X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Jesteśmy w stanie odmienić życie rodzin". Sylwia Hazboun zachęca do pomocy Libańczykom

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2021 12:17
- Naszą pomocą nie jesteśmy w stanie odmienić tego, co się dzieje w Libanie, ale jesteśmy w stanie odmienić życiu kilkuset rodzin, którymi się opiekujemy - mówiła w Polskim Radiu 24 Sylwia Hazboun z Caritas Polska. Zachęciła też, by zaplanować pomaganie w wydatkach - przyznała i zachęciła Słuchaczy, by dołączali do programu Rodzina rodzinie.
Centrum Bejrutu po wybuchu w miejskim porcie
Centrum Bejrutu po wybuchu w miejskim porcieFoto: Hiba Al Kallas/ Shutterstock

Od dwóch lat Liban stacza się w przepaść kryzysu gospodarczego. Ceny rosną z dnia na dzień, nie ma prądu, paliwa i połowa ludności żyje w biedzie. Tymczasem jeszcze niedawno, kraj ten nazywany był Szwajcarią Bliskiego Wschodu". - Obecnie w Caritas mamy stałego pracownika mieszkającego w Libanie. On każdego dnia potwierdza to, co się dzieje, nie tylko, jeśli chodzi o dostawy prądu, czy paliwa, ale także o te niepokoje społeczne, narastające co kilka dni - powiedziała w Polskim Radiu 24 Sylwia Hazboun z Caritas Polska.

bejrut 1200 pap.jpg
USA przekażą prawie 100 mln dolarów na pomoc dla Libanu. Kraj zmaga się ze skutkami zeszłorocznej eksplozji

Rozmówca Polskiego Radia 24 wskazała, że  w rok po eksplozji w porcie w Bejrucie, wybuch "jest symbolem tego kryzysu". - Czasem jest on przedstawiany jako przyczyna kryzysu, ale jest jego najbardziej spektakularnym elementem. Jeśli chodzi trudności, z jakimi mierzą się kraje na świecie, to często w pomocy humanitarnej mamy problem z mówieniem o tym, bo tego nie widać. Ten wybuch trochę zwrócił oczy świata na to, co się dzieje w Libanie - mówiła. - Frustracja rośnie tym bardziej, że od roku nikt nie poniósł odpowiedzialności za ten wybuch - dodała. 

Rodzina rodzinie

Pytana o działania Caritas w Libanie, gość "Tematu dnia" oceniła, że każda wpłata to kropla w morzu potrzeb. - Naszą pomocą nie jesteśmy w stanie odmienić tego, co się dzieje w Libanie, ale jesteśmy w stanie odmienić życiu kilkuset rodzin, którymi się opiekujemy. Zachęcam, by zaplanować pomaganie w wydatkach - przyznała i zachęciła Słuchaczy, by dołączali do programu "Rodzina rodzinie".

Czytaj także: 

 Pytana, jak dołączyć do programu Rodzina rodzinie, gość "Tematu dni" przyznała, że wystarczy wejść na stronę rodzinarodzinie.caritas.pl, wybrać jeden z czterech krajów, wypełnić deklarację pomocy i wybrać odpowiednią kwotę. - Zachęcam, by wspierać ten program regularnie, co miesiąc, przez wybrany przez siebie okres - dodała Sylwia Hazboun.

Posłuchaj
21:51 Caritas--PR24_mp3 2021_08_07-07-06-17.mp3 Sylwia Hazboun o sytuacji w Libanie i o tym, jak pomóc ("Temat dnia"/ PR24)

Więcej o sytuacji w Libanie - w nagraniu. Zachęcamy do wysłuchania rozmowy, 

***

Audycja: "Temat dnia"

ProwadzącyKrzysztof Grzybowski

Gość: Sylwia Hazboun (Caritas Polska)

Data emisji: 07.08.2021

Godzina emisji: 07.06


mbl

Czytaj także

Pomoc dla irackiego Kurdystanu. Caritas Polska rozszerza program Rodzina Rodzinie

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 03:06
Caritas Polska zaangażuje się w pomoc w irackim Kurdystanie. W ramach rozszerzenia programu Rodzina Rodzinie, pomoc materialna trafi do stu rodzin. - Sytuacja w kraju wciąż jest niestabilna - zwraca uwagę dyrektor irackiego Caritasu Nabil Nissan i dodaje, że wiąże nadzieje ze spodziewaną pielgrzymką papieską do Iraku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska Akcja Humanitarna: mieszkańcy 20 państw żyją w skrajnym ubóstwie i głodzie

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 10:28
Polska Akcja Humanitarna alarmuje, że drastycznie pogarsza się sytuacja związana z głodem na świecie. Organizacja twierdzi, że skrajnego ubóstwa i związanego z tym głodu doświadczają mieszkańcy 20 krajów.
rozwiń zwiń