X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Niemcy znów myślą o sobie w kategoriach mocarstwowych". Cezary Gmyz o propozycji zniesienia prawa weta

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 11:52
- Wypowiedź Heiko Maasa o zniesieniu prawa weta jest tylko dowodem tego, że Niemcy ponownie myślą o sobie w kategoriach mocarstwowych. To jest niebezpieczne - powiedział w Polskim Radiu 24 dziennikarz Cezary Gmyz. 
Cezary Gmyz
Cezary GmyzFoto: PR24/MS

Szef niemieckiej dyplomacji Heiko Maas wezwał do zniesienia prawa weta, przysługującego każdemu państwu Unii Europejskiej. Zdaniem polityka partii socjaldemokratycznej, Wspólnota nie powinna być "zakładnikiem pojedynczych państw członkowskich".

Heiko Maas PAP 1200.jpg
Koniec prawa weta w UE? Rzońca: absurd, to niezgodne z traktatami

- Niemcy już od dłuższego czasu - właściwie od chwili zjednoczenia - rozpychają się w Europie. Chociaż wolą o sobie myśleć jako o tak zwanej miękkiej sile, to próbują też zdobyć twardą siłę polityczną - powiedział w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz.


Posłuchaj
25:33 PR24_mp3 2021_06_09-10-18-25.mp3 Cezary Gmyz o wypowiedzi Heiko Maasa (Temat dnia)

Przypomniał, iż "bardzo często mówiono, że Niemcy są politycznym gigantem, ale militarnym karłem". - W tej chwili tę polityczną przewagę nad innymi krajami, wynikającą z dużej siły niemieckiej gospodarki, usiłują dyskontować politycznie, przestając się oglądać na interesy innych krajów i utożsamiając interes europejski ze swoim własnym - dodał. 

- To powoduje irytację nie tylko nad Wisłą, ale również we Francji, gdzie prezydent Macron zgłasza czasami propozycje, które idą wbrew temu, co chciałaby zrealizować kanclerz Angela Merkel czy niemiecka polityka - podkreślił dziennikarz. 

Jego zdaniem "wypowiedź Heiko Maasa jest tylko dowodem tego, że Niemcy ponownie myślą o sobie w kategoriach mocarstwowych". - To jest niebezpieczne - stwierdził. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia"
Prowadzi: Michał Rachoń
Gość: Cezary Gmyz
Data emisji: 9.06.2021
Godzina emisji: 10.15

bartos

Czytaj także

"Niemcy mają w zwyczaju dostrzegać tylko dwie kategorie ofiar II WŚ". Gmyz o wypowiedzi Steinmeiera

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 11:17
- Niemcy mają w zwyczaju dostrzegać tylko dwie kategorie ofiar drugiej wojny światowej. To są bezpaństwowi Żydzi i ofiary zabite po ataku na Związek Sowiecki w czerwcu 1941 roku. Niemiecka opinia publiczna w dużej mierze unika tego, co działo się w innych państwach - skomentował wypowiedź prezydenta Niemiec Cezary Gmyz, korespondent TVP w Berlinie.
rozwiń zwiń