X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Bartłomiej Sawicki: dyskutując o Turowie, nie patrzymy na własne błędy

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 11:50
- W 2018 roku inaczej interpretowaliśmy swoje miejsce i kwestie przepisów prawa, ponieważ było nam tak wówczas wygodnie - mówił w Polskim Radiu 24 Bartłomiej Sawicki, redaktor biznesalert.pl.
Widok na kopalnię węgla brunatnego w Turowie
Widok na kopalnię węgla brunatnego w TurowieFoto: Marek Maruszak/Forum
shutterstock kopalnia turów 1200.jpg
Czechy będą się domagać kar za każdy dzień pracy kopalni Turów. Chodzi o milionowe kwoty

- Dyskutując o Turowie, obwiniając oczywiście Czechów o to, że nie kierują się pewną solidarnością w regionie, nie patrzymy na własne błędy - zauważył Bartłomiej Sawicki. Redaktor biznesalert.pl wskazał również, "że jeśli chodzi o Turów, to sami mamy wiele lekcji do odrobienia".

- Niepotrzebnie daliśmy Czechom preteksty, które oni później wykorzystali w Trybunale Sprawiedliwości - podkreślił.

Posłuchaj
10:28 PR24_mp3 2021_06_08-10-19-57.mp3 Bartłomiej Sawicki: prawo polskie nie może stawać w sprzeczności z prawem europejskim (Polskie Radio 24)

Rozmówca wskazał również, że mechanizmem, za pomocą którego polskie państwo mogłoby dbać o swój własny interes, jest "przestrzeganie prawa, które obowiązuje wszystkich". - Wrócę do wspomnianego Lex Turów. Dzisiaj, kiedy chcemy zlikwidować tę lukę z 2018 roku, Ministerstwo Klimatu podkreśla, że te przepisy mogą być niezgodne z prawem Unii Europejskiej - zauważył.

"Było nam tak wygodnie"

Redaktor biznesalert.pl powiedział także, że "w 2018 roku inaczej interpretowaliśmy swoje miejsce i kwestie przepisów prawa, ponieważ było nam tak wówczas wygodnie". - Inaczej odbywa się to teraz - dodał.

- W 2018 roku zezwolono warunkowo na jednorazowe przedłużenie koncesji o 6 lat dla wydobycia węgla i siarki bez konieczności przygotowania oceny oddziaływania na środowisko - wyjaśnił. Jak zaznaczył, teraz "Czesi skarżą polskie prawo, które na to pozwalało". - I faktycznie jest tu pretekst do skargi - podkreślił.


Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Temat dnia 

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Bartłomiej Sawicki, biznesalert.pl 

Data emisji: 08.06.2021

Godzina emisji: 10.19

jb 

Czytaj także

Müller ws. kopalni Turów: premier Czech dostał mandat negocjacyjny, aby zakończyć sprawę polubownie

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 09:22
– Również z przyczyn negocjacyjnych czeski rząd korzysta z instrumentów prawnych, które przysługują mu w toku postępowania. Premier Czech dostał wczoraj mandat negocjacyjny, aby zakończyć sprawę polubownie – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Piotr Müller, rzecznik rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tu chodzi o naszą suwerenność". Jarosław Grzesik o sprawie kopalni Turów

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 11:20
- Ludzie mieszkający i tam pracujący żyją w ogromnym stresie. Być może polskie społeczeństwo nie zdaje sobie sprawy, że to zagrożenie dla mieszkańców nie tylko tego regionu, ale to olbrzymie zagrożenie utraty suwerenności energetycznej - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Grzesik z Solidarności. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Końca sporu chcą zarówno Polacy, jak i Czesi". Dworczyk o sprawie kopalni Turów

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 10:26
Zarówno my, jak i nasi partnerzy czescy chcemy zakończyć spór w sprawie kopalni Turów, zawierając porozumienie. Trwają prace nad porozumieniem, które, jesteśmy przekonani, doprowadzi do zakończenia sporu - zapewniał w poniedziałek w Radiu Zet szef KPRM Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń