X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nord Stream 2 nie jest we wspólnym interesie UE". KE reaguje na porozumienie Berlina i Waszyngtonu

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 13:29
Komisja Europejska zapowiedziała, że omówi z unijnymi krajami porozumienie osiągnięte przez Stany Zjednoczone i Niemcy w sprawie dokończenia budowy gazociągu Nord Stream 2.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Alexander Chizhenok/shutterstock

Rzecznik Komisji poinformował również, że Bruksela przeprowadzi rozmowy w tej sprawie z Ukrainą. Jednak wygłoszony komentarz Komisji dotyczący porozumienia nie wychodzi poza jej utarte oświadczenia z ostatnich lat. 

Posłuchaj
00:52 11205100_1.mp3 KE zapowiada rozmowy w Unii i z Ukrainą ws porozumienia dot Nord Stream 2. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Ukraina Parlament 1200 shutterstock.jpg
"Demokratyczny świat musi pokazać jedność i siłę". Odezwa ukraińskich parlamentarzystów do USA i UE ws. NS2

Rzecznik Komisji powtórzył, że Nord Stream 2 nie jest inwestycją, która jest na liście projektów wspólnego zainteresowania w Unii.

Czytaj także:

Porozumienie USA z Niemcami w tej sprawie zostało skrytykowane w Polsce, a także na Ukrainie. Niektórzy politycy w Kijowie mówią, że ich kraj został sprzedany.

***

Negatywnej oceny porozumienia nie zmieniają zapewnienia Waszyngtonu i Berlina, że nie dopuszczą do tego, by Rosja użyła dostaw energii jako broni politycznej przeciwko Europie i Ukrainie, czy obietnice dotyczące inwestycji w transformację energetyczną w tym kraju.

as

Czytaj także

Berlin i Waszyngton oficjalnie ogłaszają porozumienie ws. Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 22:13
Stany Zjednoczone i Niemcy osiągnęły porozumienie w sprawie Nord Stream 2 - poinformował oficjalnie amerykański Departament Stanu. Rząd USA zapewnia, że porozumienie przewiduje wiele mechanizmów zmniejszających ryzyko użycia przez Rosję dostaw energii jako broni przeciwko Ukrainie i krajom wschodniej flanki NATO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Demokratyczny świat musi pokazać jedność i siłę". Odezwa ukraińskich parlamentarzystów do USA i UE ws. NS2

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 09:27
Ukraińscy parlamentarzyści we wspólnej odezwie apelują do Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej, a zwłaszcza do Niemiec, o powstrzymanie gazociągu Nord Stream 2. "Demokratyczny świat musi pokazać rosyjskiemu agresorowi jedność i siłę" - wezwano.
rozwiń zwiń