X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Marszałek reprezentuje cały Sejm, nie tylko swoje środowisko". Prof. Sowiński o wypowiedzi Ryszarda Terleckiego

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 10:27
- Wpis marszałka Terleckiego był zupełnie niezrozumiały i niepotrzebny, w jakimś sensie niepokojący i szkodzący polskiej racji stanu. O tym trzeba mówić otwarcie, traktować to jako przestrogę dla polityków - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Sławomir Sowiński, politolog (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego).

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował, że liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska będzie gościem Campusu Polska Przyszłości. Cichanouska wraz z prezydentem Warszawy odsłoniła w piątek pomnik Solidarności w stolicy.

Joanna Borowiak 663.jpg
"Rozdwojenie jaźni". Joanna Borowiak o postawie Swiatłany Cichanouskiej

"Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowsiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników" - napisał na Twitterze Ryszard Terlecki.

Prof. Sławomir Sowiński odniósł się do dyskusji po wpisie marszałka Terleckiego. - Wiadomo, że media społecznościowe skracają dystans i tworzą różnego rodzaju pokusy, ale politycy powinni umieć ich uniknąć - zaznaczył.

- Polityka to sztuka budzenia emocji, także irytowania oponentów czy odwracania uwagi (…) nie sądzę jednak, że taką rolę powinien pełnić tak ważny urzędnik, jakim jest wicemarszałek Sejmu, te role są nie do pogodzenia. Marszałek reprezentuje cały Sejm, nie tylko swoje środowisko. Tego typu polityczne harce nie powinny dotyczyć polityki zagranicznej. Im szybciej o tej sprawie zapomnimy, tym lepiej dla nas i dla Polski. Nie powinniśmy jednak powtarzać tego błędu - dodał politolog.

Posłuchaj
09:06 PR24_mp3 2021_06_07-07-50-12.mp3 Prof. Sławomir Sowiński o marszałku Ryszardzie Terleckim (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24) 

Czytaj więcej:

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Mirosław Skowron

Gość: prof. Sławomir Sowiński

Data emisji: 07.06.2021

Godzina emisji: 7.50

PR24/ka

Czytaj także

"Pokazał irytację". Maciej Kożuszek o tweecie marszałka Terleckiego nt. Cichanouskiej

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 10:04
- Marszałek Terlecki przede wszystkim odkrył karty i pokazał irytację, która dla wszystkich chyba jest oczywista - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej". Gośćmi audycji byli także Jerzy Mosoń z Fundacji Fibre i dr Sebastian Gajewski z Centrum im. I. Daszyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kubiak: Campus Trzaskowskiego to projekt polityczny, a Cichanouska została w niego wmanewrowana

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 10:07
- Liderka białoruskiej opozycji, Swiatłana Cichanouska, została wciągnięta w rozgrywkę polityczną - mówiła w Polskim Radiu 24 Marta Kubiak, poseł PiS. Gościem audycji był też Bogusław Liberadzki, europoseł Lewicy. 
rozwiń zwiń