X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Czechy będą się domagać kar za każdy dzień pracy kopalni Turów. Chodzi o milionowe kwoty

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 21:33
Czeski rząd zwróci się do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej o wymierzenie Polsce kar w związku z niewykonaniem decyzji dotyczącej kopalni Turów. W ubiegłym miesiącu TSUE przychylił się do wniosku Czechów i nakazał wstrzymanie wydobycia do czasu rozstrzygnięcia sporu.
Kopalnia Turów
Kopalnia TurówFoto: Lukasz Barzowski/Shutterstock

Według strony polskiej zastosowanie się do tej decyzji jest niemożliwe.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
forum-1200.jpg
Wieża widokowa na Śnieżniku. Ekolodzy z Czech chcą wstrzymać prowadzoną po polskiej stronie budowę

Prace nad porozumieniem

Szef czeskiego resortu środowiska Richard Brabec powiedział, że cały czas trwają prace nad porozumieniem z Polską w sprawie kopalni Turów.

Umowa ma zostać przedstawiona w ciągu kilku tygodni. Będzie obejmować nie tylko rekompensaty finansowe i zwrot wydatków na budowę źródeł wody pitnej, o których mówiono w ostatnich tygodniach. Zgodnie z czeską propozycją Polska będzie też musiała dostarczać wszelkie informacje między innymi na temat skutków wydobycia oraz budowy ekranu filtracyjnego i wału ziemnego.

Czytaj także:

Milionowe kary?

- Jednocześnie czeski rząd zobowiązał dziś swojego pełnomocnika przed TSUE do zaproponowania kar dla Polski w wysokości 5 milionów euro dziennie w związku z niezastosowaniem się do wydanego środka tymczasowego i niezatrzymaniem wydobycia węgla brunatnego w Turowie - oznajmił Richard Brabec po posiedzeniu gabinetu.

Wniosek w tej sprawie ma trafić do TSUE w najbliższych dniach.

ms

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Europa Czechy POLSKA

Czytaj także

"Możemy być zmuszani do szybszego odchodzenia od węgla". Woś o sporze wokół kopalni Turów

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 19:00
- Pytaniem otwartym pozostaje to, jak to możliwe, że kraje, które tak blisko ze sobą współpracują, nie potrafiły na drodze dyplomatycznej rozwiązać problemu z odkrywką w Bogatyni - mówił w Polskim Radiu 24 Rafał Woś z "Tygodnika Powszechnego". Gościem audycji był też Marcin Wikło z tygodnika "Sieci" i portalu wpolityce.pl.
rozwiń zwiń