X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Andrzej Adamczyk na Forum Ekonomicznym 2021: mamy wiele do zrobienia, jeśli chodzi o sieć transportową

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 17:28
- Polska, ale i państwa Europy Środkowo-Wschodniej, szczególnie kraje Trójmorza, mają do odrobienia wiele zaległości, jeżeli chodzi o spójną sieć transportową, nie tylko w wymiarze krajowym, ale całej naszej części Europy, która jest bardzo słabo skomunikowana. Mam tu na myśli w szczególności układ południkowy transportu. To nie tylko drogi, ale również i koleje - mówił w Polskim Radiu 24 minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. 
Andrzej Adamczyk
Andrzej AdamczykFoto: PR24/AK

Od wtorku w Karpaczu trwa Forum Ekonomiczne 2021. Udział w forum biorą przedstawiciele m.in. polskiego rządu i biznesu. Wśród nich minister Andrzej Adamczyk.

Minister infrastruktury mówił m.in. o wyzwaniach, które stoją przed sektorem transportu. 

- Do niedawna mówiło się, że drogi w układzie północ-południe nie są potrzebne, bo w zasadzie gospodarka, ciągi logistyczne, łańcuchy dostaw obejmują układ wschód-zachód - przypomniał polityk PiS.    

- Chcemy skomunikować porty greckie z portami bałtyckimi. (...) Rozwój infrastruktury to jest element Polskiego Ładu, o którym mówił premier Mateusz Morawiecki. To jest nasza strategia, której celem jest realizacja tego ambitnego zadania - podkreślił szef resortu. 

Jednym z elementów rozwoju infrastruktury jest szlak Via Carpatia - częściowo już dostępny, a częściowo realizowany i projektowany - liczy kilka tysięcy kilometrów. To kluczowy korytarz transportowy łączący Europę Północną i Południową.   

Posłuchaj
12:31 PR24_mp3 2021_09_09-15-35-11.mp3 Andrzej Adamczyk o rozwoju infrastruktury ("Temat dnia/Gość PR24") 

- Chcemy być dobrze skomunikowani z południem Europy (...) - muszą powstać nie tylko połączenia drogowe, ale także kolejowy szlak Via Carpatia. Jest on analizowany. Chcemy łączyć te elementy, które już dzisiaj funkcjonują w poszczególnych państwach - chcemy połączyć je w logiczną, pod względem łańcuchów dostaw, całość - podsumował gość audycji.  


Więcej w nagraniu. 

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzi: Adrian Klarenbach

Gość: Andrzej Adamczyk (minister infrastruktury) 

Data emisji: 07.09.2021

Godzina emisji: 

kmp

Czytaj także

Daniel Obajtek: niektórych kole w oczy to, że PKN Orlen się rozwija

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 17:28
- Jeżeli nie zbudujemy potężnego multienergetycznego koncernu, który będzie obracał 200 mld złotych przychodu i szybko inwestował w energetykę, to gospodarka będzie w wielkim problemie - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

''Europa w poszukiwaniu przywództwa''. Rozpoczęło się Forum Ekonomiczne w Karpaczu

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 12:15
W Karpaczu wystartowało XXX Forum Ekonomiczne. Podczas Forum został zaprezentowany raport SGH i Forum Ekonomicznego pt. "Reakcja polskiej polityki podatkowej na kryzys związany z pandemią na tle państw Grupy Wyszehradzkiej".
rozwiń zwiń