X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Porozmawiamy o przyszłości w oryginalny sposób". Dr Kawecki o festiwalu poświęconym pamięci Lema

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2021 10:14
Ten festiwal, to konglomerat wydarzeń kulturalnych, naukowych i technologicznych. Chcemy rozmawiać o przyszłości, ale w dość oryginalny sposób. Na koniec będzie wyjątkowe wydarzenie, bo po raz pierwszy w historii wręczymy nagrody im. Stanisława Lema - mówił w Polskim Radiu 24 dr Maciej Kawecki z Instytutu Polska Przyszłości im. Stanisława Lema o festiwalu Bomba Megabitowa.
Audio
  • Dr Maciej Kawecki o festiwalu Bomba Megabitowa ("Temat dnia / Gość PR24")
dr Maciej Kawecki
dr Maciej KaweckiFoto: PR24/AK

W dniach 10-14 września w Krakowie odbędzie się festiwal zatytułowany "Bomba Megabitowa - Festiwal Przyszłości". Wydarzenie będzie swoistym podsumowaniem trwającego Roku Stanisława Lema, posłuży przybliżeniu twórczości autora szerszej publiczności, ale także zastanowieniu się, jak genialnym umysłem był Lem. O wydarzeniu mówił w Polskim Radiu 24 dr Maciej Kawecki z Instytutu Polska Przyszłości im. Stanisława Lema, dziekan Wyższej Szkoły Bankowej.

stanisław lem pap 1200a.jpg
Dr Kawecki: twórczość Stanisława Lema to nasze dobro narodowe

Bomba Megabitowa w Krakowie

Gość PR24 wyjaśnił, że festiwal Bomba Megabitowa, to cały szereg wydarzeń zarówno o charakterze naukowym i technologicznym, jak i kulturalnym. Opisując wydarzenie, wymieniał m.in. szereg warsztatów, w których udział będzie mogła wziąć młodzież, np. budując łazik marsjański. Te warsztaty będą odbywały się w pierwszych dwóch dniach festiwalu.

- Potem 12-14 września, to jest festiwal, to są panele dyskusyjne, w których rozmawiamy o przyszłości, ale w dość oryginalny sposób. Po pierwsze - tych paneli jest bardzo mało, one są nieliczne, nie chcemy, żeby festiwal był przegadany. Po drugie - są otwarte dla każdego. Wejściówki już można pobrać - mówił dr Maciej Kawecki.

Jak wyjaśnił, wśród panelistów znajdują się osoby, których obecność może zaskakiwać, będzie tam bowiem m.in. Robert Makłowicz, który będę mówił o ekologii, czy prof. Jerzy Bralczyk, który przybliży zagadnienia językowe w literaturze Stanisława Lema. Mają być też goście zza granicy.

Czytaj również:

Więcej wydarzeń

Dr Maciej Kawecki wyjaśnił też, że na festiwalu nie zabraknie kultury - będzie koncert, audioteki, podczas których aktorzy będą czytać Lema w sposób performatywny, a także spektakl teatralny Lem vs. P.K. Dick" z udziałem Jerzego Treli i Anny Polony. Przypomniał, że wszystkie szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej bombamegabitowa.com.

- Na koniec, 14 września, wyjątkowe wydarzenie, bo po raz pierwszy w historii na takiej uroczystości wieńczącej cały rok Lema, ale też festiwal, rozdane zostaną nagrody imienia Stanisława Lema w trzech kategoriach: nauka, technologia, sztuka - mówił dr Maciej Kawecki.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:42 PR24_mp3 2021_09_05-09-06-29_Kawecki.mp3 Dr Maciej Kawecki o festiwalu Bomba Megabitowa ("Temat dnia / Gość PR24")

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Krzysztof Grzybowski
Gość: dr Maciej Kawecki (Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema)
Data emisj: 05.09.2021
Godzina emisji: 09.06

PR24/jmo

Czytaj także

"Świat się zglobalizował, dziś pomocy udzielamy na miejscu". Bittel o działaniach Caritas Polska

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 08:07
- Pomagamy w kraju i poza nim, ale najważniejsza w tym co robimy jest motywacja chrześcijańska - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Bittel, wicedyrektor Caritas Polska. 
rozwiń zwiń