X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

USA przekażą prawie 100 mln dolarów na pomoc dla Libanu. Kraj zmaga się ze skutkami zeszłorocznej eksplozji

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 18:35
Prezydent USA Joe Biden podczas środowej wideokonferencji donatorów na rzecz Libanu - rok po eksplozji, która zniszczyła dużą część Bejrutu - obiecał blisko 100 mln dolarów dla tego kraju. Podkreślił zarazem, że żadna pomoc finansowa nie wystarczy, jeśli Liban nie zreformuje gospodarki.
Zniszczenia po eksplozji w Bejrucie
Zniszczenia po eksplozji w BejrucieFoto: PAP/EPA/NABIL MOUNZER

forum bejrut 1200.jpg
Zbiórka dla mieszkańców Bejrutu. Abp Ryś: to dla nich niezwykle ważne wsparcie

- Żadna pomoc nie będzie wystarczająca, jeśli przywódcy polityczni Libanu nie zaangażują się w wykonanie koniecznej pracy, zreformowanie gospodarki i walkę z korupcją. To ma fundamentalne znaczenie. I trzeba to rozpocząć teraz - oznajmił Biden w przekazie wideo, w którym zwrócił się do uczestników tej międzynarodowej konferencji.

Jej organizatorami byli prezydent Francji Emmanuel Macron i sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres. Konferencja odbyła się w rok po potężnej eksplozji w porcie w Bejrucie.

ONZ szacuje najważniejsze potrzeby Libanu na 357 mln dolarów. Suma ta ma zabezpieczyć potrzeby żywieniowe, zdrowotne, edukację, a także dostęp do czystej wody.


Międzynarodowa pomoc dla Libanu

Francja liczy na zebranie od uczestników konferencji 350 mln dolarów pomocy. Od szefa dyplomacji UE Josepa Borrella oczekuje się zadeklarowania 5,5 mln euro pomocy covidowej, która to kwota będzie dodatkowym wsparciem do przekazanych przez Wspólnotę wcześniej w tym roku 50 mln euro.

Macron ze swej strony zapowiedział przekazanie w ciągu najbliższych 12 miesięcy 100 mln euro oraz 500 tys. dawek szczepionki przeciw COVID-19 w nadchodzących tygodniach.

Minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas zadeklarował, że jego kraj przekaże Libanowi 40 mln euro, które mają także wspomóc syryjskich uchodźców.

W ubiegłym roku po wybuchu w Bejrucie podczas podobnej konferencji darczyńców zebrano dla Libanu 280 mln dolarów. Macron poinformował, że po środowym forum zebrane środki zostaną przekazane Bejrutowi bezwarunkowo, natomiast przyznane mu w 2018 roku 11 mld dolarów pozostanie zamrożone do czasu przeprowadzenia w Libanie koniecznych reform.

Do eksplozji w bejruckim porcie, w której zginęło 214 osób, a ponad 6,5 tys. zostało rannych, doszło 4 sierpnia 2020 roku. Władze libańskie jako przyczynę podają pożar składowanych w porcie niebezpiecznych chemikaliów. 

kp

Czytaj także

Sprawa wysiedleń Palestyńczyków ze Wschodniej Jerozolimy. Sąd Najwyższy odłożył decyzję

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 02:01
Izraelski sąd najwyższy odłożył decyzję w budzącej kontrowersje sprawie wysiedleń Palestyńczyków ze wschodniej Jerozolimy. Nakaz opuszczenia domów oraz późniejsze protesty stały się w maju jednym z powodów wybuchu wojny w Strefie Gazy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Atak na dom ministra obrony Afganistanu. Sytuacja w kraju z dnia na dzień coraz gorsza

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 16:11
W wyniku zamachu zginęło co najmniej osiem osób, sam polityk nie odniósł obrażeń. Za agresję w Kabulu odpowiedzialni są talibowie, którzy przyznali się do przeprowadzenia wczorajszego ataku.
rozwiń zwiń