X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Berlin nie jest na pasku Moskwy". Truskawa o polityce międzynarodowej

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 15:50
- Batalia o uruchomienie Nord Stream 2 wcale nie jest jeszcze zakończona. Jest bowiem jeszcze procedura dopuszczenia do eksploatacji tego obiektu - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa.
Tomasz Truskawa
Tomasz TruskawaFoto: PR24/tb

Gość PR24 odniósł się do artykułu w portalu Onet.pl, z którego wynika, że "PiS robi zwrot ku Moskwie".

nord stream 2 f 1200.jpg
"Bez Ukrainy nie jest ostateczne". Jakóbik o niemiecko-amerykańskim porozumieniu ws. NS2

- Komentatorzy i politolodzy jednoznacznie ocenili ten tekst, negatywnie. Nie wiem skąd wniosek, że PiS idzie w stronę Moskwy, doświadczenia ostatnich dni, jak np. porozumienie Rosji, Niemiec i USA ws. Nord Stream 2, przeczą tej tezie. Przeczy też chęć zakupu przez nas od Amerykanów czołgów Abrams. Nie wydaje mi się jednak, by Berlin był na pasku polityki Moskwy - powiedział gość PR24.

"Chęć włączenia się w walkę"

Dodał, że tekst portalu Onet.pl odbiera jako chęć włączenia się w bieżącą walkę polityczną. - Jeżeli jednak władza państwowa chce dokonać np. zmian w obszarze takiego filara, jakim jest wolność słowa, to musi działać w białych rękawiczkach, takich, które nie spowodują cienia podejrzenia, by takie teksty, o jakich mówimy, nie były pożywką dla kogokolwiek - powiedział Tomasz Truskawa.

Podkreślił, że rząd Zjednoczonej Prawicy nie dochował też ostrożności, procedując projekt zmian w ustawie o KRRiT w obecnym momencie. - Zabrakło wyczucia czasu, ponieważ niezależnie od tego, czy w USA rządzi Donald Trump, czy Joe Biden, to jest wiadome, że interesy amerykańskie są jednakowoż przez każdą administrację chronione - dodał gość PR24.

Posłuchaj
16:54 _PR24_AAC 2021_07_28-15-13-44.mp3 T. Truskawa o polityce Niemiec, Rosji i USA ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa)

Data emisji: 28.07.2021

Godzina: 15.13 

Czytaj także

Budowa Nord Streamu 2. Saryusz-Wolski: USA chce uniknąć sankcji dla niemieckich firm

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 07:51
- Informacje z obu stron świadczą o tym, że Niemcy oczekują, a administracja USA szuka rozwiązania, aby uniknąć sankcjonowania niemieckich podmiotów - powiedział o inwestycji Nord Stream 2 Jacek Saryusz-Wolski, europoseł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie Biden-Merkel w kontekście Nord Stream 2. Prof. Grochmalski: ktoś mówi nieprawdę

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2021 12:03
- Amerykanie mają zasadniczo inne podejście do tej kwestii i trzeba jasno sobie powiedzieć, że ktoś tutaj mówi nieprawdę. Albo mylą się Amerykanie, a więc Nord Stream nie będzie instrumentem politycznym w rękach Rosji, albo Niemcy próbują zakłamywać rzeczywistość - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Grochmalski, politolog z Akademii Sztuki Wojennej.
rozwiń zwiń