X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Jabłoński o poparciu dla PiS na wsi: rolnicy są bardzo pragmatyczni i na razie udaje się utrzymać poparcie

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 11:21
- Poparcie na wsi dla partii rządzącej zależy od zadowolenia z działań rządu. Mieszkańcy wsi są pragmatyczni. Jeżeli zobaczą obietnice, ale brak działań, to odwrócą się od PiS. Na razie udaje się utrzymać ich poparcie - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński z KUL.

Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na poparcie 36,6 proc. głosów, Koalicja Obywatelska na 23,1 proc., a Polska 2050 - na 11, 5 proc. - wynika z sondażu IBRIS dla Onetu. Do Sejmu weszłaby także Lewica i Konfederacja, które popiera po 8 proc. ankietowanych.

1200 sejm forum.jpg
Posiedzenie Sejmu ws. stanu wyjątkowego. Elżbieta Witek podała datę

Efekt powrotu Tuska

Prof. Jabłoński zapytany o powód spadku poparcia dla PO powiedział, że skończył się efekt powrotu byłego premiera. - Powrót Tuska spowodował odebranie głosów ruchowi Szymona Hołowni, ale ten efekt się skończył. Ruch ten pracuje nadal nad tym, żeby tracić poparcie dzięki aplikacji Jaśmina. Obecna sytuacja i zagrania takie jak Campus Przyszłości okazują się wypadać na niekorzyść PO i ruchu Hołowni oraz partii, które próbują grać kartą anty-PiS - powiedział.

Czytaj także: 

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości na wsi jest widoczne dzięki realnym działaniom. - Poparcie na wsi dla partii rządzącej zależy od zadowolenia z działań rządu. Mieszkańcy wsi są pragmatyczni. Jeżeli widzą obietnice, ale brak działań to odwrócą się od PiS. Na razie udaje się tej partii utrzymać poparcie - powiedział.

- Nie tylko mieszkańcy pogranicza odbierali decyzję rządu z ulgą. Wszyscy zdawali sobie sprawę, że nie będzie się to wiązało z żadnymi ograniczeniami wolności, ale że jest to techniczne rozwiązanie, które ma uspokoić sytuację - ocenił też obecną sytuację.

Więcej w nagraniu

Posłuchaj
06:57 PR24_mp3 2021_09_07-07-51-30.mp3 Prof. Arkadiusz Jabłoński o najnowszym sondażu (Gość PR24)

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Dorota Kania

Gość: prof. Arkadiusz Jabłoński (socjolog, KUL)

Data emisji: 07.09.2021

Godzina: 07:51

dz

Czytaj także

Premier: jeszcze w tym roku 1 mld zł w ramach programu dla gmin popegeerowskich

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2021 14:34
- Program dla gmin popegeerowskich będzie kontynuowany. W tym roku na polską wieś popegeerowską trafi 1 mld złotych, a w kolejnym co najmniej 1,5 mld złotych - poinformował w niedzielę premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PiS: żadne inne ugrupowanie nie zrobiło tyle dla wsi i rolników

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2021 15:12
"PiS to jedyna partia, która troskę o wieś wyraża w czynach; żadne inne ugrupowanie nie uczyniło dla wsi ani nie ma takiego programu rolnego" - napisał prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście do uczestników dożynkowego święta w Bobolicach (woj. zachodniopomorskie).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nią chcemy się szczycić w zjednoczonej Europie". Sasin o znaczeniu Polski lokalnej

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2021 17:23
- Polska lokalna zachowuje najwięcej polskości. Nią chcemy się szczycić w zjednoczonej Europie - powiedział wicepremier Jacek Sasin w Chełmie (Lubelskie).
rozwiń zwiń