X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"PO odsuwa moment klęski". Tomasz Wróblewski o zwlekaniu z ratyfikacją Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 18:13
- Jest jednak klęską polityczną to, że nie udało się PO być wśród tych, którzy będą współtwórcami, czy objawią ten fundusz Polsce. Decyzja o tym, żeby razem Lewica z PiS-em wystąpili tutaj wspólnie jako ci główni orędownicy i sygnatariusze tego projektu odbudowy, z pewnością jest dla Platformy Obywatelskiej niewygodna - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Warsaw Enterprise Institute Tomasz Wróblewski.
Tomasz Wróblewski
Tomasz WróblewskiFoto: PR24

Rozpoczęło się 24. posiedzenie Senatu. Podczas briefingu prasowego przed początkiem obrad marszałek Senatu Tomasz Grodzki poinformował, że posiedzenie będzie kontynuowane 27 maja. Powiedział, że izba zajmie się wówczas ustawą ratyfikującą Fundusz Odbudowy, czyli o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej. Dodał, że w tym czasie ustawą zajmą się senackie komisje. Nie wykluczył też, że odbędzie się wysłuchanie publiczne w tej sprawie. W Polskim Radiu 24 o działaniach PO ws. Funduszu Odbudowy mówił publicysta Tomasz Wróblewski.

koc maria_1200.jpg
Senat opóźnia prace nad Funduszem Odbudowy. Maria Koc: to wywoła głęboki kryzys polityczny

"PO odsuwa moment klęski"

Gość PR24 stwierdził, że decyzja PO o opóźnieniu ratyfikacji Funduszu Odbudowy nie musi być związana z koncepcją tworzenia rządu technicznego, o czym tyle mówi się w kuluarach sejmowych. Jego zdaniem chodzi o "odsunięcie w czasie momentu klęski".

- Jest jednak klęską polityczną to, że nie udało się PO być wśród tych, którzy będą współtwórcami, czy objawią ten fundusz Polsce. Decyzja o tym, żeby razem Lewica z PiS-em wystąpili tutaj wspólnie jako ci główni orędownicy i sygnatariusze tego projektu odbudowy, z pewnością jest dla Platformy Obywatelskiej niewygodna i będzie starała się odsuwać to w czasie, żeby rozmydlać, żeby tworzyć coraz więcej trudności i kłopotów, żeby pokazać, że co prawda PiS obiecał te pieniądze, ale tak szybko ich nie dostaniemy, że będziemy mieli jakieś kłopoty w Unii Europejskiej. Nie mówię o skuteczności tego projektu, ale tak to odczytuję - mówił Tomasz Wróblewski.

Czytaj również:

"Nowy wzór opozycji"

grodzki marsz mid-21512025 1200.jpg
"Stracił możliwość pełnienia funkcji". Polityk Lewicy o działaniach marszałka Senatu ws. KPO

Publicysta, pytany o kryzys w Platformie Obywatelskiej, szczególnie związany z przywództwem Borysa Budki oraz działalnością Rafała Trzaskowskiego, który zapowiada szereg aktywności niezwiązanych z partią, której jest wiceprezesem, stwierdził, że należy się spodziewać nie tyle "nowego wzoru PO" ile "nowego wzoru opozycji".

- To mi przypomina okres schyłkowy Unii Wolności. Jest mnóstwo spotkań, mnóstwo dyskusji, zastanawiania się, teoretycznych rozważań o strategii, ale sam proces nie postępuje do przodu. A w międzyczasie pojawiają się nowi gracze. Tutaj to jest niewątpliwie Szymon Hołownia i to jest Lewica - mówił Tomasz Wróblewski.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
19:53 PR24_mp3 2021_05_12-15-09-04_Wróblewski.mp3 Tomasz Wróblewski o działaniach PO ws. ratyfikacji Funduszu Odbudowy ("Temat dnia / Gość PR24")

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Antoni Trzmiel
Gość: Tomasz Wróblewski (WEI)
Data emisji: 12.05.2021
Godzina emisji: 15.09

IAR/PR24/jmo

Czytaj także

"PO popełniła straszny błąd polityczny". Anna Sarzyńska o głosowaniu ws. Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 22:00
To nie jest bitwa o to, co tak naprawdę się stanie, tylko to jest bitwa o to, jak to zapisze się w pamięci wyborców. Bo Platforma popełniła tutaj straszliwy błąd polityczny, tak rozgrywając kwestię Funduszu Odbudowy - mówiła w Polskim Radiu 24 publicystka TVP Anna Sarzyńska, komentując działania Tomasza Grodzkiego i Koalicji Obywatelskiej ws. ratyfikacji Funduszu Odbudowy w Senacie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Epokowa konieczność". Krzysztof Lipiec o poparciu Funduszu Odbudowy UE przez PiS

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 16:45
- Prawo i Sprawiedliwość zdało życiowy egzamin z politycznej dojrzałości, negocjacje ws. ratyfikacji pokazały, że mamy zdolność porozumiewania się ponad podziałami politycznymi - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Lipiec (Prawo i Sprawiedliwość).   
rozwiń zwiń