X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Epokowa konieczność". Krzysztof Lipiec o poparciu Funduszu Odbudowy UE przez PiS

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 16:45
- Prawo i Sprawiedliwość zdało życiowy egzamin z politycznej dojrzałości, negocjacje ws. ratyfikacji pokazały, że mamy zdolność porozumiewania się ponad podziałami politycznymi - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Lipiec (Prawo i Sprawiedliwość).   
Krzysztof Lipiec
Krzysztof LipiecFoto: PR24

Sejm uchwalił ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. Ratyfikacja tej decyzji przez wszystkie państwa członkowskie jest niezbędna do uruchomienia zarówno Wieloletnich Ram Finansowych na lata 2021-2027, jak i Funduszu Odbudowy. Polska z unijnego budżetu i Funduszu Odbudowy ma otrzymać łącznie 770 mld zł w ciągu kilku lat.

Radosław Fogiel 1200.jpg
Fogiel: Grodzki chce pracować nie wiadomo jak długo nad ustawą mającą dwa zdania

Krzysztof Lipiec podkreślał wagę głosowania ws. środków unijnych. - Zajęcie bardzo zdecydowanego stanowiska wobec ratyfikacji decyzji Rady Unii Europejskiej było wręcz epokową koniecznością. Fundusz Odbudowy z całą pewnością przyczyni się do wyjścia z kryzysu, odbudowy gospodarki i wzmocnienia naszego potencjału. Zwykłą głupotą była postawa tych sił politycznych, które nie potrafiły zająć zdecydowanego stanowiska i opowiedzieć się za poparciem tej decyzji - komentował.

Poseł odniósł się także do konsensusu, jaki ws. głosowania Prawo i Sprawiedliwość zawarło z Lewicą i zaznaczył, że można mówić o porozumieniu ponad podziałami w istotnej dla Polski sprawie. - W tej batalii o Polskę, o Fundusz Odbudowy, Lewica też zdała egzamin z politycznej dojrzałości, tego nie można zbagatelizować - dodał.

- Zdrowszą sytuacją jest porozumienie koalicyjne zawierana po zajęciu miejsc w ławach parlamentarnych odpowiednich sił politycznych, niż to, z czym mamy do czynienia, gdy wszyscy, którzy się nazywają Zjednoczoną Prawicą, tak naprawdę zdobyli mandaty z list PIS, któremu teraz płatają figle. Z tego trzeba wyciągnąć wnioski. Jest rzeczą niezrozumiałą, że przedstawiciele polskiego rządu głosują w Sejmie wbrew stanowisku tego rządu, to sytuacja kuriozalna - zauważył poseł PiS.

Posłuchaj

24:08 PR24_mp3 2021_05_11-15-33-28.mp3 Krzysztof Lipiec o Krajowym Planie Odbudowy (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Czytaj więcej:

W sejmie za przyjęciem ustawy głosowało większość posłów klubu PiS (bez Solidarnej Polski), klub Lewicy, KP-PSL i koło Polska 2050. Klub KO się wstrzymał. Teraz ustawą zajmie się Senat. Marszałek Senatu Tomasz Grodzki poinformował, że senatorowie zajmą się ustawą najprawdopodobniej w maju.

Więcej w zapisie audycji 

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość:  Krzysztof Lipiec

Data emisji: 11.05.2021

Godzina emisji: 15:33

PR24/ka

Czytaj także

Lisiecki: KO źle wyszła w Sejmie na kluczeniu ws. Funduszu Odbudowy. Liczę, że w Senacie będzie rozważniejsza

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 14:44
- Koalicja Obywatelska, przynajmniej w Sejmie, do końca kluczyła (ws. Funduszu Odbudowy) i wyszła na tym jak Zabłocki na mydle. Mam nadzieję, że senatorowie KO, biorąc pod uwagę doświadczenia swoich kolegów, zachowają się o wiele bardziej rozważnie - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Lisiecki z PiS. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Te pieniądze są Polsce potrzebne". Władysław Teofil Bartoszewski o Funduszu Odbudowy UE

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 16:10
- Mieliśmy uwagi do Krajowego Planu Odbudowy, złożyliśmy rozmaite sugestie na ręce premiera, cześć z nich została wykorzystana, w związku z tym zagłosowaliśmy w Sejmie za ratyfikacją. Zakładam, że nasi senatorowie zagłosują tak samo - mówił w Polskim Radiu 24 Władysław Teofil Bartoszewski o głosowaniu ws. Krajowego Planu Odbudowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polakom nie podoba się takie zachowanie". Płażyński o działaniach Senatu ws. KPO

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 09:29
- Wygląda to źle, Polakom nie podoba się takie zachowanie, a sam Tomasz Grodzki ma słabych doradców. [...] Chwała dla tych, którzy nie przeciągali tej decyzji, dla nas to coś potrzebnego i dobrego - mówił w Polskim Radiu 24 Kacper Płażyński (PiS), odnosząc się do zapowiedzi Senatu ws. procedowania Krajowego Planu Odbudowy. Gościem audycji był też Krzysztof Paszyk (PSL).
rozwiń zwiń