X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Będzie prowadził teraz negatywną kampanię w mediach wrogich rządowi". Pęk o Gowinie

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2021 10:15
- Żal, że ludzie zaślepieni przerostem ambicji stają się nagle dziwadłami politycznymi - tak o Jarosławie Gowinie mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były eurodeputowany i były senator. 
Jarosław Gowin
Jarosław GowinFoto: Twitter.com/MRPiT_GOV_PL

Po dymisji z funkcji wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin widzi miejsce dla swojego ugrupowania w luce, jaka jego zdaniem istnieje między PO a PiS. Jest to miejsce "na silną formację centroprawicową, proeuropejską i dbającą o przedsiębiorców i samorządy, a jednocześnie przywiązaną do tradycyjnych polskich wartości".


posłowie free sejm free tt sejm 1200 .jpg
PiS wciąż na prowadzeniu, Kukiz'15 rośnie w siłę. Sprawdź nowy sondaż

Jakie będą konsekwencje polityczne ostatnich wydarzeń wokół szefa Porozumienia i jaka jest dziś siła polityczna i wartość polityczna na rynku Jarosława Gowina? O tym mówił gość PR24. Przypomniał, że ludzie z jego otoczenia zostali "w bardzo korzystny sposób ujęci na listach wyborczych".

"Prawie zablokował wybory"

- Dostał więc w prezencie 18 mandatów i ogromną liczbę funkcji rządowych, ministerialnych, a sam został wicepremierem w rządzie Zjednoczonej Prawicy. Tymczasem prawie zablokował wybory prezydenckie, by wspólnie z przeciwnikami rządu i opozycją zostać marszałkiem Sejmu i zostać wystawionym jako wspólny kandydat w wyborach prezydenckich. W moich oczach jest to więc megaloman najwyższej klasy - mówił Bogdan Pęk.

Dodał, że ponadto Jarosław Gowin kwestionował Polski Ład w kwestiach podatkowych, pod którym to dokumentem sam się podpisał. - Jego pozycja jest dziś na tyle tylko istotna, na ile będzie chodził on do wrogich rządowi mediów i tam prowadził negatywną kampanię przeciwko byłym koalicjantom, z którymi współdziałał wcześniej z ogromnymi sukcesami - dodał.


Posłuchaj
25:53 PR24_mp3 2021_08_16-09-33-42.mp3 B. Pęk o J. Gowinie ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Bogdan Pęk (były eurodeputowany i były senator)

Data emisji: 16.08.2021

Godzina: 09:33 

Czytaj także

Prof. Maciej Drzonek: Porozumienie chce się stać "partią obrotową"

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2021 22:05
- Gdyby PiS podjęło decyzję o usunięciu ugrupowania Gowina z koalicji, wartość tego ugrupowania byłaby większa. Gra nerwów pomiędzy kierownictwem Porozumienia i kierownictwem Prawa i Sprawiedliwości będzie funkcjonowała - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Maciej Drzonek, politolog, (Uniwersytet Szczeciński).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd bez Jarosława Gowina. Paweł Badzio: szef Porozumienia był wewnętrzną opozycją

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 20:05
- Temat jest szerszy, tzn., co to będzie za Zjednoczona Prawica bez Jarosława Gowina, czy był on przydatny dla tego ugrupowania, mimo że był on już wewnętrzną opozycją wobec różnych przedsięwzięć PiS - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Badzio ("Gazeta Obywatelska"), Gościem "Debaty dnia" był także Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita").
rozwiń zwiń