X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: mamy atak hybrydowy na granicy, stanowcza reakcja zniechęci władze Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2021 18:00
- Uważam, że jeśli będziemy stanowczo reagować i działać w zdecydowany sposób, to białoruska strona zaniecha działań, które teraz podejmuje - mówił prezydent Andrzej Duda, który był gościem w programie "Tematy dnia" na antenie TVP3 Kraków. W ten sposób odniósł się do sytuacji na granicy polsko-białoruskiej oraz manewrów ze strony Rosji i Białorusi.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: Kancelaria Prezydenta / Marek Borawski
CZYTAJ TAKŻE
forum-0628474615 (1).jpg
Operacja "Śluza". Łukaszenka, KGB i OSAM chcą destabilizować UE z wykorzystaniem migrantów

- Jesteśmy odpowiedzialnymi politykami, którzy muszą reagować na potencjalne zagrożenia. Trzeba sobie jasno powiedzieć: takie zagrożenie jest. Mamy sytuację niewątpliwie hybrydowego ataku na naszej granicy z Białorusią, mamy kwestię imigrantów, których siłą się przepycha na naszą stronę właśnie z Białorusi - podkreślił Andrzej Duda w rozmowie.

Prezydent przypomniał, że równolegle tuż przy naszej granicy będą się odbywać ćwiczenia wojskowe Zapad-2021, które organizuje Rosja z Białorusią. - W związku z tym trudno, żebyśmy pominęli ten element. Wszystkie działania, które podejmujemy, są właśnie po to, aby w największym stopniu zabezpieczyć granicę, która jest też granicą Unii Europejskiej - zaznaczył.

Czytaj także:

Dodał, że trzeba zabezpieczyć też "współobywateli i tych, którzy mieszkają przy tej granicy i wszędzie dalej".

- Uważam, że jeśli będziemy stanowczo reagować, jeżeli pokażemy, że stosujemy środki adekwatne do tych, które przedsięwzięła druga strona, to prędzej czy później strona białoruska zaniecha działań, które teraz podejmuje - powiedział prezydent.


TVP Info/in./

Czytaj także

Wiceszef Biełsatu: białoruska propaganda wykorzystuje sytuację z migrantami na granicy

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 00:04
Wiceszef telewizji Biełsat Aleksy Dzikawicki powiedział, że białoruska propaganda wykorzystuje sytuację z migrantami na granicy białorusko-polskiej do oczerniania Polski i państw Europy Zachodniej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

UE odpowie na instrumentalne wykorzystanie migracji w zagrożeniach hybrydowych

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 17:41
Unia Europejska odpowie na instrumentalne wykorzystanie migracji w celach politycznych i do zagrożeń hybrydowych - tak brzmi fragment oświadczenia wynegocjowanego przez unijnych ministrów spraw wewnętrznych po nadzwyczajnej naradzie w Brukseli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pożegnanie polskiego księdza na Białorusi. Miał 57 lat, kilka dni temu utonął w jeziorze

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 23:36
W kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Miadziole na północy Białorusi odprawiono nabożeństwo żałobne w intencji księdza Bernarda Radzika. Polski duchowny, który na co dzień pełnił posługę duszpasterską na Białorusi, kilka dni temu utonął w jeziorze. Miał 57 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Możliwe są incydenty zbrojne, strzelanina z udziałem migrantów". Ekspert OSW o planach Łukaszenki i Putina

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 12:30
- Możliwe są incydenty zbrojne. Można sobie wyobrazić między innymi strzelaninę z wykorzystaniem obecności migrantów. Mieliśmy już do czynienia ze sfingowaniem zabójstwa Irakijczyka przy granicy z Litwą.  Nie będą to jednak zdarzenia tego rodzaju, że na przykład pułk lub brygada przekroczą granicę z Polską lub Litwą - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl Kamil Kłysiński, ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich, pytany o to, czy podczas ćwiczeń Zapad w okresie migracyjnych ataków hybrydowych ze wschodu, możliwe są prowokacje. W rozmowie także o zapowiadanej integracji Mińska i Moskwy oraz wspólnych akcjach białoruskich i rosyjskich służb.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Media: w jednym z obozów dla nielegalnych migrantów na Litwie kształtuje się system kastowy

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 22:34
Jeden z litewskich portali internetowych ujawnił dziś, że w jednym z obozów dla migrantów, którzy nielegalnie dostali się na Litwę, kształtuje się system kastowy i dochodzi do wykorzystywania seksualnego. Władze w Wilnie zapowiadają, że niezwłocznie wyjaśnią tę sprawę.
rozwiń zwiń