X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Przedterminowe wybory? Prof. Marciniak: rządzenie do końca kadencji jest w interesie koalicji

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 22:10
Jak powiedziała w Polskim Radiu 24 prof. Ewa Marciniak, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, obecna atmosfera w polskiej polityce nieco przypomina kampanię wyborczą. Wskazała, że pojawiła się nawet data ew. wyborów przedterminowych. - W interesie rządzących są wybory w 2023 r., chyba że uznają, iż Polski Ład jest atrakcyjny dla takiej części społeczeństwa (...), która da im ponowny wybór - stwierdziła.
Prof. Ewa Marciniak
Prof. Ewa MarciniakFoto: PR24

Podczas obrad klubu Platformy Obywatelskiej ustalono, że jeszcze w czerwcu parlamentarzyści KO z Borysem Budką i Cezarym Tomczykiem na czele ruszą na spotkania z wyborcami w kraju. Celem będzie dyskusja nad propozycjami programowymi Koalicji w takich obszarach, jak: służba zdrowia, polityka senioralna, ekologii, gospodarki i pracy. Według komentatorów jest to m.in. forma odpowiedzi na prezentację przez premiera Mateusza Morawieckiego założeń Nowego Ładu poprzez wizyty w różnych zakątkach Polski.

Posłuchaj
22:14 Prof. Marciniak.mp3 Prof. Ewa Marciniak o polskiej scenie politycznej (Polskie Radio 24/Północ-Południe)

 

Prof. Ewa Marciniak przyznała, że obserwacja wzmożonej aktywności obozu rządzącego i największej sejmowej siły opozycyjnej sprawia wrażenie przypominające kampanię wyborczą. - W kuluarach pojawiają się nawet pogłoski o dacie potencjalnych (przedterminowych - red.) wyborów - wskazała, nawiązując do sugestii, jakoby miał to być 10 października.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Donald Tusk free shutter 1200.jpg
"To zmobilizuje nasz elektorat". Europoseł PiS o możliwym powrocie Donalda Tuska

Czytaj także:

Czy zatem wcześniejsze wybory to realny scenariusz? - Moim zdaniem w interesie Zjednoczonej Prawicy jest kontynuacja kadencji do jej końca, do 2023 r., ponieważ ma bardzo ważne zadanie: wprowadzenie ustaw, bodajże ok. 100, związanych z Polskim Ładem - stwierdziła.

Nawiązując do napięć w koalicji, oceniła, że przeforsowanie pewnych ustaw może być trudne, niemniej Solidarna Polska i Porozumienie "zdają sobie sprawę, że niejasna jest ich sytuacja" przed ew. wyborami i ugrupowania te "muszą sobie zadać pytanie, z kim, jeśli nie z Prawem i Sprawiedliwością, wejdą w wyborcze koalicje". Testem dla obozu rządzącego ma być, jak wskazywała, wybór Rzecznika Praw Obywatelskich.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Północ - Południe"

Prowadzący: Piotr Wąż

Gość: prof. Ewa Marciniak (politolog z Uniwersytetu Warszawskiego)

Data emisji: 8.06.2021

Godzina: 21:36 

ms, PAP, PR24

Czytaj także

Marek Suski o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy: po dyskusjach zawsze dochodzi do porozumienia

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 15:33
- Zawsze były różne kombinacje i koncepcje. Po tych dyskusjach jednak zawsze dochodzi do porozumienia i głosowania. Wtedy wybierany jest najlepszy wariant, a kilka osób jest niezadowolonych. W polityce jest tak, że szuka się kompromisu - powiedział o nastrojach w koalicji rządzącej Marek Suski z Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń