X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Te działania są racjonalne". Gen. Roman Polko o stanie wyjątkowym

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 17:26
- Stan wyjątkowy, który wprowadziły Litwa, Łotwa i Polska jest po to, żeby prowokacje, które zawsze towarzyszą ćwiczeniom Zapad niedoszły do skutku; żeby nie udało się Aleksandrowi Łukaszence - mówił w Polskim Radiu 24 gen. Roman Polko, były wiceszef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, były dowódca GROM. 
Polsko-białoruska granica
Polsko-białoruska granicaFoto: Twitter.com/@MON_GOV_PL

Andrzej Duda wprowadził stan wyjątkowy. Obowiązuje on przez 30 dni i dotyczy ok. 3-kilometrowego pasa wzdłuż granicy z Białorusią. W uzasadnieniu decyzji prezydenta RP wskazano, że "w ostatnim czasie sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest napięta" a "działania prowadzone przez reżim Aleksandra Łukaszenki to próba destabilizacji sytuacji w Polsce i instrumentalna gra prowadzona kosztem imigrantów". 

Czytaj także:
TT granica 12000.jpg
SG zatrzymała osoby wspierające nielegalne próby przekroczenia granicy. Grozi im do 8 lat więzienia

Polska podejmuje również inne działania zapobiegawcze. Jak poinformował Mariusz Błaszczak, na wschodnie poligony przemieszczają się żołnierze 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowani, którzy wezmą udział w organizowanych tam ćwiczeniach. Szef MON zapowiedział, że jest to jedno z największych tego typu wydarzeń w ostatnich latach.

Czytaj także:

Posłuchaj
13:33 _PR24_AAC 2021_09_07-15-33-04.mp3 Gen. Roman Polko o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. ("Temat dnia/Gość PR24")

"Racjonalne działania"

Gen. Roman Polko był pytany o adekwatność odpowiedzi Polski na zagrożenia związane z "demonstracją siły" ze strony Rosji i Białorusi. Zdaniem gościa PR24 nasz kraj "nauczył się już odpowiadać na te wyzwania", a podejmowane decyzje są racjonalne. 

Czytaj także:
Prezydent Andrzej Duda free 1200
Prezydent: mamy atak hybrydowy na granicy, stanowcza reakcja zniechęci władze Białorusi

Rozmówca zwrócił uwagę na działania 12. i 18. Dywizji, a także akcję żołnierzy WOT. - Mają świetnych ekspertów od cyberprzestrzeni - mówił o Terytorialsach. Ekspert wskazał również, że wprowadzenie stanu wyjątkowego było słuszną decyzją. - Jest on po to, żeby te prowokacje, które zawsze towarzyszą ćwiczeniom Zapad niedoszły do skutku; żeby nie udało się Łukaszence - tłumaczył.

Były wiceszef BBN podkreślił, że Polska "nie jest osamotniona" w swoich działaniach. - Mamy wsparcie Unii Europejskiej, która doskonale sobie zdaje sprawę z tego, że pochopna była, przy pierwszej fali uchodźców, taka wiara, że ci ludzie przychodzą tu, bo szukają pracy, schronienia przed wojną. Niestety większość z nich się nie asymiluje - mówił wojskowy. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadzący: Antoni Trzmiel 

Gość: gen. Roman Polko, były wiceszef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, były dowódca GROM

Data emisji: 7.09.2021

Godz. emisji: 15.33

PR24/PAP/gov.pl

jbt

Czytaj także

"To nie dzieje się w Polsce, tylko na Białorusi". Mateusz Wyrwich o sytuacji na granicy

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 19:25
- Problem leży po stronie białoruskiej i strona białoruska łącznie z dziennikarzami, posłami chce ten problem przenieść na teren Polski - mówił w Polskim Radiu 24 Mateusz Wyrwich (tygodnik "Niedziela"). Gościem audycji był także Marcin Wojciechowski, publicysta "Liberte!".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Służby stoją na straży bezpieczeństwa naszej ojczyzny". Szef MON podziękował Straży Granicznej i wojsku

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 14:36
W Kielcach po raz 29. zainaugurowano targi zbrojeniowe. Mariusz Błaszczak, który uczestniczył w otwarciu Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, powiedział, że targi organizowane w stolicy województwa świętokrzyskiego to "silna polska marka". Szef MON podkreślił, że to zawsze było i jest ważne wydarzenie dla przemysłu obronnego oraz dla wojska. - To tu widać, jak można łączyć potrzeby firm zbrojeniowych z potrzebami sił zbrojnych - mówił.
rozwiń zwiń