X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To zaproszenie Rosjan do kontynuowania działań". Prof. Górski o polityce USA ws. NS2

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 17:17
- Najistotniejsze jest to jak Amerykanie wycofali się ze swoich zobowiązań wobec Ukrainy. Trudno odbierać to inaczej niż w kategoriach zaproszenia Rosjan do kontynuowania swojej polityki. Umyli ręce i otworzyli nieskrępowaną możliwość finansowania działań przez Putina - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Górski, amerykanista.
Joe Biden
Joe BidenFoto: VP Brothers / Shutterstock.com

12 republikańskich senatorów zapowiedziało w środę, że nie dopuści do zatwierdzenia dwóch kandydatów prezydenta Joe Bidena na kluczowe stanowiska w resorcie finansów, dopóki jego administracja nie nałoży sankcji na spółkę Nord Stream 2.

rurociąg nord stream 2 free pixabay 1200.jpg
"Rosja wykorzystuje do załatwienia tej sprawy Niemców". Prof. Legucka o Nord Stream 2

Chaos

Prof. Grzegorz Górski powiedział, że w polityce USA panuje chaos. - Administracja USA powstawała w atmosferze zaspokajania różnych środowisk. Jedynym spoiwem, które je łączyło to nienawiść do Donalda Trumpa. Gdy przyszło do konstruowania spójnej polityki, to nie ma na to miejsca, bo są diametralnie różne spojrzenia na konkretne kwestie - powiedział.

- Ludzie, którzy w administracji stoją za sprawą Nord Stream 2 nie raczyli poinformować nawet swoich decydentów. Chodzi przecież o najważniejsze ośrodki w Kongresie, które zajmowały się tym przez wiele lat - dodał.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył, że zamieszanie w administracji nie jest jednak dziełem przypadku. - Nie jest tak, że ten chaos jest przypadkowy. Został on świadomie wykreowany przez tych, którzy są beneficjentami tego układu. Cały czas stawiam tezę, że prędzej czy później dowiemy się o roli osoby, która w tym otwarciu z Rosją decyduje - ocenił.

- Jeżeli prześledzimy jak potoczyła się sprawa negocjacji z Niemcami to trudno sobie wyobrazić, żeby w tak krótkim czasie zdemolować pozycję USA jako głównego gracza w Europie. Udało się to koncertowo. Jest to prawdziwe tło tego, co się tam dzieje - podkreślił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
22:11 PR24_mp3 2021_07_31-16-35-22.mp3 Prof. Grzegorz Górski o polityce USA ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR 24"

Prowadził: Tadeusz Płużański

Goście: prof. Grzegorz Górski (amerykanista)

Data emisji: 31.07.2021

Godz. emisji: 16:35

dz

Czytaj także

"Ta inwestycja nie służy solidarności energetycznej, narusza kwestie bezpieczeństwa". Halicki o Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 08:59
– Mamy jasne stanowisko Parlamentu Europejskiego, nawet jeśli zostanie wybudowany w 100 proc., to nie powinien funkcjonować – powiedział w Trójce o Nord Stream 2 Andrzej Halicki, europoseł PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gdyby nie zabiegi polskiej dyplomacji, prawdopodobnie ten projekt dawno zostałby ukończony". Wiceszef MSZ o NS2

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 09:05
– Dzięki aktywności na forum UE, współpracy z państwami regionu i działaniom podejmowanym przez USA udało się odciągać finalizację NS2 – powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amerykańska naiwność i rosyjskie manewry. Felieton Miłosza Manasterskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 19:25
Kiedy ogłoszono niemiecko-amerykańskie porozumienie ws. Nord Stream 2, powstało pytanie: jak długo amerykańska administracja będzie się łudzić, że w ten sposób kupi sobie dobre relacje z Rosją?
rozwiń zwiń