X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Wciąganie do politycznej gry". Suski o zaproszeniu Cichanouskiej do Campusu Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 09:25
- Zaproszenie liderki białoruskiej opozycji Swiatłany Cichanouskiej do Campusu Polska Przyszłości to niezręczne, niesmaczne wciąganie do politycznej gry w Polsce osoby, która walczy z reżimem - uważa wiceszef klubu PiS Marek Suski. Odnosząc się do zapowiadanego przez KO w związku ze słowami Ryszards Terleckiego wniosku o odwołanie wicemarszałka, Marek Suski powiedział, że "nie widzi żadnych podstaw" do tego.
Swiatłana Cichanouska
Swiatłana CichanouskaFoto: PAP/Leszek Szymański

Suski był pytany w poniedziałek na antenie TVP Info o post, który wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS) zamieścił na Twitterze w piątek. Polityk PiS odnosił się w nim do informacji, że Cichanouska będzie gościem Campusu Polska Przyszłości - wydarzenia, które organizuje Ruch Rafała Trzaskowskiego Wspólna Polska na przełomie sierpnia i września. "Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników" - napisał wicemarszałek.

Terlecki 1200 forum.jpg
"Oto jak łatwo stracić sympatię większości Polaków". Terlecki komentuje zachowanie Cichanouskiej

Zdaniem wiceszefa klubu PiS, zaproszenie Cichanouskiej do Campusu Polska Przyszłości to "niezręczne, niesmaczne wciąganie do politycznej gry w Polsce osoby, która walczy z reżimem".

Czytaj także: 

Odnosząc się do zapowiadanego przez KO w związku ze słowami Ryszards Terleckiego wniosku o odwołanie wicemarszałka, Marek Suski powiedział, że "nie widzi żadnych podstaw" do tego. Ocenił, że Terlecki jest "bardzo dobrym marszałkiem" i nawet przedstawiciele PO nie krytykują go podczas Konwentów Seniorów.

"Brać udział w werbunku antyrządowych kadr"

Terlecki piątkowy wpis na Twitterze uzupełnił postem na Facebooku. "Oburzonym moim tt wyjaśniam, że w czasie gdy polski rząd upomina się w Europie o wsparcie dla wolnej Białorusi, walczy o prawa polskiej mniejszości, finansuje niezależną telewizję, udziela białoruskim działaczom różnorodnej pomocy, pani Cichanouska zgadza się brać udział w mityngu opozycji, która w Polsce nie uznaje wyniku demokratycznych wyborów, kwestionuje legalność państwowych instytucji i wspiera łamiących prawo sędziów. W dodatku pani Cichanouska ma tam występować razem z liderem opozycji wobec rządu Victora Orbana. Gratuluję pomysłu. Co innego spotykać się z kim tylko ma ochotę, a co innego brać udział w werbunku antyrządowych kadr. Oto jak łatwo stracić sympatię większości Polaków" - napisał.

Wpis Ryszarda Terleckiego na Twitterze był szeroko komentowany przez polityków. Szef Platformy Obywatelskiej Borys Budka zapowiedział złożenie wniosku o odwołanie Ryszarda Terleckiego z funkcji wicemarszałka Sejmu. "Liczyłem na refleksję i przeprosiny ze strony posła Terleckiego. Zamiast tego brnie dalej, wypisując coraz większe bzdury. Dla takich jak on nie powinno być miejsca w polityce"- ocenił Budka.

"Białoruś jednoczy się w szczególnym momencie"

Do wpisu Terleckiego odniosła się też sama Cichanouska w wypowiedzi dla m.in. TVN24. Jej zdaniem post ten jest "bardzo dziwny". - W tej sytuacji to nie jest w porządku wobec Białorusinów. Istnieje porozumienie wśród wszystkich ugrupowań politycznych sprzeciwiających się wobec tego, co się dzieje na Białorusi. Białoruś jednoczy w tym szczególnym momencie. Kraje się jednoczą, partie się jednoczą - powiedziała Cichanouska. 


mbl

Czytaj także

"Została wykorzystana do udziału w politycznym evencie". Dera o liderce białoruskiej opozycji

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 14:45
- Swiatłana Cichanouska została wykorzystana przez polską opozycję do wzięcia udziału w politycznym evencie - uważa prezydencki minister Andrzej Dera. Ocenił zarazem, że wpis wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego na jej temat nie powinien mieć miejsca i jest oznaką jego słabości.
rozwiń zwiń