X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Szczyt NATO. Szeremietiew: powinniśmy być ostrożni wobec ruchów naszych sojuszników

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2021 12:03
- Ustalenia NATO dotyczyły flanki wschodniej, Rosja została wskazana jako główny mąciciel, obecne są i inne zagrożenia. Nie oznacza to jednak, że możemy stwierdzić, iż nie ma się czego bać - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony narodowej.
Prof. Romuald Szeremietiew
Prof. Romuald SzeremietiewFoto: TB/PR24

Relacje NATO z Rosją są najgorsze od czasu zimnej wojny - powiedział sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli. Jens Stoltenberg dodał, że środowe spotkanie prezydentów USA i Rosji w Genewie będzie jednym z tematów dzisiejszego szczytu NATO w Brukseli. Kolejnym tematem będzie zagrożenie ze strony Chin.

1200_Chiny_Forum.jpg
"Zimnowojenne myślenie, wyolbrzymione zagrożenie". Chiny krytykują szczyt NATO

Spotkanie Putina z Bidenem

Zdaniem Romualda Szeremietiewa należy bacznie obserwować ruchy Stanów Zjednoczonych. Ustalenia NATO dotyczyły flanki wschodniej, Rosja została wskazana jako główny mąciciel, obecne są i inne zagrożenia. Nie oznacza to jednak, że możemy stwierdzić, iż nie ma się czego bać. Powinniśmy być czujni wobec tego, co zrobią nasi sojusznicy - powiedział.

- Bardzo dziwnie prezydent USA przygotował spotkanie z Putinem, bo na początek zafundował ustępstwo w stosunku do Nord Stream 2. Każe to mieć różnego rodzaju obawy - dodał.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 zauważył też niewiadomą w polityce zagranicznej USA. - Obecna koncepcja obowiązująca w NATO pochodzi z 2010 roku i dobrze, że została zaktualizowana. Dodatkowo administracja Bidena opracowuje nową strategię w stosunkach międzynarodowych. Powstaje pytanie, co będzie zawierała - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Posłuchaj
23:43 PR24_mp3 2021_06_15-11-33-38.mp3 Romuald Szeremietiew o ustaleniach NATO ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: prof. Romuald Szeremietiew (były wiceminister obrony narodowej)

Data emisji: 15.06.2021

Godzina: 11:33

dz

Czytaj także

"NYT": operacji NATO w Libii grozi krwawy impas. Pora na działania

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 11:39
Długotrwały, krwawy impas grozi operacji "Zjednoczony Obrońca" w Libii, jeśli NATO nie zacznie działać bardziej zdecydowanie - pisze "New York Times".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie Andrzeja Dudy i Joe Bidena. Cegielski: padła deklaracja zaangażowania USA w bezpieczeństwo Polski

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 17:45
- Z rozmów prezydentów Polski i USA wynika, że bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO będzie utrzymane - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Cegielski z Informacyjnej Agencji Radiowej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

NATO zdecydowało o reformach. Pakiet "NATO 2030" ma dostosować Sojusz do zmian na świecie

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2021 08:38
NATO będzie się reformować. Decyzję w tej sprawie podjęli przywódcy krajów Sojuszu na zakończonym właśnie w Brukseli szczycie, a poinformował o tym sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Pakiet "NATO 2030" ma dostosować Sojusz do zmian na świecie, ale także dać odpór rosnącemu znaczeniu Rosji i Chin. Kraje NATO zgodnie uznały Rosję za wroga, a Chiny za zagrożenie bezpieczeństwa Sojuszu.
rozwiń zwiń