X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Partyjna bitwa o Polskę". Prof. Kik o wyborach w Rzeszowie

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 22:10
- Zwycięstwem opozycji w Rzeszowie przegrała idea samorządności. Wybory poprzedził zjazd liderów samorządowo-partyjnych - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Prof. Kazimierz Kik
Prof. Kazimierz KikFoto: PR24/AK

Ponad 147 tysięcy uprawnionych mieszkańców Rzeszowa wybierało w niedzielę prezydenta miasta w przedterminowych wyborach. Przy frekwencji 54 proc. Fijołek uzyskał 56,51 proc. ważnie oddanych głosów. Spośród jego konkurentów Ewa Leniart otrzymała 23,62 proc., Marcin Warchoł 10,72 proc., a Grzegorz Braun 9,15 proc.


konarski polskie radio 1200.jpg
"Ważny sygnał dla opozycji". Prof. Konarski o wyniku wyborów w Rzeszowie

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 doszło do sytuacji constans. - PiS na ogół nie wygrywa w miastach. Nigdy nie wygrywało w Rzeszowie, wygrywało na Podkarpaciu. To jest stała. Rzeszów jest lewicowy, a Podkarpacie jest prawicowe. Taka sytuacja jest nie tylko w tym województwie - powiedział prof. Kazimierz Kik. Zwrócił też uwagę, że frekwencja wyniosła 54 proc. - Cała opozycja ugrała połowę tego, mniej więcej 26 proc. Nie jest to taka reprezentacja, która kładłaby na łopatki PiS -  dodał. 

Prof. Kik zwrócił również uwagę, że wybory prezydenckie w Rzeszowie miały być świętem samorządności. - Okazały się partyjną bitwą o Polskę. Zwycięstwem opozycji w Rzeszowie przegrała idea samorządności. Wybory poprzedził zjazd liderów samorządowo-partyjnych. Które to elektoraty wygrały w Rzeszowie? Partyjne czy samorządowe? Pomieszanie tego, co partyjne i samorządowe może doprowadzić do strat dla mieszkańców Rzeszowa - tłumaczył prof. Kik.


Posłuchaj
17:53 PR24_mp3 2021_06_14-20-11-10.mp3 Prof. Kazimierz Kik gościem Piotra Węża (Temat dnia/Gość PR24)

 

Wybory, pierwotnie planowane na 9 maja, z powodów epidemicznych odbyły się w niedzielę 13 czerwca. Dotychczasowy prezydent miasta Tadeusz Ferenc złożył rezygnację po 18 latach sprawowania urzędu.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadząca: Piotr Wąż

Gość: prof. Kazimierz Kik

Data emisji: 14.06.2021

Godzina emisji: 20.12

PR24

Czytaj także

"To bardzo zły dzień dla Rzeszowa". Bogdan Pęk o wyniku wyborów samorządowych

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 11:55
- Taki jest niestety układ w wielkich miastach, spowodowany także działalnością różnego rodzaju mediów, także tych, które niedawno przeszły w polskie ręce, i brakiem świadomości tego, co oznacza ta recydywa, powrót do władzy PO z Lewicą i PSL. Jak ludziom zabiorą, to co im się wydaje, że mają na pewno, to może dopiero wtedy przejrzą na oczy - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator.
rozwiń zwiń