza antyinflacyjna

"Macron obawia się, że polski rząd może osłabić sukces jego prezydencji". Prof. Grosse tłumaczy

- Emmanuel Macron troszczy się przede wszystkim o francuskie interesy. Jeżeli pochyla się nad Polską, starając się złagodzić stanowisko Komisji Europejskiej wobec problemu praworządności, to nie dlatego, że specjalnie kibicuje czy solidaryzuje się ze stanowiskiem władz w Warszawie, tylko dlatego, że obawia się, że te mogą zaostrzyć swoją politykę europejską - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Grosse (europeista).
Zobacz więcej na temat:  polityka Polskie Radio 24 Francja Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Emmanuel Macron Magdalena Złotnicka ŚWIAT Komisja Europejska

Spór o Turów i czeski ambasador. Porzucek: niewybaczalny błąd, musi zapłacić stanowiskiem

- Wymagamy od naszych przedstawicieli w służbie dyplomatycznej, aby bronili interesów Polski, a sprawa kopalni Turów budzi emocje nie tylko w południowo-zachodniej Polsce, ale w całym kraju. Wydaje mi się, że bardzo nieodpowiedzialnie się zachował pan ambasador Mirosław Jasiński - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Marcin Porzucek, komentując wywiad ambasadora w Czechach dla "Deutsche Welle".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Złotnicka polityka PiS Czechy górnictwo kopalnia Turów Turów MSZ dyplomacja

Kresy kryminalne i historyczne – powieść "Aligator w Wilnie"

Alina, szesnastolatka z Warszawy, która po raz pierwszy odwiedza Wilno, trafia na trop znaleziska z lat 30. XX wieku – tak rozpoczynają się przygody opisane w kryminale przygodowym dla młodzieży "Aligator w Wilnie" Piotra Jezierskiego. Powieść to nie tylko okazja do rozwiązania kryminalnej zagadki, ale też zapoznania się z historią Wilna i Kresów. 
Zobacz więcej na temat:  KULTURA literatura polska Magdalena Złotnicka Trójka KSIĄŻKA

Rozmowy Biden-Putin. Miłosz Lodowski: każdą słabość Zachodu Rosja bezwzględnie wykorzysta

- Rosja walczy zarówno o odbudowę budżetu, akceptację dla agresywnej polityki sprzedaży gazu, jak i odbudowę sfery wpływów w państwach dawniej należących do Związku Radzieckiego. Każda słabość strony negocjującej, Stanów Zjednoczonych czy NATO, będzie bezwzględnie wykorzystana - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Władimir Putin Joe Biden USA NATO Miłosz Lodowski Magdalena Złotnicka Europa ŚWIAT