X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Magdalena Złotnicka

Janusz Szpotański. Biografia kpiarza

Poeta, krytyk, teoretyk literatury, utytułowany szachista, ale przede wszystkim najwybitniejszy satyryk epoki PRL-u. Biografia Janusza Szpotańskiego, przez przyjaciół nazywanego Szpotem (niem. Spott – szyderstwo, kpina), jest znana głównie z jego opowieści, które zostały zapisane przez Antoniego Liberę i wydane jako fragmenty jego biografii. Pisarz, tłumacz i znawca twórczości Samuela Becketta był gościem "Trójki Literackiej".
Zobacz więcej na temat:  KULTURA literatura polska Magdalena Złotnicka Trójka Janusz Szpotański Antoni Libera PRL

Poseł Lewicy: nie przypominam sobie, by KE kiedykolwiek wtrącała się w polskie sprawy

- Rezolucja jest pewną intencją i wyrażeniem intencji Parlamentu Europejskiego. Nie podlega żadnej dyskusji, że Komisja Europejska nie wtrąca się w nasze indywidualne rozstrzygnięcia i decyzje. Nie przypominam sobie, by KE kiedykolwiek wtrącała się np. w ustrój naszych szkół - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Trela, poseł Lewicy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Polexit lewica Magdalena Złotnicka Komisja Europejska

Marek Król o protestujących medykach: dyskredytują szefa resortu, z którym powinni współpracować

- Strajkujący źle to rozgrywają, ponieważ domaganie się spotkania z premierem jest dyskredytowaniem ministra Niedzielskiego, który się bardzo dobrze sprawdza i jest świetnym menedżerem. Ten nieprzyjazny gest w stosunku do szefa resortu, z którym muszą współpracować, nie jest potrzebny - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Złotnicka Ministerstwo Zdrowia protest płace lekarz ratownik medyczny pielęgniarka społeczeństwo

Dr Machnik: odbiór protestu medyków zależy od tego, jak potoczą się rozmowy

Wszyscy zgadzamy się, że nakłady na służbę zdrowia i w ogóle służba zdrowia pozostawia wiele do życzenia. To jest takie pole, które wszyscy rozumieją. Gra toczy się tak naprawdę o szczegóły i o styl, w jaki sposób będzie to rozegrane - mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Machnik komentując trwający protest medyków.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka zdrowie medycyna służba zdrowia protest społeczeństwo POLSKA

Bp Rafał Markowski po beatyfikacji dwojga wielkich Polaków: ten dzień zaowocuje w ludzkich sercach

- Nie ma obaw tego typu, że tego rodzaju zgromadzenie, jakie przeżyliśmy wczoraj, dzisiaj przejdzie do historii i nie przyniesie owoców. To owocuje w sercach i duszach ludzkich - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. biskup Rafał Maciej Markowski, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego uroczystości beatyfikacyjnych kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 chrześcijaństwo społeczeństwo Kościół katolicki Stefan Wyszyński beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego Magdalena Złotnicka POLSKA

Rybińska: relacje polsko-niemieckie są chłodne i to nie z winy Polski

- Żaden z kandydatów na kanclerza z głównych partii w zasadzie nie mówi o Polsce, nie mówi o relacjach z Polską. Nie wiemy de facto, czy miałoby być jakieś nowe otwarcie, jak ono miałoby wyglądać. Tego tematu po prostu nie ma - mówiła w Polskim Radiu 24 Aleksandra Rybińska z tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Niemcy Europa Unia Europejska wybory w Niemczech Magdalena Złotnicka relacje polsko-niemieckie

Zygmunt Nowakowski – symbol swojego pokolenia

– Kilkanaście jego artykułów pozostanie na zawsze jako ozdoba polskiej publicystyki i myśli politycznej. Niektóre z nich są arcydziełami godnymi Mochnackiego – pisał o Zygmuncie Nowakowskim wybitny poeta Jan Lechoń. Czym na takie opinie zasłużył sobie ten popularny krakowski aktor, dramato- i powieściopisarz, publicysta i radiowiec, a zarazem zapalony kibic Cracovii?
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Kraków Zygmunt Nowakowski literatura polska Radio Wolna Europa Magdalena Złotnicka Trójka

"Pracownicy służby zdrowia mają poczucie, że byli na pierwszej linii frontu". Politolog o proteście ratowników

- Zawsze wtedy, kiedy mamy przeświadczenie, a na pewno nadzieję, że zjawisko kryzysowe o absolutnie niestandardowym charakterze mija, gwałtownie narastają społeczne oczekiwania - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk (politolog Uniwersytetu Warszawskiego). Odniósł się on w ten sposób do demonstracji środowiska medycznego. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rafał Chwedoruk Magdalena Złotnicka protest polityka zdrowie służba zdrowia ratownik medyczny Ministerstwo Zdrowia społeczeństwo POLSKA

Trudna sytuacja w Afganistanie. Gen. Waldemar Skrzypczak: konsekwencja wcześniejszych błędów USA

- Stany Zjednoczone konstruując rząd i armię powinni pójść na kompromis z Talibami i tymi siłami, które rządziły z rękojmi Amerykanów. To, co się stało teraz, jest konsekwencją wcześniej popełnionych błędów, za które dużo zapłacili Amerykanie, a teraz najwięcej płacą Afgańczycy - mówił w Polskim Radiu 24 gen. Waldemar Skrzypczak,  były dowódca Wojsk Lądowych, uczestnik misji w Iraku i Afganistanie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Polskie Radio 24 Afganistan talibowie USA ŚWIAT Bliski Wschód Magdalena Złotnicka

Kabaret dwudziestolecia międzywojennego i jego historia

Ci ludzie, gwiazdy ówczesnego kabaretu, pochodzili z różnych środowisk, ale recepta na sukces była jedna. – Talent, tzw. iskra boża, jak mówił Jarosy, ciężka praca i trochę szczęścia, to nigdy nie przeszkadza. Brali się z pasji, bo nie zawsze były to zainteresowania wyniesione z domu – opowiada Anna Mieszkowska.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Magdalena Złotnicka literatura literatura polska kabaret Dwudziestolecie międzywojenne KULTURA

Beata Obertyńska – wydobyć z niepamięci

W najnowszym wydaniu audycji "Trójka literacka" rozmawialiśmy o Beacie Obertyńskiej (1898-1980), poetce nieco zapomnianej, której wiersz pojawił się na tegorocznej maturze. Leopold Staff powiedział o niej "Gdyby nie było Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, to Beata Obertyńska byłaby największą damą polskiej poezji". Beata Obertyńska jest również autorką niesamowitych wspomnień łagrowych w "W domu niewoli".
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA literatura Magdalena Złotnicka KSIĄŻKA Beata Obertyńska Rosja II wojna światowa