X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Ważny sygnał dla opozycji". Prof. Konarski o wyniku wyborów w Rzeszowie

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 09:43
- Sukces Konrada Fijołka jest dlatego istotny, że może stać się pewną kanwą do wyciągania wniosków przez opozycję, która do tej pory robić tego nie chciała - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Wawrzyniec Konarski (Akademia Finansów i Biznesu Vistula).

Ponad 147 tysięcy uprawnionych mieszkańców Rzeszowa wybierało w niedzielę prezydenta miasta w przedterminowych wyborach. Głosowanie zakończyło się o 21.00.

pap_20191025_11H(1).jpg
Wybory w Rzeszowie. Bogusław Zdrojewski: ich wynik to bonus dla zjednoczonej opozycji

Przy frekwencji 54 proc. Fijołek uzyskał 56,51 proc. ważnie oddanych głosów. Spośród jego konkurentów Ewa Leniart otrzymała 23,62 proc., Marcin Warchoł 10,72 proc., a Grzegorz Braun 9,15 proc.

Prof. Wawrzyniec Konarski komentował wynik wyborów w Rzeszowie. - Mieliśmy wiele przykładów polityków samorządowych, którzy stali się elementem mobilizującym dla szeroko pojmowanych struktur opozycyjnych. Konrad Fijołek nie jest jedynym przykładem, ale jego sukces trzeba widzieć w pewnym kontekście. Opozycja dzisiaj jest wewnętrznie podzielona, trudno mówić o tym, aby istniała jedna jej struktura, która ma nie tylko silne poparcie w parlamencie, ale i na kanwie sondaży. Przestaje nią być Platforma Obywatelska, staje się ruch Szymona Hołowni, ale on z kolei jest w stopniu marginalnym reprezentowany w parlamencie - zaznaczył.

- To, co się teraz stało, jest bardzo ważnym sygnałem dla opozycji. Pokazuje, że z sukcesów na obszarze regionu warto wyciągać wnioski dla dalszych działań - dodał gość audycji.

Politolog ocenił także szanse na konsolidację opozycji. - Być może pod uwagę powinien być brany inny sposób funkcjonowania opozycji. Jest to w jakiś sposób możliwe, choć muszą być brane pod uwagę wyjątki. Trudno sobie wyobrazić, żeby w jednym bloku startowała z Lewicą Konfederacja - zaznaczył.

- Wspólna lista jest pomysłem eksperymentalnym, niemniej nie będzie to łatwe, dlatego że Lewica poszła na współpracę z PiS, a Konfederacja stara się być partią antysystemową - mówił prof. Wawrzyniec Konarski.

Posłuchaj
08:12 PR24_mp3 2021_06_14-07-50-29.mp3 Prof. Wawrzyniec Konarski o wyborach w Rzeszowie (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Czytaj także:

Dotychczasowy włodarz miasta Tadeusz Ferenc złożył rezygnację po 18 latach sprawowania urzędu prezydenta. Wybory, pierwotnie planowane na 9 maja, z powodów epidemicznych odbyły się w niedzielę 13 czerwca.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Mirosław Skowron

Gość: prof. Wawrzyniec Konarski

Data emisji: 14.06.2021

Godzina emisji: 07.50

PR24/ka

Czytaj także

Wybory w Rzeszowie. Dr Andrzej Anusz: Zjednoczona Prawica poszła do nich podzielona

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2021 22:31
- Gdyby pojawił się inny kandydat z szeroko pojętego obozu samorządowego, mógłby w pewien sposób odebrać cześć głosów Konradowi Fijołkowi. Widać było, że opozycja tego przypilnowała, nie pojawił się żaden inny kandydat ze strony obozu opozycji i działaczy samorządowych. Widać dużą pracę polityczną - mówił w Polskim Radiu 24 Dr Andrzej Anusz, Instytut Józefa Piłsudskiego.
rozwiń zwiń